Autor Wątek: Ceado E5P  (Przeczytany 14302 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10573
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Ceado E5P
« dnia: 21 Listopad 2016, 20:21:05 »
Co tu dużo opowiadać: polecam ten mały i dobry młynek. Pisałem już o nim w naszym firmowym wątku, ale to trochę ulotne. Niedawno znalazłem dość rzetelną, filmową recenzję tego młynka w Whole Latte Love:



Mankamentem może się wydawać brak timerów do odmierzania/dozowania kawy. Z moim doświadczeniem sprzed lat, gdy stosowaliśmy młynki z ręcznymi dozownikami i dozowaliśmy na oko, takie rozwiązanie jest czymś zupełnie naturalnym i banalnym. Dla mnie jest to ogromną zaletą. Dlaczego? Gdy zmieniam kawę za kawą, a każda kawa ma nieco inny stopień palenia, to mogę się skupić tylko na regulacji stopnia zmielenia i dozować sobie tak, jak to czuję intuicyjnie: patrząc na objętość kawy w sitku. Nie muszę korygować ustawień timera. W dzisiejszym świecie specialty coffee raczej odważa się kawę w sitku przy użyciu wagi, więc tym bardziej E5P wydaje się naturalny i prosty w użyciu. Do espresso jest to młynek idealny: ma prostą, ciągłą regulację, wyraźną podziałkę na śrubie, szybko wszystko można rozebrać i wyczyścić, nie ma się co zepsuć. Wylot kawy do sitka jest tutaj najprostszy z możliwych i dzięki temu bardzo łatwo można całą drogę kawy, od komory żaren do wylotu, dokładnie wyczyścić. Jak widać z prezentacji, E5P jest też bardzo czysty dla swojego otoczenia, kawa ląduje w środku sitka :).
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2016, 20:31:23 wysłana przez Antonio »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2016, 21:59:53 »
duże żarna, małe gabaryty, konkurencyjna cena, demontowalne dodatkowe elementy - przepis na sukces. Jeden z niewielu młynków gastro który ma "domowe" wymiary  :brawa:
Ceado ze swoimi 21x44cm to przy MSJ 42x61cm niemal krasnal   :hihihi:

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2016, 22:20:20 »
Dla mnie to był też jeden z faworytów.

Offline ZaZ Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: ECM, La Pavoni
  • Młynek: A-i3....F4E
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2016, 09:43:22 »
Prostota  tego małego,  acz dużego wnętrzem  młyna  jest wręcz urzekająca. Faktycznie- gastro o  domowych wymiarach. Wygląd to już inna sprawa.
Szkoda tylko, że polityka cenowa firmy  Ceado  jest na pułapie ,,dużego" gastro. Niewielka różnica do Zenitha 65E  a potem do F64 evo.
A to już inna liga- elektroniczna.
Szkoda.
Ja niestety jestem za postępem w tej cenie.
 

essewissa

  • Gość
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2016, 09:56:42 »
Dla każdego był faworytem i każdy kupił co innego :)

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2016, 10:00:00 »
Dla każdego był faworytem i każdy kupił co innego :)

Witam.
Dlaczego ? Jeżeli to bardzo dobry młynek , w odpowiedniej cenie to jednak wybieracie co innego ?
Pozdrawiam

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2016, 10:03:58 »
Pewnie ze względu na wygląd

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2016, 10:07:55 »
Moim zdaniem do wyglądu można się przyzwyczaić  :taktak: . Przewyższa inne młynki / w tej cenie / efektami swojej pracy czy też jednak nie ?
Pozdrawiam

Offline romekes

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Oscar Simonelli
  • Młynek: CEADO E6P,
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2016, 11:58:56 »
Ja natomiast miałem innych faworytów a wybrałem E6P.   W rzeczywistości młynek wygląda lepiej niż na zdjęciu w sklepie u Antonia.  Dodatkowo  okleiłem go czarną folią i teraz wygląda super.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10573
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2016, 12:49:46 »
No tak, na tej prezentacji WLL też wygląda ten młynek tak, jak w rzeczywistości, czyli lepiej niż na moich fotkach :-[. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam: zawsze możemy porozmawiać :kwiat:. Jeśli poszukacie więcej filmów WLL, to znajdziecie też dużo na temat większego młynka Ceado E37S -- to jest dopiero odlotowy sprzęt dla lubiących atrakcyjny wygląd i duże możliwości. Zarówno małe E5/6P i większe młynki Ceado są nowymi, świeżymi konstrukcjami, nie są to tylko maszyny sprzed lat po liftingu.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2016, 12:52:50 wysłana przez Antonio »

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrzesień 2017, 15:30:58 »
Antonio czy w przypadku E5P nie będzie problemu z NPF? Na filmie widziałem, że uruchamia go włącznik w uchwycie.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrzesień 2017, 18:01:28 »
Dla każdego był faworytem i każdy kupił co innego :)
powód jest bardzo prosty, za połowę jego ceny można nabyć podstawowe modele Macapa czy Eureki, które w domowych zastosowaniach też dobrze dają radę (i są jeszcze mniejsze).
Ceado to bardziej konkurent w wyższym segmencie cenowym, młyny z takimi żarnami są zwykle duże i trudniej znaleźć dla nich miejsce w niewielkiej, domowej kuchni, a Ceado jest kompaktowy.

Jakby ktoś chciał go sobie porównać wizualnie z innymi modelami to znalazłem takie zestawienie:
Ceado E6P vs Eureka Mignon vs Quamar 50E
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2017, 18:10:29 wysłana przez grex »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Wrzesień 2017, 19:44:55 »
Co tu dużo opowiadać: polecam ten mały i dobry młynek. Pisałem już o nim w naszym firmowym wątku, ale to trochę ulotne. Niedawno znalazłem dość rzetelną, filmową recenzję tego młynka w Whole Latte Love:


Lubię oglądać filmiki, lecz zdecydowanie wole parę słów od Ciebie. :taktak: Jak masz ochotę, :mhh: oczekiwał bym porównania smakowego kawy względem innych młynków z żarnami 64-65 mm. Mogą być nawet te powyżej tej wartości.
Wiem, że taką wiedzę posiadasz. Dodatkowo, odczucia smakowe z ekspresów gastro są jak dla mnie pewnym wzorcem. Masz gastro 2 gr. wiec śmiało. :ok:


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10573
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Wrzesień 2017, 19:59:45 »
czy w przypadku E5P nie będzie problemu z NPF?

Tak jest w istocie. Uroda i cała przyjemność tego młynka polega na współpracy ze standardowym portafiltrem. Aby użyć NPF, trzeba zaangażować drugą dłoń. Myślę, że można by pokusić się o jakąś modyfikację, np. montaż równolegle połączonego, innego przełącznika, który w przypadku pracy z NPF, byłby bardziej wygodny.

@Tedi, codziennie używam E6P, miło mi się z nim pracuje. Nie szukam już dziury w całym. Od miesięcy zaś nieużywany stoi jego większy brat z żarnami 83mm. Może ktoś chce kupić? ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2017, 20:01:50 wysłana przez Antonio »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Ceado E5P
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Wrzesień 2017, 20:33:33 »
Od miesięcy zaś nieużywany stoi jego większy brat z żarnami 83mm. Może ktoś chce kupić?

Powiedz na PW za ile. Jestem zainteresowany.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi