Autor Wątek: Olympia Moca SD  (Przeczytany 3122 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2024, 23:46:06 »
O, przeniesienie napędu na pasku widzę, ciekawe.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Marzec 2024, 13:10:39 »
O, przeniesienie napędu na pasku widzę, ciekawe.

W rowerach masowo się nie przyjęło :lol2: widzę jakieś pojedyncze przypadki.

mły1.jpg


Oleję gwarancję bo i tak nie mam wyjścia i jutro go rozbiorę zobaczę ile się tego tam nagromadziło
Jka
No i olałem tutaj elementy już po piaskowaniu  :lol2: wróć po pędzel-kowaniu (piaskuje się kadłuby statków)

mły2.jpg

Tak jak na filmiku nie było.
Było za to tak.

mły3.jpg

mły4.jpg

mły5.jpg

mły6.jpg

Stąd dalsze zdziwienie czemu "kaszle" może pasek już słaby, może żarna tępe, może kawa za śliska (tylko czemu Chińczyk sobie z nią radzi) wiem może ja nie umiem tego obsługiwać i można by tak "możnować" do usranej śmierci tylko trochę śmieszne że Azjata daje radę Europejczyk ni czorta.

Plany jakieś tam wobec tego młynka mam - sumując na tą chwilę u mnie nad Bałtykiem i z kawami jakie ja kupuję się nie sprawdził a czy będę go chciał sprawdzić na kawach jakie jadą do mnie z moje go rodzinnego miasta dzisiaj nie wiem.

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marzec 2024, 16:59:51 »
O, przeniesienie napędu na pasku widzę, ciekawe.
Ja wiem czy ciekawe, ja bym raczej nazwał to że słabe rozwiązanie, ma chyba same minusy, nawet w lepszych modelach pralek odeszli od tego.😉


Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec 2024, 03:54:59 »
Kolejny falstart ::) znowu młynek się "zawiesił" przy poprzednich przypadkach usłyszałem "daj mu lepszej kawy" u nas lepsze tz. droższe no to przed wczoraj przyszła a wczoraj pod wieczór ją sobie zrobiłem

Kawa z mojego rodzinnego miasta Bielsko-Biała o taka wybrana dlatego że ten młynek już kiedyś tam mielił tą kawę

20240312_102225.jpg

20240312_102347.jpg

I falstart :-[ szybka zmiana ustawień na grubsze mielenie i poszło, przyznam jest to upierdliwe i nie tego się spodziewałem po młynku za kilka tyś zł. cóż mam to co podobno chciałem prawda nikt mi go na siłę nie wciskał.
Czekam na dokumenty i będę go wysyłał albo zawoził do producenta niech zerknie do niego bo żeby silnik z takimi obrotami nie dawał radę nie mam pojęcia co się dzieje że nie ciągnie - pasek się naciągnął, żarna wychechłane >:(

Coś jest nie tak i warto by się dowiedzieć co.

Coś tam z tego przemiału na raty zrobiłem bo szkoda tak drogiej kawy.
Taki profil w testowej filiżance dał mi to.

IMG-20240312-WA0032.jpeg

20240312_174353.jpg

Kiedy zaraz po tym inny młynek kilka krotnie tańszy z tej samej kawy w tym samy ekspresie na tych samych parametrach wyczarował takie coś.

IMG-20240312-WA0025.jpg

Na ta chwilę jestem kompletnie rozczarowany tym zakupem.

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec 2024, 07:04:32 »
wyglądało na fajnego malucha a tu się okazuje, że problemów tyle samo co z Maluchem  :lol2:

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec 2024, 07:42:50 »
Szwajcarska jakość :) Czy inni użytkownicy mają podobne problemy, próbowałeś się zorientować na zagranicznych forach?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec 2024, 09:10:58 »
IMO to nie jest młyn do bardzo drobnego mielenia. Miałem podobnie z Eureką Zenith, bardzo drobne mielenie i zapchany.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2024, 09:21:36 »
IMO to nie jest młyn do bardzo drobnego mielenia

Prośba podlinkuj / podeślij źródło przekazu to o czym piszesz odnośnie tytułowego młynka.
Przy rozmowie z producentem chciałbym mieć jakieś materiały potwierdzające to.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec 2024, 09:43:39 »
Miałem podobnie z Eureką Zenith, bardzo drobne mielenie i zapchany.
Dziwne, pewnie go nigdy nie czyściłeś, ja mielę już sporo czasu i nigdy mi się nie zapchał na żarnach 74mm a czasami było tak drobno że ekspresy nie dawały rady.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2024, 09:51:37 wysłana przez Artisz »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec 2024, 10:05:28 »
Doprecyzuję, wgłębiając się w przygotowanie kawy kupujemy inne sitka/urządzenia itp. może to wymagać jeszcze drobniejszego mielenia. Ten co wymieniłem młynek i tytułowy przy pewnym poziomie wymagań nie dają rady. Oryginalny Zenith zapychał się bardzo łatwo (to było 65mm, 75mm zakładam lepiej wypada), po zmodyfikowaniu wylotu, (pisałem kiedyś o tym: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1609.msg124598#msg124598 ) było dużo lepiej. Ale kolejne zabawy z kawą - w skrócie drobniejsze mielenie np. do Kazak Roota i kolejne zapchania. Do typowego kawiarnanego espresso myślę że się w miarę nadają, można się też podratować trochę większą dozą przy grubszym mieleniu. Podsumowując z tym młynkiem IMO jest wszystko ok, tylko użytkownik zbyt wymagający :)
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2024, 10:13:34 wysłana przez tom517 »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Marzec 2024, 11:13:24 »
Podsumowując z tym młynkiem IMO jest wszystko ok, tylko użytkownik zbyt wymagający

Nie obraz się ale nie napisałeś nic a nic co mógłbym wykorzystać.
I nic co dotyczy tytułowego przedmiotu.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec 2024, 11:42:43 »
Zgadzam się, fizyki nie oszukasz, mielisz zbyt drobno jak na ten młynek. Producent może odpisać, proszę ustawić grubszy przemiał.
Jakbym był skazany na ten młynek spróbowałbym bardziej pochylić, ewentualnie ten czarny dziobek plastikowy zmodyfikować przez który wylatuje kawa, bez niego/z mniejszym/obciętym/ lepiej wyprofilowanym może tak się nie będzie zatykać. Może tam coś jeszcze w środku siedzi jakiś antyzbrylacz ?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec 2024, 12:20:30 »
Zgadzam się, fizyki nie oszukasz, mielisz zbyt drobno jak na ten młynek.
Tutaj nie chodzi o oszukiwanie bo nie chciałbym nikogo oszukać a tym bardziej samego siebie :lol2:
Nie :nienie: znasz warunków zakupu tego młynka przeze mnie więc i nie wiesz dlaczego go kupiłem.


Producent może odpisać, proszę ustawić grubszy przemiał.

Nie wybiegajmy aż tak daleko bo nie wiemy co odpisze i czy odpisze przypuszczenia nie są dobrym doradcą w takich sprawach.

Jakbym był skazany

Tak sie składa że ja nie jestem skazany tylko na niego ot kupiłem - kolejny kaprys nie wydało trudno mam opasłe szafy ma gdzie stać bez kurzenia się :lol2:

spróbowałbym bardziej pochylić, ewentualnie ten czarny dziobek plastikowy zmodyfikować przez który wylatuje kawa, bez niego/z mniejszym/obciętym/ lepiej wyprofilowanym może tak się nie będzie zatykać. Może tam coś jeszcze w środku siedzi jakiś antyzbrylacz ?

Nie można było od tego zacząć (mnie by mnie bolały palce od stukania w klawiaturę :lol2:)
Faktycznie trzeba by się temu przyjrzeć.
Pochylenie może wchodzić w rachubę bo i tak planowałem kiedyś tam wymienić stopki na cięższe i szersze (nie grubsze tylko szersze) by był bardziej stabilny i podkleić tam podkładki silikonowe by się nie ślizgał po blacie.
Z tym wylotem (dziubkiem) trzeba to jeszcze raz rozebrać i zerknąć czy to tam nie tkwi problem.
Ale z opowieści wiem ze młynek był projektowany ileś tam lat i takiego babola :redface: by walnęli.

Jka
   

 

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2024, 12:24:24 »
młynek był projektowany ileś tam lat i takiego babola :redface: by walnęli.
Projektowanie to jedno, ale najważniejsze potem jest testowanie i korekta. Ciekawe jak z tym etapem było?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Olympia Moca SD
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Marzec 2024, 09:12:05 »
Ciekawe jak z tym etapem było?

U panie :lol2: wątpię byśmy coś na ten temat znaleźli ja sam jestem ciekaw daty produkcji i zakupu tego młynka.
Czekam na dokumenty odnośnie zakupu tego młynka i wtedy się okaże co dalej robić.

Na tą chwilę za radą producenta zdemontowałem ten "anty zbrylacz" ale jeszcze nie miałem kiedy wypróbować jak to teraz będzie.
Bo do tej pory mimo czyszczenia jest kiepsko.

3trzy dosłownie zmieliłem 3 porcie ziaren po 21g (łącznie 63g) i takie coś zastałem w środku.
Dostać się do tego by to wyczyścić nie jest ciężko tylko czyścić to co 3trzy mielenia to trochę przesada w końcu śrubki i gwinty nie wytrzymają.

20240314_080241.jpg

20240314_080327.jpg

20240314_080337.jpg

20240314_080655.jpg

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi