Autor Wątek: Zestaw kluczy - jaki  (Przeczytany 5482 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Zestaw kluczy - jaki
« dnia: 21 Sierpień 2017, 20:38:25 »
Stanley czy inna firma ? Poległem przy odkręcaniu bojlera z Gaggi classic,  raz na jakiś czas coś trzeba odkręcic/dokręcić i nie zawsze da się posiadaną zbieraniną, stwierdziłem czas na dobre narzędzia 😀

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2017, 20:48:14 »
Stanley się zepsuł ładne pare lat temu ;) Jak ma być budżetowo to Yato, coś lepszego Neo, dalej Proxxon. Więcej raczej nie ma sensu wydawać, to nie warsztat.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:01:05 »
Znajdź gdzieś stare klucze z polskiej fabryki. Są niezniszczalne. Możesz też kupić klucze COVAL, mają dobrą opinię. Daruj sobie klucze "marketowe". Szkoda kasy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:19:27 »
Stanley się zepsuł ładne pare lat temu
Stanley to, niestety, marka marketowa. Odwiedź sklep z narzędziami dla warsztatów, tam za dość rozsądne pieniądze kupisz coś dobrego.

PS. Ile chcesz na te klucze wydać? Paczkę kluczy inbusowych kupisz już za 10 złotych (ale te mają wytrzymałość plasteliny), dobre to około 60 - 80 złotych.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2017, 21:21:44 wysłana przez Krakus »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:23:17 »
W takich sklepach najczęściej coś za dobre pieniądze to jest to co im się opłaca niestety... Jak ma być "wypasiony" zestaw, to duża skrzynka Yato wystarczy - na warsztacie problemów nie miałem z nią ;)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:24:48 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2017, 21:47:33 »
No właśnie najbardziej wkurzają mnie moje inbusy z plasteliny 😀, do tego dobre wkrętaki / śrubokręty (ostatnio pół dnia straciłem przez uszkodzenie wkrętu) + jakieś zagięte i normalne szczypce + chociaż najrzadziej używane klucze do nakrętek/ śrub

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2017, 22:00:59 »
A w ten sposób... To z takich pojedynczych możesz popatrzeć za Wiha, bardzo dobre narzędzia, choć niekoniecznie tanie...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2017, 21:08:08 »
Jakiś czas temu kupiłem w Lidlu na promocji zestaw końcówek Parkside do wkrętarki (śrubokręty, imbusy, torxy pełne i z dziurą). Tak na próbę, bo co można za 25 czy 30 pln dostać. No i jestem w szoku, naprawdę solidne narzędzia.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:53:06 »
Od 7 lat używam do majsterkowania zestawu Honiton 94el.  Produkowany w Taiwanie, ma dobre opinie wśród mechaników.

Offline Huberro

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: La Pavoni PLH
  • Młynek: Ascaso i1
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień 2017, 13:04:26 »
Ja od dłuższego czasu używam  nasadek i oczkowych Proxxon. Oczkowe z serii Slim są genialne. Cieniutkie, lekkie i ergonomiczne. Co do imbusów to mam z firmy Beta - pierwsze których nie uszkodziłem zaraz po zakupie! Godne polecenia, ale trochę drogie...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień 2017, 15:47:30 »
Niestety, jeżeli paczka imbusów kosztuje mniej niż 50 - 75 zł, to najprawdopodobniej jest niewiele warta.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2017, 11:38:18 »
Ostatecznie padło na imbusy WIHA z rączką i klucze płaskie Bass.
Teraz pytanie jak to jest z rozmiarami, przy odkręcaniu śrub/nakrętek w ekspresie prawie żaden klucz nie pasuje, jakieś pośrednie rozmiary stosowane są w ekspresach, o co chodzi ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad 2017, 11:45:06 »
Ciężko powiedzieć. Jakie masz w zestawie?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw kluczy - jaki
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad 2017, 11:53:35 »
Załóżmy 10 jest za mała, 11 już ciut za duża,  i tak prawie ze wszystkim, chociaż klucze mają dobre wymiary, tylko te śruby w ekspresie jakieś pomiędzy.
Już wiem to są calowe, a ja kupiłem w mm :)
Cóż drugi zestaw trzeba wrr..

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi