Autor Wątek: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie  (Przeczytany 1419 razy)

Offline Baribal

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Rhinowares Hand Coffee Grinder
Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« dnia: 05 Grudzień 2020, 22:08:46 »
Cześć,

Pytanie głównie do posiadaczy młynka 1Zpresso JE-PLUS.
Przy ustawieniu na najdrobniejszy przemiał czuć, że  w pewnym położeniu żarna ocierają się o siebie (efekt bicia), po podświetleniu latarką widać, że żarna nie są całkiem w osi. Efekt występuje do ustawienia liczby 2 na pokrętle regulacyjnym, więc bicie będzie pewnie rzędu 0,1 mm (bo minimalny skok to 0,0125mm a do dwójki jest 8 klików). Niby to niewiele, ale jednak młynek nie kosztował 100zł...
Jest się czym przejmować i próbować wymieniać młynek czy jednak histeryzuję? ;-)
Przeszukałem forum, ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem czy takie bicie to dużo czy mało..
A, młynek planuję używać głównie pod espresso.

Pozdrawiam serdecznie
Baribal

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2020, 00:23:34 »
Co prawda nie mam tego młynka, ale Kinu z takimi samymi żarnami. Możesz zapytać sprzedawcy o sposób kalibracji, powinna być taka możliwość.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2020, 07:42:15 »
Czy rozbierałeś młynek na czynniki pierwsze?
》tertium non datur《

Offline Baribal

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2020, 09:18:02 »
Nie, nie rozbierałem. Nie chcę w nim grzebać zanim nie dowiem się, że osiowość da się ustawiać bo na filmach na YT takiej możliwości nie zauważyłem. Minęło też dopiero kilka dni od zakupu więc mogę go jeszcze oddać, a jak coś nie pyknie przy składaniu to będzie problem.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2020, 09:20:26 »
Przez moje ręce przeszły 4 młynki i wszystkie tak miały. Od skręcenia na maxa, po lekkim poluzowaniu 1-2 przy kręceniu słychać lekkie ocieranie, o to chodzi?
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2020, 09:22:41 wysłana przez pietro »

Offline Baribal

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2020, 09:32:44 »
Dokładnie. No i przy podświetleniu widać, że żarno nie kręcie się równo tylko bije na boki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek 1Zpresso JE-PLUS - bicie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2020, 10:11:32 »
osiowość da się ustawiać b

Wątpię. Trzpień wchodzi w trzy (jak w moim) łożyska z pewnym luzem. Z jednej strony przy stożku jest sprężyna z podkładką, a z drugiej te wyjmowane mniejsze łożysko i podkładka z nakrętką (klikanie)

Ocieranie stożka o żarno stałe też słyszę punktowo przy obracaniu, ale po pierwszym użyciu pewnie się dopasuje, znaczy dotrze.

Może użytkownicy Twojego się odezwą, a jak nie zamów drugi i porównaj. Najwyżej oddasz któryś albo obydwa.

Co do korelacji cenowo-jakościowej... jeżeli jest popyt na młynki tego producenta w takiej cenie, to jest i podaż.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2020, 11:02:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi