Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 48658 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5320
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #285 dnia: 31 Październik 2023, 16:45:57 »
Kawa robi dużą różnicę.
》tertium non datur《

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #286 dnia: 02 Listopad 2023, 11:59:30 »
Oczywiście że robi.
Po kilku próbach udało mi się znaleźć ustawienie, dla blendu który używam.
Dla 18g to na teraz 2.8-2.9 czyli jest miejsce żeby zejść "drobniej" w razie potrzeby.
Smakowo jest oczywiście różnica w porównaniu do ręcznego młynka z źarnem stożkowym.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #287 dnia: 02 Listopad 2023, 21:24:50 »
Dotarł i do mnie (064). Otworzyłem późnym wieczorem, więc pierwsze zabawy bez picia.
Fajna zabawka, choć jakiegoś efektu "wow" nie ma. Silniczek-bzyczek przy zestawieniu z Niche sprawia wrażenie popierdółki, wręcz szczoteczki do zębów (do F6 nie śmiem porównywać ;) ). Fakt, że zadaną prędkość osiąga aż po ok. 7-8 sekundach od włączenia - nawet jeśli to nie ma specjalnie negatywnego wpływu na cokolwiek - to pozytywnego wrażenia nie robi. Gdy położy się dłoń na obudowie, da się wyczuć minimalne "bicie".
Suwanie tym magnetycznym kubkiem po obudowie - też niespecjalnie budzi mój entuzjazm. Do manipulowania klapą "sedesu" pewnie trzeba się przyzwyczaić, "jednopalcowe" rozwiązanie z klapki Niche na pewno praktyczniejsze, choć pewnie mniej dizajnerskie...
No nic, pomielimy, zobaczymy

 
 

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1144
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #288 dnia: 02 Listopad 2023, 22:59:25 »
Super @pafcio0 ,aż dziw bierze że nie zamówiłeś białego  :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #289 dnia: 03 Listopad 2023, 07:57:23 »
Super @pafcio0 ,aż dziw bierze że nie zamówiłeś białego  :hihihi:

Taki psikus ;)
Pierwsza kawa bardzo smaczna. Kostaryka Cordillera de fuego, 18g/300ml V60, ustawienie 7,5, przelane w 2 minuty z 30 sek preinfuzją. Jest klarownie i przejrzyście, lekko.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #290 dnia: 04 Listopad 2023, 08:53:56 »
Odnośnie tych kilku sekund na osiągnięcie prędkości to podobno jest to zamierzony "soft start", w większym bracie też występuje. Zazdroszczę, mojego 078S ani widu ani słychu na razie  :-(

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #291 dnia: 04 Listopad 2023, 11:47:28 »
Przy moim 064S silnik "rozpędza się" w ok. 3-4 sekundy.
Nie ma to dla mnie znaczenia bo i tak w jednej ręce trzymam pokrywę i zanim drugą włączę młynek i sięgnę po ziarna to nie naczekam się na pełne obroty  :-)
Ogólnie po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony 👍

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #292 dnia: 04 Listopad 2023, 12:14:13 »
Bawie sie juz moim T 064s ladnych pare tygodni wiec pora na prownanie z czyms w podobnej grupie cenowej jak DF64 gen2. Nie ma mlynkow doskonalych i w kazdym mozna sie do czegos przyczepic. Ogolnie bardziej podchodzi mi DF64 ale kazdy z nich jest na tyle dobrym mlynkiem ze powinien zadowolić większość domowych baristow.  Po wiecej szczegółów zapraszam na kanal YT
https://youtu.be/CMLtoiTf8mA?si=UFwiri1juN9GjPL1

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #293 dnia: 04 Listopad 2023, 13:24:41 »
No więc pobawiłem się trochę przelewami w 064 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jakie to dobre!
Nie bawiłem się (i nie planuję) w jakieś testy z odsiewaniem, ale już patrząc po stabilności spływania i braku jakiegokolwiek przytykania filtra, zwłaszcza w ostatniej fazie - jest rewelacyjnie. Porównałem z 1zpresso JX- PRO i jest ewidentnie lepiej, smaczniej, klarowniej, a przemiał jest widocznie "ładniejszy".
Nastawy na V02 z filtrem japońskim:
18g - 7,5
30g - 10
48g - 12
Rpm się nie bawiłem, mam ustawione gdzieś na środku skali.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #294 dnia: 04 Listopad 2023, 13:40:32 »
Przyjemnie przeczytać takie słowa :)

Moje zniecierpliwienie w związku z oczekiwaniem na dostawę 078 zdecydowanie rośnie ;)

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #295 dnia: 04 Listopad 2023, 13:59:25 »
Ogolnie bardziej podchodzi mi DF64 ale kazdy z nich jest na tyle dobrym mlynkiem ze powinien zadowolić większość domowych baristow. 

U mnie na odwrót. Bawiłem się DF64 kilka tygodni i nie mogę się do niego przekonać.
IMO Sculptor jest mniej "kobylasty", do mojego zestawu kuchennego pasuje znacznie lepiej.
Jest cichy, profil smakowy bardzo przyjemny - chociaż na to porównanie do DF64 potrzebuje go więcej potestować.
Również radzenie sobie z retencją jest na duży +. Knocker w 064S jest czystszy niż blower.
Na minus kubeczek - nie dopasowany do kolby i słabszy silnik.

Większość z tych rzeczy to tylko kwestia gustu a same młynki są na bardzo zbliżonym poziomie :-)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #296 dnia: 04 Listopad 2023, 14:25:01 »
Masz calkowita racje. Większość rzeczy takich jak smak czy wygląd sa bardzo subiektywne. Najwiekszym minusem T064s i powodem dla ktorego sie go pozbede jak tylko skoncze testowac, to utrudniony dostęp do żaren.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #297 dnia: 04 Listopad 2023, 15:34:28 »
Tak, jeśli ktoś planuje częste zmiany żaren Sculptor nie będzie dobrym wyborem.
Jednorazowa wymiana to z tego co widziałem męka ale nie koniec świata.
Ja na razie nie planuję wymiany ale kiedyś... Kto wie  :-)

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #298 dnia: 04 Listopad 2023, 16:05:26 »
https://www.printables.com/pl/model/636606-timemore-sculptor-078-indicator już są modyfikacje, co prawda ja czekam na wersje do alternatyw, do której to nie bardzo ma sens, ale może komuś do espresso się przyda taki precyzyjniejszy indykator.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #299 dnia: 09 Listopad 2023, 14:01:12 »
...
Nastawy na V02 z filtrem japońskim:
18g - 7,5
30g - 10
48g - 12

Też bawię się swoim 64 bez s, wpierw próbowałem dwie kawy które już znałem i na początku mniej mi smakowały w stosunku do używanego codziennie c40 ale wydaje mi się, że to tylko z powodu przyzwyczajenia po kilku latach mielenia głownie tym ręcznym :)

Przemiał jest faktycznie równy, chodź nie jakoś dużo mniej zapylony, dobrze się przelewa ale spokojnie umiem się zapchać :D to co mnie jednak zastanawia, to te nastawy których używasz. Wydaje mi się, że mój młynek mieli zdecydowanie drobniej i mam wrażenie mniejszych różnic pomiędzy klikami. Przelewam głownie 30/500 i kręcę się pod koniec skali, na 14-15 a jak wczoraj otwarłem inną kawę, z cięższymi i twardszymi ziarnami i pylenie się zwiększyło to i do 16 doszedłem. Próby przy 8 się jakoś w końcu przelało ale to już było niezłe błotko.
Idąc na druga stronę, to przy 0 żarna o siebie nie trą, kawa nie jest do espresso ale zapcha kawiarkę czy phina chociaż może turboshota dało by się. Zalałem ją w tygielku, zdecydowanie za gruba była, nie zrobiła efektu kaskadowego choć piana podnosiła się ładnie. Niemniej po żarnach trochę z zębami nie spodziewałem aż tak drobnego przemiału.

Przyznam, że spodziewałem się większego rozrzutu, zwłaszcza jak będę chciał zrobić 1L przelew jak ktoś nas odwiedzi, zastanawiam się, czy nie przesunąć sobie tego bolca z pokrętła, wydaje to się fajnym rozwiązaniem do kalibracji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi