Autor Wątek: Automat do espresso  (Przeczytany 4371 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lipiec 2023, 17:15:29 »
Czeka, czekaj. A gdzie jest wylewka gorącej wody? Tam, gdzie pozostałe? To ciekawy pomysł.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Lipiec 2023, 17:50:44 »
Czeka, czekaj. A gdzie jest wylewka gorącej wody? Tam, gdzie pozostałe? To ciekawy pomysł.
Chyba między dwiema od kawy, ale chciałbym zobaczyć jak naciska się ikonkę americano i jak przebiega proces. Tak czy siak wątpię, aby gorąca woda miała tememperaturę ok.75°C, bo jeśli w okolicach 90, to będzie takie pseudo americano, jednakże prawdopodobnie lepsze, gdy woda, np 200ml leje się przez zużyte ciastko 
》tertium non datur《

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Lipiec 2023, 19:28:59 »
Skoro jako napój bazowy zostało użyte expresso, to może te 90 stopni nie przeszkadza?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lipiec 2023, 19:55:50 »
może te 90 stopni nie przeszkadza?
Wydaje mi się, że to będzie więcej niż 90°C, bo pewnie mieli w zamyśle, aby ta woda nadawała się do parzenia herbaty, wtedy jest za gorąca do zalewania espresso, ale jak napisałem wcześniej,  lepsze to niż przez zużyte ciastko.
》tertium non datur《

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipiec 2023, 23:48:20 »
Niby każdy ma swoje preferencje, ale w americano temp. wody powinna odpowiadać temp. espresso, tam można oczywiście było ustawiić temperaturę również dla takiej kawy (na bodajże 3 poziomach), zapewne ekspres to odpowiednio wyrównywał.
Wylewki były obok siebie (czy raczej za sobą) po 2, na końcu po środku jeszcze jedna.

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Automat do espresso
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sierpień 2023, 22:31:05 »
Zdaje się, że żaden automat nie robi americano - tak jak piszesz. Ja przynajmniej takiego nie spotkałem.
Ktoś na forum ostatnio pisał, ale nie pamiętam, jaka firma.

Dopiero dzisiaj trafiłem na ten wątek - ja mam DeLonghi PrimaDonna Class i tez robi Americano zgodnie ze sztuka, tj. espresso a potem dolewa do niego gorąca wodę


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi