Autor Wątek: Ceado E5P  (Przeczytany 14303 razy)

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień 2018, 11:24:02 »
Przepraszam za odgrzanie starego kotleta, ale ten kotlet jest tak smaczny, że postanowiłem napisać kilka słów.

Używam młynka od wczoraj i jest genialny. Przemiał po prostu perfekcyjny, odkryłem nowy wymiar espresso z tym młynkiem. To niesamowite ile daje młynek... tyle o ty czytałem, a teraz zrozumiałem. Gabaryty super jak na żarna 64 mm, super czysty (nie brudzi całej okolicy), bardzo łatwo ustawia się grubość, powalający w swojej prostocie, skuteczności, dokładnie czegoś takie szukałem. Retencji nie mierzyłem, ale zrobiłem ślepy test po nocy i nie widzę różnicy w 1 porcji i drugiej... więc uznaję, że problem nie istnieje (dla mnie przynajmniej)  :)

Wady? Może przycisk od portafiltra mógłby być jak w macapie - wyżej, aby można było go uruchomić kolbą, a nie górą wylewki - czasami nie trafiam w przycisk, w Macapie nie było takiej opcji. To pierwszt dzień i raczej detal, który nie powinien przeszkodzić. Jestem zachwycony i polecam jeżeli ktoś się zastanawia nad tym modelem.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwiecień 2018, 13:37:02 »
A którego Macapa używałeś dotychczas?

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Kwiecień 2018, 14:15:44 »
M2D. Generalnie to Macap jest super, zwłaszcza jeżeli chodzi o aspekt użytkowy, ale Ceado to ekstraklasa w przemiale. przez większe żarna - 64 mm, Macap M2D tylko 50mm. Trochę jak przesiadka z Aurisa do Avensisa.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Kwiecień 2018, 16:07:40 »
Potwierdzam, Ceado jest genialny!

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Kwiecień 2018, 23:03:13 »
Gdybym nie zauważył wątku @pj.walczaka, to szedłbym dokładnie tą samą drogą - mam Macapa M2M i chciałem kupić Ceado, ale w końcu zamówiłem Niche.

Offline marcin102

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: ROCKET Mozzafiato Evoluzione R
  • Młynek: ECM Manuale 64
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Kwiecień 2018, 14:16:02 »
Witam też myślałem o tym młynku że względu na kompaktowy rozmiar, ale trafił mi się kilkumiesięczny ECM manuale 64 z gwarancją za 1500zl i się na niego zdecydowałem, żarna też 64mm manualne sterowanie i bardzo zgrabny .

Offline opad83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: QuickMill Vetrano, Aeropress, V60, Kawiarki Bialetti
  • Młynek: Ceado e5p, Commandante C40 mk3
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lipiec 2018, 20:11:53 »
Pytanie do użytkowników. Od jakiego ustawienia na skali zaczynaliście strojenie młynka pod espresso? Czy rzeczywiście komora mielenia powinna być pusta przy strojeniu, czy wystarcza ustawiać na włączonym silniku?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lipiec 2018, 20:24:54 »
Hej, szybko kupiłeś swój młynek ;). Nie przejmuj się podziałką i jej numerami -- są one tylko dla Twojej orientacji. W moim młynku będzie inaczej, w innym młynku jeszcze inaczej. Z pustą komorą żaren i z włączonym motorem kręć w stronę drobnego mielenia -- aż usłyszysz zwarte, ocierające się o siebie żarna. To jest minimum. Możesz sobie w przyszłości odkręcić plastikową obudowę śruby regulującej (tę czarną, z podziałką) i jeśli chcesz przekręcić o wielokrotność 90 stopni -- tak, by uzyskać jakieś bardziej dla Ciebie czytelne wskazanie. W każdym razie od tego punktu minimum --> przekręć śrubę o jakieś 90 stopni w stronę grubego mielenia. Myślę, że już na tym ustawieniu można spróbować zrobić espresso. Potem tylko małe korekty +- jedna działka podziałki.

Producent zaleca to, co podałeś. Ja usunąłem z mojego młynka tę metalową śrubę, mającą trzymać śrubę górnego żarna w spoczynku -- i bez niej regulująca dystans między żarnami śruba stoi sztywno i nie zmienia swojego położenia. Ustawienia stopnia zmielenia zmieniałem nawet z ziarnami między żarnami -- przy małych korektach nie ma się czego obawiać. Zresztą należy uważać tylko przy zmianie w stronę drobnego mielenia, gdy żarna zaciskają kawę swoimi powierzchniami. Jeśli te zamiany są niewielkie, to motor spokojnie daje sobie radę.

E5P miał być kolejnym moim małym młynkiem, ale po kilku dniach pracy i przypomnienia sobie, postanowiłem wrócić do większego E37S (O tym napiszę wkrótce) :lol2:. E5P jest genialnie prosty, ale jednak nieco wygodniej pracuje mi się z E6P -- nie trzeba żadnej siły, wystarczy przycisk na panelu dotknąć. W E5P jednak trzeba PF-em trochę "popracować". Ale to kwestia wprawy. Jakość pracy żaren i ich regulacja jest dokładnie taka, jak w E6P.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2018, 20:30:42 wysłana przez Antonio »

Offline opad83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: QuickMill Vetrano, Aeropress, V60, Kawiarki Bialetti
  • Młynek: Ceado e5p, Commandante C40 mk3
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lipiec 2018, 20:59:19 »
Dzięki za wskazówki, o poranku dostroję sprzęt [emoji38]

Offline opad83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: QuickMill Vetrano, Aeropress, V60, Kawiarki Bialetti
  • Młynek: Ceado e5p, Commandante C40 mk3
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lipiec 2018, 06:01:13 »
Dzięki za wskazówki, o poranku dostroję sprzęt [emoji38]
Dzięki radom Antonia, młynek dostrojony i działa świetnie. Jakość przemiału, cichość działania, brak zbrylania, precyzja dozowania a co za tym idzie czystość wokół młynka to pierwsze co zaobserwowałem. W filiżance jest pysznie. Smak naparu nabrał czystości, poszczególne nuty są łatwo wyczuwalne na języku.
Rzeczywiście, manualne sterowanie namieleniem (długa sztyca którą trzeba trafić portafiltrem) nie jest może zbyt ergonomiczna (wersja e5p). Nie sprawia mi ona jednak większych trudności.
Dwa słowa: genialny młynek

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Październik 2019, 22:47:50 »
Przed chwilą firma Ceado po raz któryś wywarła na mnie spore wrażenie. Właśnie pojawia się nowa wersja tytułowego młynka, przystosowana do trybu SD czyli Ceado E5SD. Obudowa pomalowana na czarny mat, znana z E37SD i Hero pompka-dmuchawka. Wygląda uroczo. Teraz nie mam w zasadzie wyboru i sam muszę tego spróbować ;).

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Październik 2019, 09:25:44 »
W jakiej ma być cenie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Październik 2019, 09:50:13 »
Info tutaj: https://www.ceado.com/en/product/89.html

Ciekawe co to za żarna? Przy okazji, ostatnio kupiłem sobie jakieś odlotowe nowe żarna do MSJ/F64Evo -- czerwone, ponoć wytrzymują 2 tony kawy :).

Oprócz nowych żaren mamy tu mniejszą prędkość obrotową żaren...

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Październik 2019, 12:01:12 »
Czy znana jest cena? Czy w Twojej opinii będzie to sprzęt porównywalny do Niche - lepszy, gorszy?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Październik 2019, 10:11:10 »
Tak to wygląda w praktyce:


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi