Autor Wątek: xCafe - palarnia kawy  (Przeczytany 96298 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Styczeń 2016, 17:00:10 »
Ja to pisałem? Jakoś nie pamiętam

Offline adept_c

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Brikka
  • Młynek: Rhinowares
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Styczeń 2016, 21:18:59 »
Dotarła dzisiaj między innymi ceniona przeze mnie za stosunek jakość/cena Brazylia. Jest naprawdę świetna, nie wiem czy to ziarna z nowej dostawy czy może palenie wyszło inaczej, ale jestem strasznie zadowolony, dzięki :)
Zamówienie jak zwykle zrealizowane w ekspresowym tempie  :ok:

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Styczeń 2016, 07:53:39 »
Xcafe wspominali coś o rabatach dla nas w którymś poście. To chyba tylko kwestia czasu. Ale bez względu na to czy są czy nie i tak warto kupić :)
Generalnie jesteśmy przeciwni rabatom i tego rodzaju promocji, dlatego ceny są jakie są tzn. nie podwyższmy ich sztucznie, żeby później dać rabat. Ale słowo się rzekło i jakaś forma promocji dla forumowiczów będzie, tylko dajcie nam czas, bo za dużo się ostatnio dzieje.
Dotarła dzisiaj między innymi ceniona przeze mnie za stosunek jakość/cena Brazylia. Jest naprawdę świetna, nie wiem czy to ziarna z nowej dostawy czy może palenie wyszło inaczej, ale jestem strasznie zadowolony, dzięki :)
Zamówienie jak zwykle zrealizowane w ekspresowym tempie  :ok:
Palenie to samo, jest to nowy transport i nawet wizualnie kawa jest ładniejsza  ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Styczeń 2016, 07:57:13 »
Generalnie jesteśmy przeciwni rabatom i tego rodzaju promocji, dlatego ceny są jakie są tzn. nie podwyższmy ich sztucznie, żeby później dać rabat. Ale słowo się rzekło i jakaś forma promocji dla forumowiczów będzie, tylko dajcie nam czas, bo za dużo się ostatnio dzieje.

Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie mam nadzieje ze tak :-) Ja nie potrzebuje żadnych rabatów ino taka formę naszej współpracy jak dotychczas a będe  wniebowzięty Chociaż nie spieszno mi do nieba :-)

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Styczeń 2016, 08:13:59 »
Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie mam nadzieje ze tak :-) Ja nie potrzebuje żadnych rabatów ino taka formę naszej współpracy jak dotychczas a będe  wniebowzięty Chociaż nie spieszno mi do nieba :-)
[emoji38] oczywiście, że pamiętamy i muszę stanąć w Twojej obronie, bo korzyści są obopólne, przecież dostajemy świetne zdjęcia z naszą kawą w roli głównej np. z wysokości 4153 m n.p.m. które nie tylko nam się podobają. :taktak:

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Styczeń 2016, 11:31:50 »
Ja bym chcial zebyscie zaczeli podawac stopien palenia.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Styczeń 2016, 11:35:37 »
A to chyba w zamówieniu można podać.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Styczeń 2016, 12:13:02 »
Chyba trzeba.
Kilka dni temu zachęcony pozytywnymi opiniami i atrakcyjną ceną zakupiłem mały przegląd - głównie pod kątem dripa. Zacząłem od Kenii AA Plus - kawa średnio palona, o miłym aromacie ale już w młynku czuć, że coś jest nie tak. Ziarna praktycznie wogóle nie stawiały oporu i niestety potwierdziły się moje obawy: w smaku gorycz i spalenizna.  >:( Drip (jak dla mnie) nie pijalny, espresso też. Jedynie z mlekiem się broni a nawet smakuje - no ale to najmniej ulubiony przeze mnie napój.
Reszty jeszcze nie otwierałem - może za młoda chociaż obawiam się, że cały zakup pójdzie pod mleko. Następnym razem (na pewno taki kiedyś będzie - nie popuszczę) poproszę o jaśniejszy wypał.

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Styczeń 2016, 14:51:51 »
Chyba trzeba.
Kilka dni temu zachęcony pozytywnymi opiniami i atrakcyjną ceną zakupiłem mały przegląd - głównie pod kątem dripa. Zacząłem od Kenii AA Plus - kawa średnio palona, o miłym aromacie ale już w młynku czuć, że coś jest nie tak. Ziarna praktycznie wogóle nie stawiały oporu i niestety potwierdziły się moje obawy: w smaku gorycz i spalenizna.  >:( Drip (jak dla mnie) nie pijalny, espresso też. Jedynie z mlekiem się broni a nawet smakuje - no ale to najmniej ulubiony przeze mnie napój.
Reszty jeszcze nie otwierałem - może za młoda chociaż obawiam się, że cały zakup pójdzie pod mleko. Następnym razem (na pewno taki kiedyś będzie - nie popuszczę) poproszę o jaśniejszy wypał.

Oczywiście jest możliwość wyboru stopnia palenia w uwagach do zamówienia. Nie ma problemu jeśli Klient chce staramy się wypalić kawę pod daną metodę. Jedyny "-" takiej zabawy stawiamy warunek, że minimalna ilość danej kawy to 0,5kg. Jeśli uwag do zamówienia nie ma, kawę palimy standardowo, średnio, w stopniu który został sprawdzony wcześniej,  można powiedzieć "uniwersalnym". Nie wiem kiedy Pan kupował te kawy, ale proszę jeszcze odczekać chwilę. Powinno być lepiej i oczywiście zapraszam ponownie tylko tym razem proszę pisać co i jak.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Styczeń 2016, 17:19:58 »
w smaku gorycz i spalenizna.   Drip (jak dla mnie) nie pijalny, espresso też.
Niepijalne espresso, z ziarenek xCafe, jeszcze mi się nie trafiło, chociaż kontakt z tą palarnią mam od kilku lat. Zamawiam palenie standardowe, wychodząc z założenia, że jak firma je proponuje , to ma rację. Korzystam z tych ziarenek głównie w ekspresie i aeropressie. Rzadko je przelewam, ze względu na średni stopień palenia. Ale jako dripy, przy dobraniu odpowiednich parametrów parzenia, niektóre z nich mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Styczeń 2016, 18:23:24 »
To ja jestem jakiś inny bo jak dostałem w gratisie "malabara" :-) ciemniej palonego i dałem go do dripa to myślałem że litrami pił będe.

Offline esack Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Arrarex Caravel, AP, V60, Garnek
  • Młynek: Baratza Virtuoso, Hario Skerton
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Styczeń 2016, 20:23:48 »
Ja już drugie zamówienie w standardowym paleniu konsumuję wyłącznie za pomocą AP i dripa - jest zacnie :-) To palarni biznes w końcu jest żeby upalić tak żeby było dobrze, więc co ja się będę wracał. :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Styczeń 2016, 20:33:49 »
Też zamówiłem Malabara ale poczekam aż trochę dojrzeje, bardzo jestem ciekaw tych ziaren. Co do odczuć smakowych to przez CRS i Antonia jestem strasznie zepsuty.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:00:30 »

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: xCafe - palarnia kawy
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:11:41 »
CoffeeRoasters - jakoś niezbyt w tym wątku podawać linka do konkurencji  :redface:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi