Autor Wątek: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.  (Przeczytany 1490 razy)

Offline kubmich

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Moka Express
  • Młynek: DeLonghi KG89
Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« dnia: 07 Sierpień 2023, 21:26:10 »
Cześć.

Właściwie mój post mógłbym zatytułować kompromis, czyli jak pogodzić męża z żoną. Chciałbym abyście doradzili mi w wyborze automatu który zgrabnie ogarnie te słowo i pozwoli napić się sensownego espresso oraz macchiato lub cappuccino. Jak tylko mam możliwość to pijam to pierwsze, żona te drugie.

Zapoznałem się z forum, poczytałem sporo recenzji i oglądnąłem kilka filmików. Przez pewien czas użytkowaliśmy Saeco Aulika, obecnie tylko kawiarka i tygielek. Można powiedzieć, że wiem czego szukam ale jednak trochę się w tym gubię i dlatego założyłem ten temat.

Jednym z głównych problemów, które mocno zawęża pole dostępnych ekspresów jest kolor biały, w którym chcemy go kupić, ew. może być biały front a reszta czarna. Pewnie to fanaberia ale z żoną się nie dyskutuje nt. kolorów.

Do rzeczy:
* wystarczy nam możliwość zaparzenia kilku specjałów - espresso, macchiato, cappucino, latte, ew. możliwość kawy mrożonej byłaby rewelacją
* bez zintegrowanego pojemnika na mleko
* niedrogie utrzymanie (brak drogich filtrów, tabletek itp., ew. możliwość stosowania zamienników)
* sprawny i niedrogi serwis
* łatwe i sensowne czyszczenie ekspresu w warunkach domowych
* możliwie małe gabaryty

W jakim budżecie mamy się poruszać aby wybrać coś na lata? Czy są na rynku ekspresy, które posłużą bezproblemowo, przy odpowiednim użytkowaniu i serwisie 7-8 lat?

Na chwilę obecną jednym z naszych wyborów jest Jura E8, cena 5499zł. Z jej minusów to brak wyjmowanego bloku oraz drogie filtry, przynajmniej tyle wyczytałem. Jeśli dostaniemy coś podobnego bliżej trzech tysięcy będziemy zadowoleni, jeśli mielibyśmy dopłacić to chcielibyśmy wiedzieć dlaczego. Po prostu niech to będzie wyjściowa propozycja w ewentualnej dyskusji w naszym temacie, za którą jeśli ktoś ją podejmie, z góry dziękujemy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2023, 07:46:56 »
Właściwie mój post mógłbym zatytułować kompromis, czyli jak pogodzić męża z żoną.
Tu ekspres nie pomoże, tylko łóżko 😁
chwilę obecną jednym z naszych wyborów jest Jura E8, cena 5499zł. Z jej minusów to brak wyjmowanego bloku oraz drogie filtry,
Serwis i eksploatacja jest droga, ale "espresso" wydaje niezłe.

》tertium non datur《

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień 2023, 08:05:35 »
Miele robi na pewno białe ekspresy, sam sprzęt solidny, kawa równie dobra co z jury, cena zresztą też na tym samym poziomie.

Offline kubmich

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Moka Express
  • Młynek: DeLonghi KG89
Odp: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień 2023, 10:06:16 »
@GostRado myśl jest dobra ale ciężko spać z ekspresem pomiędzy :D Ta eksploatacja Jury to dla mnie jej największy minus, droga zabawa.
@kathumax Jakiś konkretnie model zasugerujesz? O tej firmie nie myślałem zupełnie, CM 6360 LOCM - coś mniej więcej takiego?

Doprecyzuję nieco swój post. Pijemy od czterech do sześciu kaw dziennie, łącznie. Same ziarno mam z dobrego źródła, pewne. Lubimy, nawet bardzo wizyty w kawiarni i nowe smaki ale nie jesteśmy też nie wiadomo jakimi smakoszami. Może nieco uświadomieni, po prostu lubimy dobrą kawę, tak bym to określił. Automat chcemy z czystej wygody, znam zalety kolby i zapewne kiedyś sobie ją sprawię, nawet dla zabawy ale jeszcze nie teraz. Kolor biały, choćby od frontu jest priorytetem, inny nie wchodzi w grę nawet kosztem braku ekspresu w ogóle. Budżetu celowo nie podawałem bo mogę dopłacić jeśli warto ale co do zasady to okolice 3tys zł byłyby optymalne. Za wpisy w temacie jeszcze raz dzięki.

Z rzeczy istotnych to ekspres będzie stał na blacie, pod szafką (60cm wolnej przestrzeni), więc wygodnie aby miał wodę dolewaną z boku, tak aby nie trzeba było go za często wyciągać.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2023, 10:09:38 wysłana przez kubmich »

Offline hergar Mężczyzna

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Kawiarka, aeropress
  • Młynek: KAZAK TURA 3
Odp: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2023, 18:23:03 »
Jeśli pijesz espresso to automat nie dla Ciebie. Kwestia czy chcecie bawić się w kolbę i młynek, czy jednak prostota automatu wygrywa ze smakiem. Moja narzeczona chce ekspres automatyczny, żeby jej robił kawę jak mnie nie ma. Ja wole prawdziwe espresso. Skończy się pewnie na jakimś najtańszym automacie ze stalowym młynkiem i Rotą albo tanią dźwignią.
Poczuj strach i zrób to mimo wszystko.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Kompromis pomiędzy espresso a mlekiem, w kolorze białym.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2023, 20:02:10 »
Ta eksploatacja Jury to dla mnie jej największy minus, droga zabawa.
Ale co w tym drogiego? Nie używasz filtra Claris, tylko dzbanka, odkamieniasz kwasem cytrynowym 6%, czyścisz tabletkami Pully Caff, na przykład. Ja swoich kilku kolejnych Jur nie serwisowałem, a jak się psuły (fakt, stare modele), to naprawiałem je sam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi