Autor Wątek: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.  (Przeczytany 61705 razy)

Offline Dzidu79

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Bialetti Moka Timer 6tz
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #165 dnia: 26 Marzec 2022, 17:58:38 »
U mnie "zużycie prądu" w tych gniazdkach nie działa, jakiego urządzenia bym nie podłączył to monitoring niedostępny. Nie wiem co z tym fantem zrobić..

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #166 dnia: 27 Marzec 2022, 11:38:16 »
Żeby ta funkcja działała prawidłowo smart wtyczka musi być w wersji z pomiarem zużycia prądu (są wersje bez). Oprócz tego nie wszystkie Smart wtyczki mają dokładne statystyki. Niektóre mają jedynie zużycie dzienne, bez wykresów dobowych. @Dzidu79 jaką masz wtyczkę?

Offline Dzidu79

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Bialetti Moka Timer 6tz
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #167 dnia: 27 Marzec 2022, 12:47:40 »
@skansen  mam taką: Power Plug NAS-WR01W 2300W 10A
Identyczna jak stronę wcześniej w poście Heniutka. Mam dwie sztuki i na obu to samo czyli zero info o zużyciu energii.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #168 dnia: 27 Marzec 2022, 14:17:14 »
mam taką: Power Plug NAS-WR01W 2300W 10A
Identyczna jak stronę wcześniej w poście Heniutka
@Heniutek masz pomiar zużycia prądu? Kiedyś wersje 10A go nie miały...

Offline Dzidu79

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Bialetti Moka Timer 6tz
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #169 dnia: 27 Marzec 2022, 14:55:58 »
Kiedyś wersje 10A go nie miały...
Kurde chyba o to chodzi :( , szkoda że nie wiedziałem tego przed zakupem.
Dziękuję bardzo za nakierowanie na rozwiazanie problemu. Kupię sztukę 16A w takim razie.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2022, 15:21:28 wysłana przez Dzidu79 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #170 dnia: 27 Marzec 2022, 16:47:18 »
20220327_174419.jpg

Macie rację,  ta slabsza wersja nie ma pomiaru.
Miałem sprawdzić wcześniej, ale odłączyli mi ją fizycznie i w apce nie dało sie sprawdzic..

Po lewej 16ka, po prawej 10ka.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2022, 17:46:54 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #171 dnia: 21 Grudzień 2022, 16:39:05 »
Ekspres włącza u mnie codziennie smart wtyczka. Czasami zdarzało mi się jednak zapomnieć o tym, że ekspres jest nadal włączony mimo, że nie planowałem już tego dnia żadnych kaw.
Ostatnio zastosowałem u siebie prosty sposób na generowanie przypomnień o wciąż pracującym ekspresie. O 18:30 dostaje powiadomienie na telefonie, ale tylko wówczas, gdy ekspres jest jeszcze włączony. Jeśli już nie jest włączony, powiadomienia nie dostaje. 

Zrobienie takiego powiadomienia jest proste, na przykładzie Tuya wystarczą do tego trzy automatyzacje (sceny) które opisuje poniżej.

1. Przypomnienie. Prosty warunek z godziną i powiadomieniem na telefon:
1.png

2. Żeby przypomnienie nie przychodziło, gdy ekspres jest już wyłączony, konieczna jest automatyzacja, która dezaktywuje przypomnienie opisane w punkcie 1. Dezaktywacja następuje w momencie wyłączenia ekspresu-powiadomienie nie będzie już potrzebne:
2.png

3. Po ponownym włączeniu ekspresu, ponownie aktywujemy automatyzacje z przypomnienia opisaną w punkcie 1:
3.png
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2022, 16:45:48 wysłana przez skansen »

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #172 dnia: 01 Styczeń 2023, 19:09:50 »
Dla mocniejszych odbiorników prądu pojawiły się ostatnio specjalne wzmocnione wtyczki "przewymiarowane" na 20A.
Standardowe gniazdo 230V "obsłuży" jednak nie więcej niż 16A.
20A dotyczy podzespołów, które są dobrane "z górką". Rozmontowałem jedno takie gniazdo i na 20A jest m.in. przekaźnik odpowiadający za załączanie...
Gniazda są dostępne w wersji WiFi i Zigbbe. W aplikacji dostępne są statystyki zużycia prądu (dzienne/miesięczne/roczne), można ustawić scenariusz po zaniku zasilania. Do tego oczywiście różne opcje automatyzacji.
Tego typu smart wtyczkę można zastosować do większego ekspresu, zmywarki, pralki itp. Ale np. do domowego bojlera ciepłej wody, który by ją obciążał maksymalnym prądem przez wiele godzin z rzędu bym jej jednak nie zastosował... 
Podobnie jak w przypadku wielu innych smart wtyczek jest ona jednotorowa - odłączany jest tylko jeden "bolec". Co gorsza, odwrotnie niż zwyczajowo w Polsce jako fazowy przyjęto prawy (a nie lewy) "bolec"...   

Poniżej real-foto, kilka screenów z aplikacji i charkaterystyka zastosowanego wewnątrz przekaźnika.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2023, 19:20:13 wysłana przez skansen »

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #173 dnia: 04 Styczeń 2023, 08:51:51 »
Kupiłem na Allegro "Gniazdko WiFi TUYA 3680W 16A z pomiarem prądu do 260V". Jest OK, działa jak powinno - z tym wyjątkiem, że po dwóch tygodniach chyba zepsuł się już fizyczny przycisk na nim do włączania i wyłączania ręcznego. A ten mi się bardzo przydaje jak odchodzę od ekspresu, żeby wyłączyć go na gniazdku zamiast w aplikacji (co często zapominam zrobić).

Więc szukam teraz gniazdka, które:

  • będzie miało fizyczny przycisk
  • pokaże mi w aplikacji jak długo jest włączone w obecnym cyklu - to pozwoli mi łatwo kontrolować czas nagrzania ekspresu

Polecicie coś z Waszego doświadczenia, co spełnia te warunki?

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #174 dnia: 04 Styczeń 2023, 11:38:34 »
pokaże mi w aplikacji jak długo jest włączone w obecnym cyklu - to pozwoli mi łatwo kontrolować czas nagrzania ekspresu
Wtyczki opisane przeze mnie w #172 mają taką funkcję, nazywa się switch log. W załączeniu zrzut ekranu.

będzie miało fizyczny przycisk
Teoretycznie przycisk jest w większości dostępnych na rynku gniazdek. Przy czym ja sporadycznie z przycisku korzystam. Włączam/wyłączam smart głośnikiem, telefonem lub algorytmem. Jeśli już potrzebuje sterować przyciskiem to stosuje zewnętrzny przycisk-pilot.  Z tego powodu ciężko mi wypowiadać się na temat żywotności wbudowanych przycisków...
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2023, 11:57:46 wysłana przez skansen »

Offline Gravis Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #175 dnia: 17 Maj 2023, 22:15:40 »
Ja w sonoffie S26 korzystam z fizycznego przycisku i działa bardzo fajnie ;)
Lelit Anna PL41TEM
NPF Portafilter & Ascaso 57mm Precision Competition Filter 14g
Młynek Eureka Mignon Specialita @ Single Dose
Waga SearchPean Tiny2S
Pierścień dozujący ze stali nierdzewnej 57mm
Dystrybutory Kazak Sputnik & italparts 57mm
Tamper Motta 57mm
Dzbanek Joe Frex 350ml
Odbijak DeLonghi

Offline andso105

  • Wiadomości: 11
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Styczeń 2024, 20:35:39 »
polecicie jakieś gniazdko podtynkowe (żeby zamienić istniejące), które działa tylko przez aplikację (bez dodatkowych mostków itp) - system ios (monitoring zużycie itp. statystyki nie są dla nie istotne?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi