Autor Wątek: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł  (Przeczytany 28542 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Marzec 2018, 14:59:00 »
I na prawdę spytałbyś się na forum restauratorów którą zupkę chińską wybrać w markecie?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Marzec 2018, 15:07:58 »
A ja proponuję usunięcie działu z ekspresami automatycznymi ;D

sundarban

  • Gość
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Marzec 2018, 15:20:43 »
Wiesz dobrze że chodziło mi o zupę chińską nie o "zupkę chińską" Żaden resteurator nie jest dla mnie autorytetem co do smaku, natomiast co do sprzętu to mógłbym zapytać.
To samo jest z kawą, herbatą .....
Zresztą o ile zupy chińskie są dla mnie w większości niejadalne to zupkę chińską zjem czasem w pociągu albo autobusie :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Marzec 2018, 17:01:29 »
Super, i nadal nie złapałeś aluzji z tym forum restauratorów?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

sundarban

  • Gość
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Marzec 2018, 17:33:45 »
No cóż sorry, starość nie radoś. Myślałem że chodziło o forum baristów. Dobrze że mi przypomniałeś :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Marzec 2018, 17:48:05 »
Wchodzisz na forum home baristów i baristów. Pytasz o ekspres, który jest jedynym sprzętem w swojej kategorii - o jakiejkolwiek poprawnej kawie możesz pomarzyć. Espresso nie zrobi, przelewu nie zrobi, a jednak wychodzi pod ciśnieniem kubek pełny kawy. Nie jest to espresso, nie jest to żaden napój na bazie espresso, z przelewem nie ma nic wspólnego. I jak uważasz, co powinniśmy zrobić? Pochwalić za świetny wybór sprzętu, który jakością nie spełni oczekiwanych wyników?

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Marzec 2018, 18:07:41 »


Pochwalić za świetny wybór sprzętu, który jakością nie spełni oczekiwanych wyników?

Z tego co załapałem, nie mamy doczynienia ze "smakoszem" kawy ;D Nie wiem skąd to określenie. Albo pijesz kawę albo żużel.

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Marzec 2018, 19:51:05 »
I na prawdę spytałbyś się na forum restauratorów którą zupkę chińską wybrać w markecie?

Marek.

Jeżeli na forum dla restauratorów będzie dział… "ZUPKI CHIŃSKIE" - to czego tam oczekujesz???

Zrozumcie wreszcie, że jak ktoś napisał w dziale zupek to znaczy, że lubi zupki chińskie i o nie pyta, bo to w końcu dział o nich!!!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Marzec 2018, 20:31:31 »
Ok, pozostaje pytanie, czy dla poprawności politycznej zostawić dział z zupkami chińskimi, żeby nowi użytkownicy za każdym razem wielce zdziwieni , że nikt na forum restauratorów nie chce im udzielić informacji o zupkach chińskich irytowali się przekierowaniem na bulion z kury? Czy po prostu usunąć ten dział?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Marzec 2018, 21:01:17 »
Często ludzie pytają o zupki chińskie bo nie wiedzą co to udon czy ramen. Poza tym dobry wifon nie jest zły :diabelek:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Marzec 2018, 21:12:14 »
Te pytania są irytujące w obie strony dla pytających bo nie otrzymują odpowiedzi których oczekują i dla forumowiczów bo nie mogą z czystym sumieniem powiedzieć kupuj co chcesz, bo wiedzą przecież że i tak po naciśnięciu jednego przycisku nie dostaniesz porządnego espresso. Takie notoryczne pytanie o najlepszą zupkę instant ludzi którzy od początku stwierdzili że będą robić rosół z warzyw bio i świeżego mięsa i domowego makaronu, a później pretensje że nie chcą zjeść gotowca z papiera i nie rozumieją że można iść i za 1,5 pln kupić świetną zupkę na  konserwantach, która wygląda jak rosół i jaka wygoda,  ech ...     :picardpalm:

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Marzec 2018, 21:20:46 »
Skoro ich to irytuje, to po co w ogóle zaglądają do działu o zupkach chińskich?? Taki rodzaj masochizmu??  :Bicz:

Jak w oczy kole to nie zaglądaj tu, a jak chcesz pomóc to ODPOWIADAJ NA ZADANE PYTANIA, a nie tylko "kolba + młynek"  :ohyda:

Pozdrawiam

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Marzec 2018, 21:36:37 »
Tak mi się podoba to forum, że nie zaglądam do działów tylko czytam wszystko jak leci z listy wątków nieprzeczytanych. Jak trafię na taki wątek to staram się nic nie pisać, widzę, że nie tylko ja, bo często nie ma żadnych odpowiedzi w wątku. Czasem odezwie się przedstawiciel któregoś ze sklepów mających automaty w ofercie. Często widzę zawód i irytację tym, że nikt nie chce pomóc.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Marzec 2018, 21:41:44 »
kosa666 a jaka była twoja odpowiedź na zadane pytanie? Twoja chęć pomocy lub merytorycznej wypowiedzi bo nie widzę jakoś ? 

Offline kosa666

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Nivona 778
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Marzec 2018, 22:01:44 »
jak zacząłem odpowiadać na tego typu pytania zostałem posądzony o marketing szeptany... temu wolę tu tylko czytać

ale lubie poczytać o różnych expresach automatycznych, a nie tylko "kup kolbę + młynek"  :sciana:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi