Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054837 razy)

Offline Mangi

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Rancilio Silvia v5
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2430 dnia: 23 Grudzień 2017, 15:03:20 »
o to to. a na początku jest podstawowe  pytanie które przewija się przez głowę co chwilę: czy robię to dobrze, czy tak ma być. dla tego myślałem m.in o ekspresie z PIDem aby eliminować zmienne. Ale potem pomyślałem że będę starał się robić zgodnie ze wskazówkami tak, ale tak aby smakowało.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2431 dnia: 24 Grudzień 2017, 09:54:16 »
@Mangi jakiej kawy używasz?
nagraj filmik lub porób zdjęcia ciastka przed ubiciem, po ubiciu, po ekstrakcji.
Ja sam się uczę, ale dzięki temu dużo osoób powiedziało mi co robię źle i nie chwaląc się mam powtarzalność ostatnio i z 20 gram uzyskuję około 45 naparu, gdzie ciastko wypada ładnie i kawa zaczyna smakować.
Youtube jak trafisz na porządne filmiki jest bardzo pomocny.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2432 dnia: 10 Styczeń 2018, 00:03:11 »
pmichal: do tego oryginalnego 14 g sitka wchodzi Ci /sypiesz aż 20 g kawy? Mam Steel uno pida od dwóch dni i na razie jestem na ok. 16,5g. Kawa wyszła ok, jedynie trochę błotko. Muszę trochę więcej kawy i ciut grubiej spróbować. Ale 20 nie chciałbym sypać. Zovaczymy
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 00:05:50 wysłana przez wushu81 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2433 dnia: 10 Styczeń 2018, 00:05:47 »
Dopóki wychodzi jak powinno i nie ma kanałów to tym błotkiem się nie przejmuj ;)

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2434 dnia: 10 Styczeń 2018, 00:14:23 »
Przyzwyczaiłem się do wyglądu ciastka w ARC'u. Tam miałem takie suche i zwarte, że aż piękne :) Jakoś nigdy nie miałem z tym dużego problemu.
No dziś ratio miałem przyzwoite bo z 16,5 g dało trochę ponad 33 g kawy w czasie 30 sek z 3 sek preinfuzją. Kawa Ariadna. Ale będę sprawdzał inne ustawienia i zobaczę co wyjdzie. A potem powtarzalność.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2435 dnia: 10 Styczeń 2018, 13:35:10 »
Aktualnie daję około 19 gram do sitka i w ciągu 27-28 sekund mam uzysk około 40-42 gram (preinfuzja ustawiona na 3 sekundy).
Ciastko różnie, czasem wypadnie ładnie, czasem zostanie trochę, zależnie czy się uda ładnie ubić.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2436 dnia: 10 Styczeń 2018, 14:14:46 »
Podejrzewam, że kawa Ci smakuje :) Dam dziś trochę więcej kawy i grubiej zmielę.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 15:54:58 wysłana przez wushu81 »

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2437 dnia: 10 Styczeń 2018, 20:04:24 »
Cześć,

Od kilku dni jestem użytkownikiem ekpresu Rocket. Dzisiaj przyszła Ariadna od Mastro Antonio i jestem po pierwszym dniu testów. Byłbym wdzięczny za porady. Ogólnie do pojedynczej kolby mielę kawę tak by była równa z krawędzią kolby (sprawdziłem na wadzę i wchodzi 12,5 - 13 g - zdziwiłem się że aż tyle wchodzi) z powyższej dawki otrzymuję ca. 28 g naparu w ciągu 25 s.. Z kolby podwójnej (na drobniejszym zmieleniu) z 18 g zmielonej kawy wychodzi 59 g naparu. Podczas ekstrakcji ciśnienie w kolbie ca. 8,5 bara.

Ogólnie kawa smakuje dobrze, ma łagodny smak, piękna crema, podczas ekstrakcji dosłownie budyń leje się z kolby (jak ktoś to napisał w innym wątku). Czuć że kawa smakuje inaczej niż Lavazza, albo tania kawa z Lidla.... Z pojedynczej kolby chyba lepiej wychodzi - kawa jest bardziej esencjonala, ale może to kwestia tego że z podwójnej kolby mam większe ratio.

Mój problem polega na tym, że w ogóle nie czuję tej słodyczy i czekolady o której jest napisane w opisie kawy. Albo robię coś nie tak, albo to kwestia wody (aktualnie w zbiorniku Oaza z Biedronki, ale w kolejce czeka Kryształ Żywiecki), albo mam zwalone kubki smakowe :). No chyba że to chodziło o taką gorzką (ale nie bardzo gorzką) czekoladę.

EDIT: jeszcze dochodzi jedna zmienna - kwestia temperatury parzenia. Powinna być wyższa czy niższa dla tej kawki?

« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 20:13:30 wysłana przez Ryan1985 »

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2438 dnia: 10 Styczeń 2018, 20:18:42 »
Pierwsza ekstrakcja z nowego Ascaso Basic:

14 g ziaren mieszanki Espresso Mujeres od swiezopalona.pl :) przemiał w Aergrindzie na wartości 1,65

Czas ekstrakcji to jakieś 30 sekund, z tych 14 gram wyszło jakieś ~55 g naparu, chyba trochę za dużo i wydaje mi się, że przez to wyszedł trochę wodniście. Wstawiam foto naparu (w szklance od ballantinesa, bo nie mam na stanie póki co kieliszka nawet :D) i ciastka.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2439 dnia: 10 Styczeń 2018, 20:21:16 »
Chodziło o gorzką czekoladę, taką powyżej 70%, taką gorzką, że lekko kwaskową.

Jeśli chodzi o ratio to moim zdaniem najlepiej zacząć od klasycznego 1:2 czyli z18 g 36g espresso z 14g, 28g espresso itd. Przy pojedynczym sitku miałeś prawidłowe ratio i kawa była smaczna.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 20:25:33 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2440 dnia: 10 Styczeń 2018, 20:58:48 »

Mój problem polega na tym, że w ogóle nie czuję tej słodyczy i czekolady o której jest napisane w opisie kawy. Albo robię coś nie tak, albo to kwestia wody (aktualnie w zbiorniku Oaza z Biedronki, ale w kolejce czeka Kryształ Żywiecki), albo mam zwalone kubki smakowe :). No chyba że to chodziło o taką gorzką (ale nie bardzo gorzką) czekoladę.


Może to nic nie wniesie ale przede wszystkim dałbym sobię trochę czasu ... Ja kupiłem ekspres bo naoglądałem się filmików parzenia espresso w NPF i nie będę mówił, jak wówczas wyobrażałem sobie smak takiej kawy. Pamiętam, że pierwsze szoty espresso co najmniej mnie zaskoczyły, może nawet miałem wrażenie, że po co tyle kasy wydałem skoro ta kawa taka jakaś "inna". Wyczuwanie czekolady czy innych smaczków w filiżance przyszło z czasem, wielokrotnie mnie zaskakując. Nie zapomnę również jak zmieniały się moje preferencje co do ziaren.

Sprzęt masz dobry, pilnuj ratio, eksperymentuj a i z czasem poczujesz tę czekoladę ;)


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2441 dnia: 10 Styczeń 2018, 21:09:41 »
Wszystko trzeba jakoś eksperymentalnie dobrać i określić. Każdy ekspres jest inny: różne są profile ciśnienia, temperatury, różne są przepływy w układach hydraulicznych... Baw się dobrze :). Każda próba, każde doświadczenie składa się na konkretną wiedzę o zaparzaniu kawy.

Co do czekolady: warto spróbować takiej rzetelnej, zrobionej z samych ziaren kakao. W przypadku czekolady również mamy do czynienia z grą smaków: kwaśnego, gorzkiego i słodkiego. Nie wszystkim odpowiada to samo, ale jaka jest idealna czekolada?

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2442 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:18:11 »
Dzięki, taki mam zamiar - poeksperymentować i dobrze się przy tym bawić :).

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2443 dnia: 10 Styczeń 2018, 23:05:49 »
Czy crema może wyjść twarda jak skała? Przesadzam może trochę, ale zdecydowanie jest ona "krucha", bo przy próbie dolania spienionego mleka "rozkrusza" się na drobne kawałki. Coś jest nie tak, czy to charakterystyka kawy?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2444 dnia: 10 Styczeń 2018, 23:26:52 »
Pokaż zdjęcia

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi