Autor Wątek: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN  (Przeczytany 5705 razy)

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Marzec 2018, 19:55:11 »
Witam kawoszy,
szukam ekspresu ciśnieniowego ale bez automatycznego spieniania mleka, lecz z dyszą.  Cena do ok 3000 zł
Pijałbym z niego tylko espresso, czasem jakieś mleczne dla żony i gości, ale nie chcę automatycznego spieniania, bo potem te ekspresy ciągle chcą się czyścić, ciągle wołają o wodę itd. Co polecicie?  :)

Aha i proszę nie pisać w stylu "lepiej kup se dobry młynek, kawiarkę i dobrą kawę". Mam w miarę dobry młynek, kupuję dobrą kawę, mam kawiarkę, mam dripa, ale niestety nie mam czasu żeby się przed pracą czy w pracy bawić, dlatego chcę mieć automat

Pozdrawiam ciepło  :taniec:


Witam,

Popminę te 3 strony "kup kolbę i młynek" i postaram się napisać moje spostrzeżenia.

Końcem listopada stałem przed podobnym wyborem, ponieważ chciałem zrobić prezent mojej żonie i córce (zaznaczam, że sam kawy nie piję). Po długim, czytaniu forum (najwięcej czasu zajęło przebijanie się przez posty "kup kolbę i młynek"), doszedłem do wniosku:
1) automat BEZ pojemnika na mleko (tam tylko syf się zbiera) - najlepiej rurka prosto w kartonik
2) automatyczne latte macchiato - jednym guzikiem robisz, nie musisz spieniać ręcznie
3) ekpress niech sam się czyści (bezobsługowy) - moja ingerencja ograniczona do minimum
4) im więcej regulacji samej kawy tym lepiej (intensywność, stopień zmielenia itp)

Wybór padł na JURĘ E lub NIVONĘ serii 7... Niestety JURA była poza zasięgiem finansowym, więc wybór padł na NIVONĘ 778. Jak na razie wszyscy są bardzo zadowoleni. Jak szukasz dokładnej mojej recenzji to znajdziesz w tematach obok.

Pozdrawiam

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Marzec 2018, 00:18:44 »
może by stworzyć jeden większy temat/post, gdzie opisane by były - na podstawie wiedzy ogólnej i własnych doświadczeń - polecane ekspresy do 2000, 3000 i 4000 zł.
Forum tworzą ludzie. Nie zastanawiaj się tylko stwarzaj. Tak, Ty.


Wystarczy polecić najlepszy z możliwych w danej cenie
Żeby polecić trzeba znać. Inaczej to będzie spam bez wartości.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Marzec 2018, 00:53:04 »
Żeby polecić trzeba znać. Inaczej to będzie spam bez wartości.
Się podpiszę. Do tego sprzedawcy niezrozumiale siedzą cicho, a marketing producentów robi grubą zasłonę dymną.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi