Autor Wątek: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny  (Przeczytany 18551 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« dnia: 13 Listopad 2017, 14:35:37 »
Problem jak w temacie. W szkole do której uczęszcza moja córka organizowany jest kiermasz świąteczny, Bożo-Narodzeniowy. Celem kiermaszu jest zebranie środków na remont szatni dla uczniów. Jestem przedstawicielem rady rodziców z klasy mojej córki. Zaoferowałem przygotowanie kawy z mojego ekspresu na kiermaszu. Mam prośbę do Was, szczególnie do osób, które mają doświadczenie w temacie, może osób, które pracowały lub obsługiwały takie mobilne punkty o ocenę mojego przedsięwzięcia pod kątem technicznym przygotowania punktu jak i organizacji zakupów.

Młynek Macap M4D, chyba nie będzie żadnych niespodzianek.

Ekspres, Astoria CKE na rota-pompie mam zamiar zasilić w wodę bezpośrednio z butelek 5l wody jakie mam zamiar zakupić. Na początku, kiedy jeszcze nie miałem podłączonego wodociągu właśnie w ten sposób zasilałem ekspres, jednak było to kilka kaw dziennie a nie kilkadziesiąt.

Pyt. 1. Czy nie obciążę zbyt mocno pompy takim sposobem zasilenia?

Ściek będzie swobodnie spływał do jakiegoś pojemnika pod ekspresem, mam baniaki 30l. tu chyba nie będzie niespodzianek, chyba, że nie zauważę, że się przepełnia.

Na fusy mam zamiar przystosować jakieś małe wiaderko - 5-10l i zamocować tam poprzeczkę z wałka bukowego. Może kupię rurę kanalizacyjną 20 cm i zrobię taki stojący wysoki odbijak. pędzelki i czyściki do grupy mam.

Pyt. 2. Jak postępować z dzbankiem do spieniania mleka? Najprawdopodobniej będę w pewnym oddaleniu od sanitariatów, czy kuchni. Moim pierwszym pomysłem jest mieć pod ręką miedniczkę/miskę z ciepłą wodą i po prostu przepłukiwać dzbanek a wodę zmieniać w rozsądnych interwałach, jak będzie zaczynała być mało przejrzysta Druga opcja, to baniak z kranikiem 30l jaki posiadam i pod nim miedniczka/wiaderko, ale to już dużo się tych sprzętów robi. Może są jakieś inne sprawdzone patenty.

Może o czymś zapomniałem, może widzicie jakieś błędy, proszę o komentarze i porady.

W załączniku daję arkusz z obliczeniami kosztów, są tam też wszystkie rzeczy jakie mam zakupić, może widzicie jakieś braki, albo błędy.

Wklejam też screena z arkusza.

Koszty - Kiermasz by Marek Miklewski, on Flickr

*Kawiarnia - kiermasz.xlsx

Marek.



https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2017, 17:58:37 »
hehe:) "teoretycznie "moja bajka

To co zauważyłem wertując strony, przeglądając fora odnośnie mobilnej:
Nie wiem jak wygląda technicznie rotapompa  -  we wszystkich mobilnych do jakich miałem okazje zajrzeć:) a było tego mało bo niewielu che pokazywać bebechy kawiarni- występowały takie lub podobne ustrojstwa
 https://www.centralaczesci.pl/astoria-cma-silnik-rpm-z-tabliczka-zaciskowa-165-w
 nie podejrzewam żeby ta pompa dostawała taki wycisk, w końcu  dopompowuje wodę partiami a nie non stop. Raczej podejrzewam ze obciążony będzie bardziej element grzejny. I tak samo podejrzewam u Ciebie będzie. Raczej siądzie  grzanie wody niż jej dopompowywanie.

mycie.to problem, w mobilnych masz kran.
widziałem gdzieś taki zestaw. składany zlew - podnoszony - na górze baniak na czystą wodę, na dole  baniak na brudną. Całość jakby  szafka?

Przydałby sie porządny duży kosz na śmieci, i dla Ciebie i dla ludzi by mieli gdzie wywalić kubki.
to nie oczywiste:) a widziałem festyn bez śmietników i był jeden  wielki śmietnik:)

rozpiska fajna sam skorzystam:)

Sprawdź  czy przerzedzacz uciągnie bez problemu obciążenie ekspresu.



Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2017, 19:09:22 »
Jak duża szkoła?
Ile dzieciaków?

Potem się odniosę z doświadczeniem po kilku takich imprezach.
 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2017, 19:56:12 »
Dzięki @kuń za podpowiedzi. Kosz na śmieci się znajdzie na pewno w szkole, a jak nie, to wezmę swój na bieliznę i włożę duży worek, cenna uwaga. Dla mnie wydaje mi się, że wystarczy ten odbijak, córka najwyżej będzie latać i opróżniać, ma mi pomagać.

Co do myjki, to raczej nie będę inwestował za dużo. Najwyżej wezmę ten swój baniak 30l, ale to duże dość jest i wolałbym uniknąć.

Przedłużacz sobie przygotuję, też cenna uwaga.

@fux, zabiłeś mnie pytaniem. Dałem córce zadanie na jutro, żeby się dopytała. :-)

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2017, 20:04:26 »
Marek czy koszt kawy w doppio nie powinien być wyższy ? Czy też pomijasz tą różnice celowo?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2017, 20:06:20 »
Celowo, nie będę się bawił w pojedyncze espresso :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2017, 20:07:37 »
 :ok:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2017, 20:14:06 »
No to jedziemy.
Zespół szkolno przedszkolny ca. 500 małolatów.
Primo po pierwsze.
Festyn ma dać kasę i to jest zadanie naczelne festynu!!!!!!!

Dyrekcja wyłącza z kabla wszelkie automaty do ciastek, kaw, herbat, coli, cukierków, etc.
Żaden z tych wynalazków nie powinien działać!!!!!!!!

Kącik gastronomiczny jest/powinien być podzielony na ciasto, naleśniki i oddzielnie napoje.
Jeżeli dochodzi jeszcze np. grill i kiełbaski, to się ten segment łączy z napojami. Wszelakimi. Kartoniki ze słomką, woda mineralna z Lidla po 59 groszy w zakupie, etc.
Kawa, herbata, wody soki, wszystko w jednej cenie. 2-5 zeta.
Jak bida, to 2 zeta. Jak zamożni, to drożej. Niech se derektor ustala.

Na takich imprezach nie spinaj się z nawoływaniem i uświadamianiem oraz nawracaniem na hiper kawę z ekspresu.
Ludzie mają to w dupie.
Kupią zwykły rozpuszczalnik, złote „coś" sypane i herbatę. Mleko do kawy w kartonie 3,2%, cukier luzem a nie kostki, bo szkoda kasy.

Kubeczki tektura lub plastik, bo tańszy, warnik do gorącej wody/wina/piwa. Stołówka powinna mieć. Daj se luz z czajnikami.
Ze dwa, trzy kosze na kubki, tacki, butelki.

Zagadaj do sprzątaczek. Jesteś Rodzic to powinieneś być swój chłop.
One będą wqooo.... , bo muszą przyjść w sobotę/niedzielę do roboty i jeszcze posprzątać za freee...

Dziękuj każdemu, uśmiechaj się i daj se luz z m4d i ekspresem.

Szkoda zachodu.

A jeżeli bardzo musisz, to dla dekoracji lub kasuj x 3 w stosunku do kawy/herbaty, zwłaszcza za latte z pisaniem na wierzchu.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2017, 20:20:40 »
Rojes twierdzi że największe napiwki są za misia ;-) Więc możesz poćwiczyć i misio po dychu ;-) Ale zgodzę się z Fuxem że dla większości nieprzygotowanych i nieedukowanych kawowo konsumentów jasno palona kawa będzie albo kwaśna albo nijaka, przecież czarna powinna poniewierać i wykrzywiać niczym smoła a nie pachnieć poziomkami ;-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad 2017, 20:59:37 »
Hmm, z tym warnikiem i rozpuszczalną, to pewnie masz rację, ale już się mamuśki w trójce klasowej zjarały na ten ekspres, nie będę się wycofywał, a z obrazkiem ekstra płatnym to dobry pomysł :-)

Co do kawy, to co, iść w jakąś mieszankę z robustą?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad 2017, 21:46:38 »
To może extra select z EC? Fajnie czuć w niej kofeinę a w smaku też nieźle zbalansowana, paczki 400g. A ja wstyd się przyznać ale otworzyłem teraz paczkę jakiejś nie znanej mi włoskiej arabiki (Caffen il don caffe linea espresso bar ) i muszę powiedzieć że mimo pierwszego wrażenia zapachu spalonej gumy w opakowaniu to kawa sprawiła mi dużą przyjemność, chyba na zasadzie odmienności albo też może chęci powrotu do Włoch ;-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopad 2017, 21:48:22 »
dla dzieciaków- Czekolada pitna....nesquik czy coś tam podobnego plus spienione mleko i miś malowany  na wierzchu .
a z kawą, z jednej strony- rozpuszczalna łatwiejsza ale ekspres robi show a za show sie placi. Wiec bierz więcej.


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopad 2017, 21:54:35 »
Tak tak, czekolada jak najbardziej :-). Dobry pomysł.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopad 2017, 22:15:08 »
na pomysł czekolady mógł wpaść każdy ale na czekoladę z misiem ...tylko geniusz:)
 więc nie kombinuj z mieszanką, robustą czy czymś inym:)
   Tylko zasuwaj do sklepu po mleko i kombinuj jak trzepać kartonem by szybko ,sprawnie  ubić  pianke z mleka bez spieniacza, dyszy pary itp  a nastepnie kombinuj jak na tej piance wysmarować misia:)

albo
http://allegro.pl/szablony-do-kawy-deserow-kakao-dekorowania-zdobien-i6721618731.html

sypane kakao:)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad 2017, 22:17:24 »
Dam radę zrobić misia na czekoladzie bez szablonów :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi