Autor Wątek: Blind shaker  (Przeczytany 1511 razy)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Blind shaker
« dnia: 24 Luty 2024, 12:44:23 »
Cześć,

niedawno Lance Hedrick opublikował 2 filmy w których przetestował sposoby dystrybucji kawy do espresso, ich rezultat jest taki, że najlepszym sposobem jest użycie blind shakera. Ten sposób daje największą powtarzalność i pozwala na osiągnięcie najwyższej ekstrakcji.

Wygląda na to, że mam dobry pretekst dla kupna tego akcesorium ;-)
W teście Lance używał WW Blind shaker ale on kosztuje +300zł, na redditcie znalazłem jeszcze wątek gdzie ludzie polecają mhw3bomber ale z drugiej strony pojawiają się też opinie, że jego ścianki są niewypolerowane i użyty materiał daje efekty odwrotne od zamierzonego.
W związku z tym moje pytanie jest takie, czy używacie i możecie polecić jakiś blind shaker w rozsądnej cenie, pasujący do Kazaka?


Filmy:
1.
2.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2024, 12:54:56 »
Kupilem MHW bomber ostatnio. Jak dla mnie za duzo pierdolenia sie zeby to stosować na codzień ale pobawic sie mozna.
https://youtube.com/shorts/ezGcO3ofplE?si=SPBH8YDWfIBaTM7O

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2024, 13:18:20 »
za duzo pierdolenia sie zeby to stosować na codzień
Zwięźle i dosadnie, dobre😁

Offline Karsin

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Mara X | V60
  • Młynek: DF64V | 1Zpresso
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2024, 13:54:03 »
Mam i używam za każdym razem. Do DF64V pasuje idealnie zamiast dosing cup’a.
Potem mieszanie kilka sekund i kawa idzie bezpośrednio do portafiltra.

Nie widzę w tym nic skomplikowanego. Lepsze to, niż machanie igiełkami  [emoji38]

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2024, 14:35:18 »
Kupilem MHW bomber ostatnio. Jak dla mnie za duzo pierdolenia sie zeby to stosować na codzień ale pobawic sie mozna.

Właśnie widziałem Twojego shorta w subskrybowanych i zastanawiałem się nad opinią. Ta mi w zupełności wystarczy :)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2024, 20:45:13 »
Jest to pierwszy moj shaker wiec nie mam porównania z innymi. Dziala ok, ale za duzo z tym bałaganu. Kupiilem 2 tyg temu. Ostatnio jak sprawdzałem cena poszła znacznie w gore

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2024, 21:34:16 »
Kupilem MHW bomber ostatnio. Jak dla mnie za duzo pierdolenia sie zeby to stosować na codzień ale pobawic sie mozna.
https://youtube.com/shorts/ezGcO3ofplE?si=SPBH8YDWfIBaTM7O

Ja też uważam że trzeba specjalnej techniki żeby nie narobić bałaganu i szkoda mi czasu bo zawsze coś nie tak pójdzie, mam wrażenie że ten od Webbera może mieć inny kąt i dlatego nawet z wysokości ta kawa leci jak ujarzmiona prosto do koszyka. MHW bombera proponuję sobie darować.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2024, 21:53:57 »
Mam oryginalnego od Webbera oraz jakiś chiński zamiennik kupiony na Amazonie, różnice pomiędzy nimi są minimalne(żadne) przy porównaniu ekstrakcji i smaku espresso. Jedyna zasadnicza to fakt, że klon ma nieco krótszą wypustkę na dole przez co nie trzyma się tak stabilnie na kolbie jak oryginał, ale to jest niuans. W kubku różnicy nie ma jak pisałem, a cena x3, czy warto to już sobie każdy musi sam odpowiedzieć.

Używam każdego dnia i nie mam zastrzeżeń.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2024, 22:02:11 »
Mam oryginalnego od Webbera oraz jakiś chiński zamiennik kupiony na Amazonie, różnice pomiędzy nimi są minimalne(żadne) przy porównaniu ekstrakcji i smaku espresso. Jedyna zasadnicza to fakt, że klon ma nieco krótszą wypustkę na dole przez co nie trzyma się tak stabilnie na kolbie jak oryginał, ale to jest niuans. W kubku różnicy nie ma jak pisałem, a cena x3, czy warto to już sobie każdy musi sam odpowiedzieć.

Używam każdego dnia i nie mam zastrzeżeń.

Dokladnie zapomnialem o srednicy - na Pullmanie nie siedzi ten MHWBomber idelanie. Jak to robisz ze nie ma balaganu bo chyba porblemem u mnie jest to ze proboje nie wysypac gdzie ten koreczek lepiej zdecydowanie prostopadle do stolu trzeba podniesc tak zeby sie wytworzyl taki a'la lejek?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty 2024, 22:15:55 »
Trzeba kupować takie z magnesami  :lol2: cóż są prawie jeszcze raz droższe.

z magnesami.jpg

KUPIC.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Luty 2024, 22:22:27 »
Te magnesy do ogarniecia jak sie dolozy kolnierz z miejscem pod nie wydrukowany na drukarce - zerkne, pozostaje niezawodny super glue zeby to zespolic... ale problem mojej techniki nadal nie rozwiazany.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Luty 2024, 22:29:14 »
Dokladnie zapomnialem o srednicy - na Pullmanie nie siedzi ten MHWBomber idelanie. Jak to robisz ze nie ma balaganu bo chyba porblemem u mnie jest to ze proboje nie wysypac gdzie ten koreczek lepiej zdecydowanie prostopadle do stolu trzeba podniesc tak zeby sie wytworzyl taki a'la lejek?

Robię prawie dokładnie tak samo jak Lance w tym materiale wideo, RDT, mielę normalnie na środek(na ten koreczek), zamykam shakera, potrząsne kilka razy i później nad kolbą go wyjmuję/zsypuję kawę do kolby, dwa tapnięcia kolbą o blat i tampuje też dwa razy takim samym tamperem Decenta. Nie ma problemów z powtarzalnością. Jedynie na początku chyba z raz czy dwa mi kawa rozsypała poza kolbę, bo nieco zbyt energicznie wyciągałem koreczek. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2024, 22:31:59 wysłana przez MSL »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty 2024, 22:32:15 »
Za tyle co tam pisze nie chciało by mi się z tym chrzanić a i celnik się nie przyczepi :lol2:

KUPIC.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Luty 2024, 22:34:48 »
Jurek, ale ja już mam, nawet dwa w tym i oryginał, a on ma jeden. Raczej nie ma sensu kupować kolejnego. Problemem nie jest brak magnesów. Zwyczajnie technika i praktyka.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2024, 22:40:22 »
Zwyczajnie technika i praktyka.

Ja nabieram wprawy na tym  :lol2: toż to prawie to samo tylko nie potrząsam  :redface:

20240119_213529.jpg

20240116_190735.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi