Autor Wątek: Kenia Marimira AB - Mastro Antonio  (Przeczytany 1553 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Kenia Marimira AB - Mastro Antonio
« dnia: 28 Lipiec 2016, 21:23:28 »
Z góry proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy opis kawy. Ponieważ trudno było mi zsyntetyzować poszczególne aromaty i smaki, nigdy wcześniej tego nie robiłem, posłużyłem się kołem smaków i aromatów kawy. Mam prośbę, jeśli ktoś pił tę kawę proszę o odpowiedź z własnymi wrażeniami, chciałbym porównać do swoich.

Nazwa kawy:         Kenia Marimira AB
Nazwa palarni:         Mastro Antonio
Sposób palenia:         Jasno
Data palenia:         2016-07-08
Data parzenia:         2016-07-28
Typ:   Singiel
Zawartość arabica/robusta (%)   100/0
Opis producenta:      Producent: Iyego Coffee Growers Coop.; Region: Muranga; Obróbka: mokra, ziarna suszone na słońcu; Wysokość upraw: 1400-1600 m.n.p.m.; Odmiany SL28, Sl34, klasa AB; Intensywne aromaty świeżych owoców, kwiatów; Do metod przelewowych.

Wygląd ziarna:         równe, bez defektów, Pozostałości łuski
Cena/opakowanie      33zł/250gr
Metoda przygotowania:   AeroPress - filtr papierowy
Temp. parzenia (st. C):   83
doza gr/ml            15 gr/230 ml
preinfuzja (sek):         30
całkowity czas parzenia (sek):   90

Aromaty kwiatowy bazyliowo anyżkowy, mandarynkowy, malinowy, jakby delikatny orzechowy. Smak winny-cierpki i jednocześnie słodko kwaskowy. Posiada bardzo delikatny aromat który przypomina mi sos pomidorowy z bazylią, długo go nie mogłem zidentyfikować, aż któregoś razu córka spytała się mnie kto je pomidorową ;).

Bardzo mi posmakowała ta kawa, lubię ją pić popołudniu po pracy, dla odprężenia.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi