Autor Wątek: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm  (Przeczytany 3255 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Marzec 2024, 20:43:54 »
@Jka57 a jak nowe żarna? Bo ja widziałem ich lepsze wykonanie, inny profil i szersze odstępy miedzy ostrzami, ale na czas czy łatwość mielenia to moim zdaniem nie specjalnie ta wymiana wpływa. Inna sprawa że się wyraźnie układały a zmieliliśmy tylko jakieś 8-10 shotów.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Marzec 2024, 21:11:39 »
@Jka57 a jak nowe żarna?

Wstyd się przyznać ale dzisiaj bardziej zająłem się upiększaniem :lol2: tego młynka niż tym do czego jest dedykowany tylko 1 jeden raz zmieliłem 21,5g kawy z tej fotki.
I przemiał był za gruby to co wpadło do filiżanki poszło do zlewu było z szybko i za kwaśno.
Co zauważyłem te 21,5g tych ziaren zmieliłem bez jakiegokolwiek wysiłku i pośpiechu w 39sek.
Czyli trochę szybciej niż na poprzednich żarnach.
Jutro kolejna próba.

Nowy kubek na przemiał, nowa miseczka do wsypywania ziaren (super się z niej wsypuje do niego) o wiele lepiej niż z tej porcelanowej - mam tutaj na myśli ten młynek.

Wykombinowałem sobie też podkładkę na "stopkę" by nie rysować tej blachy co tam jest a i kubek się nie przesuwa bo jest to tępe.

20240314_205245.jpg

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Marzec 2024, 22:17:08 »
Ta blaszana podstawa mnie też raziła, aż się prosi o gumową podkładkę, łatwo wysypać resztki kawy, nic się nie rysuje, nawet tanie chińskie młynki mają takie gumowe podkładki na magnes.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Marzec 2024, 22:42:39 »
aż się prosi o gumową podkładkę,

Masz rację nie jest to wygodne a z czasem i tak by się porysowało.
Ja używałem takiej sylikonowej cienkiej podkładki ale żonie się spodobała i zanik kupię kolejną wykorzystałem to co w szafce znalazłem a by się nie przesuwało dałem takie silikonowe podkładki i jest OK te podkładki spowodowały że jest to "tępe" i się nie suwa.


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Marzec 2024, 10:54:33 »
@Jka57 a jak nowe żarna? .......................................................................Inna sprawa że się wyraźnie układały a zmieliliśmy tylko jakieś 8-10 shotów.

No cóż chyba czas zacząć zabawę sobota za oknem kiepsko to rozpocząłem jakby od nowa przygodę z tym młynkiem.
Ale tym razem poszedłem od "d..y strony" kawy na testy mam pod dostatkiem to sobie zrobiłem porównanie czy tym młynkiem zmielę sobie pod mój codzienny przelew i wyszło super da się a to już wielki sukces jak dla mnie.
Porównałem to sobie z tym czego używam na co dzień czyli  Fellow Ode 2 Generacji - wiem wiem nie ta klasa sprzętowa (cokolwiek to znaczy), gabarytowa, wielkość żaren z wrodzonej skromności :lol2: nie wspomnę w różnicy grubości portfela kupując jeden czy drugi.
Dzisiaj chodziło mi nie o smak czy to co będzie w filiżance ale czy da rady zmielić tak grubo by zrobić przelew i tego się trzymałem bo na końcu i tak te oba przemiały zmieszałem :lol2:

Wyszło jak na fotkach kawa to resztka takiej kawy.
20240113_092346.jpg

I fotki - w jednym prawie na największym zakresie w drugim taki zakres jakiego najczęściej używam.

sob16.03a.jpg

sob16.03b.jpg

Pod palcem podobnie z ręcznego jakby mniej "plew" i mniej pyłu, trzeba się będzie tym ręcznym pobawić i pokręcić nim pod przelewy rano na przebudzenie taka siłownia jak znalazł.

sob16.03c.jpg

I na koniec ciekawostka jakby ktoś pomyślał że do młynka z nowymi żarnami za sporo ponad 7000zł już nic nie potrzeba to by się pomylił  bo ja ze skrzynki narzędziowej zapodałem sobie takie coś a co mój młynek mogę sobie robić z nim co mi się podoba :lol2: :lol2:bo najważniejsza to zabawa a jak starczy czasu to i się jakiejś kawy człowiek napije :redface:

sob16.03d.jpg

Jka
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2024, 10:58:19 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Marzec 2024, 11:29:44 »
Oparłbym to na magnesach neodymowych ;-) Podklejając je albo wpuszczając w nawiercony otwór jeśli grubość tej nakładki na to pozwala, ewentualnie taśma magnetyczna  ;-) Będzie bardziej wygodne w demontażu i jakby mniej "narzędzowe" ;-)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Marzec 2024, 13:48:21 »
Oparłbym to na magnesach neodymowych

Ta tylko ze ta "tacka" to nie żelazo magnesów nie przyciąga (sprawdzone)
Ale coś wymyślę może jakąś szynę.

Rano wyciągnąłem wiertarkę i chciałem już nawiercić po 2/3 otwory w tej tacce i blacie dałbym jakieś śrubki z motylkami było by fachowo ale żona mnie na tym nakryła popatrzyła i powiedziała "tylko spróbuj tylko spróbuj"
To zrezygnowałem i muszę dalej myśleć. >:(

Jka 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Marzec 2024, 14:02:49 »
Albo może pod mlynek sylikon jak do aut takie super lepkie do komórek były

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Marzec 2024, 14:07:41 »
gumę geco ...

Co to takiego?

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Marzec 2024, 20:26:23 »
Nazywało się to sticky gekon i ze względu na swoją nano strukturę przyklejało prawie do dowolnej powierzchni (tzn bez kleju poprzez dotyk), przykładałeś to do deski w aucie i do tego tefefon, klucze itd  a one się też przyklejały i trzymały bez mocowań itd, te maty myło się pod wodą,
... właściwości toto miało takie, że nawet na desce rozdzielczej w aucie telefon mimo wibracji i sił nie spadał, nie szukałem ile to kosztuje ...taki pomysł out of the box

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Marzec 2024, 20:43:00 »
Nie wiem czy przypadkiem nie piszesz o takim czymś jak tak to 4sztuki jeszcze mam.

20240316_203015.jpg

Właśnie jestem na etapie przeglądania swoich opasłych :lol2: szuflad i już wygrzebałem takie duperele ale to wszystko za mało musiałbym zejść do garażu ale mi się nie chce.

20240316_195322.jpg

W między czasie ukręciłem sobie pokazanej wyżej kawy 21,5g i w filiżance wyszło coś fajnego nareszcie po kilku dniach zabawy z młynkami wypiłem niezłe espresso, fakt długo to szło ale jaki piękny wykres narysowało.  :lol2:

16.03.24 COFFEESITE CUBA SERRANO i MŁYNEK Malwani Livi.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Marzec 2024, 19:04:07 »
Hehe chyba tak to to daj pod młynek i zobacz jak działa  :taniec:

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Kwiecień 2024, 15:57:34 »
Hehe chyba tak to to daj pod młynek i zobacz jak działa 

Trochę to trwało bo poszedłem po najmniejszej linii oporu - kupiłem taki ścisk stolarski uciąłem tą śrubę do regulacji bo była za długa założyłem motylek i po problemie młynek stoi jak zabetonowany i to jest już jego stałe miejsce.
Przy okazji uporządkowałem kable elektryczne.

20240402_131429.jpg

20240406_105014.jpg


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Kwiecień 2024, 19:56:27 »
To ja będąc złośliwym zgłoszę taką uwagę techniczną, (po)szedłeś po linii najmniejszego oporu, gdyż to o opór chodzi, a nie o żadną linię. ;-)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Malwani Livi ręczny stożek 83 mm
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Kwiecień 2024, 20:02:10 »
Oj tam oj tam udało się zachować liniowość względem blatu  :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi