Autor Wątek: Testy ręcznych młynków podróżnych: Aergrind, Timemore Nano, Rosco Mini, Dienes  (Przeczytany 28701 razy)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Jak zatem w dostępnej sprzedaży odróżnić Timemore, który jest chiński, a który jest włoski ? A jeśli już włoski, to gdzie włocha dostać? ;)

EDIT:
Gratulacje za super artykuł :)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 16:16:43 wysłana przez Bartus_M »
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Jak zatem w dostępnej sprzedaży odróżnić Timemore, który jest chiński, a który jest włoski ? A jeśli już włoski, to gdzie włocha dostać? 
Musi być napisane, że żarna są Italmill. Te wersje dostępne są na Aliexpress.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Widocznie nie są już dostępne, bo nie mogę nijak nigdzie na Ali ich znaleźć :) Ale jeśli nie one, to komendant ;)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
A nie jest tak że ten wykres pokazuje dużą przewagę C40? Timemore mocno odbiega od dystrybucji EK43, ma znaczną przewagę frakcji w okolicach 300 um, a nie w okolicy 600-800. Albo inaczej rozumiemy ten wykres albo C40 pod przelew bije Chińczyków na głowę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Tak, tylko Timemore kosztuje połowę tego co C40 lub jednątrzecią sprowadzając z Chin. Z kolei ze zdjęć pafcia jak dla mnie widać, że przemiał z wersjin GS z Italmillowymi żarnami jest lepszy. Pocięte fragmenty są mniej oblepione pyłem i równiejsze, więc na pewno wypadałyby lepiej. Wersja GS tylko 15% droższa była niż zwykła. Dla wielu osób te kilka stówek w kieszeni robi różnicę.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 17:35:55 wysłana przez krystians »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Ale te zdjęcia to chyba po odsianiu...
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Z kronikarskiego obowiązku wklejam spostrzeżenia dot. kolejnego gracza na podróżnym rynku, młynka Xeoleo:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4426.msg137795#msg137795

I jeszcze parę fotek 10g odsianej z pyłu, grubo zmielonej kawy mielonej na:

Timemore Nano (myy48 włoskie żarna):

XeoLeo:

Aergrind:

Kinu M47 (miał być referencyjny gruby przemiał, ale ustawienie 4.0 okazało się za drobne wobec pozostałych)

« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2018, 19:32:58 wysłana przez pafcio0 »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Ważyłeś ile z każdego odsiałeś?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Tak, ale wyniki dla 10g są niemiarodajne, poza tym nie miałem najdokładniejszej wagi pod ręką. Z wszystkich odsiało się 1-1.2g.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Na oko to Kinu oczywiście najrówniej, pózniej XeoLeo, Timemore i sporo za nimi aergind, ciekawe.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Czesc,

Jak macie skręconą podkładkę na końcu osi widoczna na zdjęciu? Od początku w moim mlynku timemore nano nie była ona skręcona do końca. Był luz i os latała trochę góra dół jak się poruszyło mlynkiem. Postanowiłem młynek wyczyścić i odkrecajac od dołu zarno u góry podkładka też się wykręciła. Pytanie. Jak ona powinna być skręconą. Normalnie żeby wszystko się ładnie trzymało i nie latalo czy nie do końca skręcona. Sam już nie wiem a to mój pierwszy młynek  :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Ja mam przykręconą mocno. Tak żeby szarpiąc za końcówkę pod dolnym żarnem oś nie miała prawa drgnąć. Górna nakrętka ma lewy gwint i pracująca korbka z dekielkiem lubi ją z czasem odkręcić. Dlatego założyłem dystans między nimi: owiniętą kilka razy na osi gumkę recepturkę. Dzięki temu dekielek nie ma styczności z nakrętką podczas mielenia. Zwróciłem kiedyś uwagę, że w młynku Xeoleo jest lepsze rozwiązanie: zwykła nakrętka sześciokątna pod klucz płaski zamiast okrągłej. Dzięki temu łatwiej ją mocno dokręcić.
Chodzi mi nawet po głowie żeby wymienić tą nakrętkę na taką zwykłą....
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2018, 13:06:34 wysłana przez Pawcio »

Offline lllll5

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 2 tz, FP
  • Młynek: Timemore Nano Grinder
Dzięki za odpowiedź. Młynek zakupiłem w Coffeedesk i od nowości już miał ten luz więc myślałem że to tak ma być  :picardpalm:. Mial tez ryske w okolicach napisu Timemore nano i dziurek na srubki. Moze ktos w nim wczesniej grzebal???Dokrecilem górna podkładke, teraz nie ma luzu i nic nie lata. Zmieniła się znacząco grubość mielenia. Wcześniej jak skręcilem na 15 klikow to był to chyba odpowiednik 26... I tak robiłem kawę w kawiarce  :Bicz:

Ostatnie pytanie o płynność mielenia. Czy jak mielicie pod espresso , kawiarke to mielac ziarna ruch jest płynny,  bez zatrzymań czy czasami musicie trochę silniej przekręcić bo czujecie większą blokadę ziaren?

Dzięki za odpowiedź z góry. Jestem totalnym swiezakiem w temacie kawy  :)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2018, 13:47:32 wysłana przez lllll5 »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Przy drobnych przemiałach i/lub jasnych ziarnach zawsze idzie trochę ciężej. Normalne...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi