Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 298205 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #660 dnia: 09 Listopad 2018, 10:39:11 »
Zawsze testowo można pył odsiać.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #661 dnia: 09 Listopad 2018, 10:42:16 »
masz trzy strużki kawy a przy NPF powinna być jedna, spokojna, gęsto płynąca niczym miód
Ilość strużek zależy od prędkości ekstrakcji. Jak to robisz za wolno (powiedzmy, że xała ekstrakcja trwa powyżej 30 - 35 sekund) strużek jest kilka i nie łączą się w jedną.

Generalnie uznaje się je za osiągnięcie nirvany w kwestii wizualnego aspektu dobrego espresso. Nie zawsze pokrywa się to ze smakiem, ale daje przynajmniej nadzieję ;)
:brawa:

Zapomnij kompletnie o objętości i ml. To co widzisz w filiżance jest uzależnione od ilości cremy, a tej może być raz więcej, raz mniej, w zależności od świeżości ziarna, zawartości robusty lub jej braku.
Racja - kup sobie najtańszą wagę (16 zł z wysyłką) o rozdzielczości 0,1g.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 10:57:47 wysłana przez Krakus »

Halik

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #662 dnia: 09 Listopad 2018, 14:58:43 »
Wagę posiadam, tylko akurat zdążyła się wyłączyć w trakcie ekstrakcji. :D

Dzisiaj kolejny dzień na froncie - ktoś tu proponował, żeby młynek jeszcze drobniej ustawić, więc tak zrobiłem. Zaszumiało, pociemniało i ukazał mi się szatan - dwie kropelki ledwie wyszły, więc za drobno zmieliłem, ale za to ciastko fajnie zbite i ładnie wyszło. :P
Wróciłem do ustawień poprzednich młynka, już na spokojnie, z wagą i stoperem, bo wczoraj jeszcze aparat miałem w ręku na doklepkę. Otrzymałem bardzo gęsty ekstrakt, ale mało - 16 gramów kawy w oryginalnym sitku do podwójnego espresso, 30 sekund i tylko 20 gramów wyszło, więc myślę, że młynek jest dalej za mocno skręcony, bo że za mocno ubite tym plastikiem, to raczej nie. Jutro spróbuję na nowych ustawieniach. Acha, przed samym zaparzeniem spuściłem troszkę wody, chcąc zobaczyć, czy jakoś nie wrze/buzuje.
Sama kawa, o dziwo, smaczna, szczególnie w porównaniu do tej wczorajszej - skondensowana, mocarna i nawet kwaśna nie była, z małą, ale gęstą cremą, jednak dla mnie zdecydowanie za mocna, więc troszkę wody dolałem, bo bym chyba fikołka po tym czorcie zrobił.
Ciastko też całe wyszło, ale z mocno odbitą śrubą, więc jutro zamiast 16 zmielę 15 gramów.
Przy okazji Waszych sugestii, przyjrzałem się też zmielonej kawie, ale ja tam niczego nie dostrzegłem - ani pyłu, ani zróżnicowanych wielkości, ani nie była jakaś "polepiona", czy zbrylona.
Nie wiem, co Wy w tych przemiałach rozpoznajecie i jak odróżniacie. :D

Przemiał.jpg

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #663 dnia: 09 Listopad 2018, 15:44:02 »
Zrób test monety (nie pamiętam jak gruba jest ta sruba) i to na suchym ciastku a nie na mokrym. Jak na mokrym nie będziesz widział śruby to kawy sporo za mało.

Offline Jakkolwiek

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Poccino cappuccino, Rancilio Silvia v2
  • Młynek: Hario slim, Astoria SJ.
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #664 dnia: 09 Listopad 2018, 16:06:47 »
Racja - kup sobie najtańszą wagę (16 zł z wysyłką) o rozdzielczości 0,1g.
Która to waga w tej cenie? wszystkie co przeglądam mają te durne auto off...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #665 dnia: 09 Listopad 2018, 16:16:14 »
Ciastko też całe wyszło, ale z mocno odbitą śrubą, więc jutro zamiast 16 zmielę 15 gramów.
Skoro zmniejszasz dozę prawdopodobnie nie musisz zmieniać stopnia zmielenia na grubszy.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #666 dnia: 09 Listopad 2018, 16:17:09 »
Myślę, że wszystkie mają auto off, ale moja szybciej się wyłącza jak pokazuje zero, niż jak pokazuje coś innego.

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #667 dnia: 09 Listopad 2018, 17:17:53 »
Oglądanie przemiału pod espresso nie ma zbyt wiele sensu. Cząsteczki wyglądają na jednorodne, ale nie są. Nawet przy najlepszych młynkach.

To czy jakiś jest ten przemiał jest dobry, można rozpoznać po smaku, mierząc ekstrakcję albo robiąc testy przesiewowe. Tylko ostatnia metoda jest naprawdę obiektywna, ale z drugiej strony interpretacja wyników nie jest jasna ;-)

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #668 dnia: 09 Listopad 2018, 17:23:31 »
Która to waga w tej cenie?
Ta jest kiepsko wykonana
Screenshot - 2018-11-09 , 17_19_46_resize.jpg
Ta kosztuje parę zł więcej i jest lepsza
Screenshot - 2018-11-09 , 17_20_12_resize.jpg

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #669 dnia: 09 Listopad 2018, 17:25:06 »
No dobra, jak się bawić to się bawić.
Po założeniu izolacji bojlera czas na śrubę od Kamaza trzymającą prysznic.

Za 5 gr od sztuki w sklepie metalowym kupiłem dwie śruby stożkowe, M5x16, pod krzyżaka vel Philipsa.
Można od razu podmienić oryginalną paskudę, którą Rancilio z uporem maniaka pcha do swoich produktów. Jednak mimo wszystko będzie ona lekko odstawała. Mniej niż oryginał ale jednak. Problemem jest część nazywana "jet breaker" czyli kółko aluminiowe znajdujące się pod sitkiem prysznica. Otwór nie jest w niej sfrezowany. Można oczywiście zaryzykować i poprawić "jet breakera", zgodnie z tą instrukcją: https://www.schneordesign.com/diy/diy-coffee/rancilio-silvia-mega-mod-part10-grouphead-shower/
Jednak u nas ten kawałek aluminium jest chyba nie do dostania, więc na takie ryzyko się nie pisałem. A skoro śrubki są taniutkie więc zaprzągłem wkrętarkę w roli tokarki, płaski pilnik iglak i po kilku minutach obróbki ścieraniem, wyszło to:

Od lewej: oryginalna śruba Rancilio, śruba stożkowa w formie dziewiczej, śruba docelowa.







Są oczywiście śruby z płaskimi łebkami, ale mają one często spore średnice (łebki nie gwinty ;) ), które mogą zakrywać zbyt dużo prysznica. Wtedy bez pilnika też się nie obejdzie.
Plusem obróbki śruby jest to, że można sobie teraz pozwolić na prysznic IMS nie psując go przy montażu, jak to uczynił autor "Silvia Mega-mod".
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 17:29:52 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Online mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #670 dnia: 09 Listopad 2018, 17:33:36 »
Hm a nie lepiej by było gdybyś wymienił jeszcze prysznic ?  :mhh: Zmiana prysznica potrafi dać efekt w postaci mniejszego kanałowania, równomiernego i lepiej rozłożonego wypływu wody.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #671 dnia: 09 Listopad 2018, 17:50:42 »
Mam zamiar kliknąć IMSa 200 u Deskowego. Zastanawiam się tylko nad wersją zwykłą - 90 zł - lub z warstwą teflonową (+40 zł). Jeden z filmów na YT pokazuje, że teflon jeszcze lepiej pomaga w równomiernym rozłożeniu wody. Zabawa ze śrubą miała na celu wstępne uporządkowanie i przygotowanie gruntu pod wymianę.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Online mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #672 dnia: 09 Listopad 2018, 18:00:42 »
Też myślałem o teflonie ale jednak mamy tu temperaturę, trochę tarcia, czasem śrubokręt i jakoś doszedłem do wniosku że nie lubię tej powłoki w kontakcie z żywnością, a tym bardziej zarysowanej itd

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #673 dnia: 09 Listopad 2018, 18:09:49 »

Online mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #674 dnia: 09 Listopad 2018, 18:13:56 »
No jest moc  :mrgreen:

Tylko że śruba znowu nie będzie konweniować kolorem i powłoką i co zrobić?  :jezyk:
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 18:17:45 wysłana przez mlopus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi