Autor Wątek: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN  (Przeczytany 5697 razy)

Offline nowacz1994

  • Wiadomości: 12
Witam kawoszy,
szukam ekspresu ciśnieniowego ale bez automatycznego spieniania mleka, lecz z dyszą.  Cena do ok 3000 zł
Pijałbym z niego tylko espresso, czasem jakieś mleczne dla żony i gości, ale nie chcę automatycznego spieniania, bo potem te ekspresy ciągle chcą się czyścić, ciągle wołają o wodę itd. Co polecicie?  :)

Aha i proszę nie pisać w stylu "lepiej kup se dobry młynek, kawiarkę i dobrą kawę". Mam w miarę dobry młynek, kupuję dobrą kawę, mam kawiarkę, mam dripa, ale niestety nie mam czasu żeby się przed pracą czy w pracy bawić, dlatego chcę mieć automat

Pozdrawiam ciepło  :taniec:

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2018, 21:16:07 »
Ale wiesz, że automat bez automatycznego spieniania też będzie "ciągle chciał się czyścić"?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2018, 21:43:07 »
Jak espresso to kolba, nie automat. I na tym polu za bardzo dyskusji nie ma... Chyba że powtarzalne, ale kiepskie coś, co miało być espresso to bierz automat. W przeciwnym razie - za te pieniądze kupisz wystarczającą do założeń kolbę i młynek. Będzie to trwało ciut dłużej, ale bez przesady. Efekty nieporównywalnie lepsze.

Offline nowacz1994

  • Wiadomości: 12
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2018, 21:56:13 »
Ale wiesz, że automat bez automatycznego spieniania też będzie "ciągle chciał się czyścić"?
No nie wiem. Właśnie znajomy zmienił ekspres z dyszą na full automat i powiedział mi, że właśnie przez to ciągłe czyszczenie drugi raz już by tak nie zrobił




Jak napisałem - nie mam czasu na zabawę z kawą dlatego pytam o automat.........

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec 2018, 22:12:19 »
Każdy automat zawoła raz na jakiś czas o czyszczenie o odkamienianie (zwykle w najmniej odpowiednim momencie). Dodatkowo trzeba pozwolić mu się nagrzać, bo jak zrobisz kawę zaraz po uruchomieniu to poleci kwas.
W przypadku kiedy masz już młynek (jaki?) i nie chcesz "bawić się kawą" rozważ ekspres przelewowy - poświęcisz minutę na zmielenie i przesypanie kawy, a reszta zrobi się sama.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2018, 22:26:37 »
Nie rozumiem takiego podejścia. Po co pić kawę jak nie dla przyjemności jej przyrządzania i delektowania się jej złożonym i niesamowitym smakiem?? Kawa jako sposób na rozbudzenie? Weź rozpęd i walnij głową w ścianę... ;D No chyba, że asfalt z przyzwyczajenia się trzaska. Nie żebym się czepiał...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2018, 22:42:37 »
W sumie... Jeżeli potrzeba szybkiego rozbudzenia, bez "marnowania czasu" to polecam kofeinę w tabletkach.

Offline nowacz1994

  • Wiadomości: 12
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2018, 23:21:18 »
Kolego grizli
 Nie jest to dla mnie sposób na rozbudzenie. Ot lubię sobie przy pracy siorbac kawę, ale do jasnej choinki nie mam na to czasu żeby stać z czajnikiem i stoperem i bawić się dripem ani też nie mam czasu żeby stać przy kuchence i czekać na kawę z kawiarki. Na to mam czas po pracy.
Nie rozumiem tego forum (zresztą to samo pojawia się na przykład na forach audio gdzie audiofile wysmiewaja ludzi szukających sprzętu za podaną kwotę podczas gdy audiofile za taką cenę metr kabla kupują). Pojawia się to w niemalże każdym wątku.  Ludzie wyraźnie piszą na przykład  "szukam ekspresu dla rodziców który zrobi kawę za nich",  "szukam ekspresu automat bo nie chce się bawić" itd I w każdym ale to każdym tego typu wątku pojawiają się odpowiedzi  "o stary głupi jesteś. Kup sobie lepiej młynek za 3 koła, kawę speciality, aeropress I nie kupuj ekspresu!!!". Jeśli nie masz nic do dodania to po prostu nie odpisuj i nie powtarzaj tego samego w każdym wątku jak mantrę.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec 2018, 23:32:36 »
na forach audio gdzie audiofile wysmiewaja ludzi szukających sprzętu za podaną kwotę podczas gdy audiofile za taką cenę metr kabla kupują).

Skoro masz takie założenia, to kup jakikolwiek sprzęt, czy to do słuchania, czy przyrządzania kawy. Nie jesteśmy w stanie Tobie inaczej pomóc.

Tak na przyszłość, przeczytaj informacje na pierwszej stronie forum, następnie przejdź do działu o urządzeniach automatycznych.... i już będziesz wiedział:)

Będzie Pan zadowolony..... :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec 2018, 23:34:39 »
A później napiszesz "nie rozumiem tego forum, nikt mi nie odpisuje, rozumiem, że jestem nowy, ale bez jaj, chyba mogę zadać pytanie o ekspres? Jakieś dziwne to forum."

A tak poważnie, to raczej większość z nas unika ekspresów automatycznych, więc skoro jeszcze nikt nic Ci nie polecił, to chyba wszystko w temacie, leć na Ceneo, tam złapiesz kilka dobrych opinii o jakimś Krupsie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec 2018, 23:35:51 »
Nie rozumiem tego forum

To czemu tu pytasz? Mało kto tutaj ma jakieś większe doświadczenia z automatami, pewnie niektórzy mieli takie ekspresy dwa razy w życiu (pierwszy i ostatni) a teraz starają się o tym zapomnieć - nie rozdrapuj świeżych ran.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2018, 23:49:28 »
Z osób tutaj obecnych co najwyżej kilka naprawia i/lub sprzedaje te sprzęty, więc może powiedzieć coś o jakości wykonania.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2018, 23:50:40 »
Niedawno w osobnym wątku toczyła się dyskusja nt podejścia ludzi z tego forum do nowych osób i ich zapytań. Były nawet sugestie w jaki sposób podchodzić do tematów takich jak ten, aby komuś pomóc, a nie go zrazić. Niczego się nie nauczyliście.

I widzę kolejną chamską wypowiedź Grizzlee...

@Nowacz - poczekaj jeszcze chwilę, ktoś Ci coś doradzi, najpierw muszą się wyszumieć hardkory ;)


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2018, 23:53:02 »
Dobrze, że Ty jesteś wzorem empatii i delikatności, ratujesz to forum.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec 2018, 00:03:36 »
aby komuś pomóc
Pomocy tu raczej nie dostanie, bo tu się nie korzysta z automatów po prostu. A jak ktoś będzie chciał chociaż pomyśleć o czymś innym to się zainteresuje i popyta co i jak.

Niczego się nie nauczyliście.
Nikt się nie musi niczego uczyć. To jest forum, każdy ma swój sposób wypowiadania się, i jeśli mieści się w ramach kultury i nie wchodzi w fizykę alternatywną urojoną to ja nie widzę problemu, żeby się czepiać. A o automatach coś może ktoś w końcu napisze na główną... ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi