Autor Wątek: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)  (Przeczytany 3262 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Kwiecień 2019, 08:41:19 »
Jaka szkoda, ale może zatejpuj odpowiedni rant plastrem, wtedy wejdzie na styk :) .
A na poważnie, to trochę Cię podpuściłem w kwietniową, chłodną noc. Nie wytrzymałem, bo brniesz w bezsensowne kłótnie, jak „dziki osioł w zielsko”*. Czepiać się można wszystkiego, ale dziesiąte części milimetra nie mają w tym przypadku większego znaczenia. Osłona nie musi być tak dokładnie dopasowana do sitka jak tamper i tak dobrze spełni swoje zadanie. No i kosztuje kilkanaście złotych razem z przesyłką. Do niektórych młynków się nie nadaje, bo jest trochę szersza od sitka, ale to już inna sprawa. Kubek po jogurcie z obciętym dnem też się sprawdzi, choć dla Ciebie pewnie jest zbyt lekki i będzie wypadał z portafiltra. Jednak ludzie od lat z niego korzystają i nie mają z tym problemów.

*Cytat z opowiadania, a nie złośliwość.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Kwiecień 2019, 10:34:16 »
bo brniesz w bezsensowne kłótnie
Czyli co, zdanie Ojca Chrzestnego przyjmuje się bez dyskusji, czy ma sens, czy nie?
Człowiek szuka czegoś, co mu da czysty blat przy mieleniu. Ja mu doradzam coś sprawdzonego, co (w przypadku lejka od Valeria) pozwoli jeszcze zrobić WDT. Próbowałeś zrobić WDT z lekkim lejkiem, który luźno leży na portafiltrze? Niezapomniane wrażenia - blat cały w kawie, jak Ci lejek spadnie.

może zatejpuj odpowiedni rant plastrem
Kiedyś byłem pierwszy do takich partyzanckich rozwiązań, teraz z tego wyrosłem. Jak ma być tanio - najlepszy jest kubek po lodach Grycana.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Kwiecień 2019, 11:22:51 »
Sądzicie, że ten 58,35 będzie odpowiedni dla VST Ridgeless 18g? (sitko do portafiltra w wersji ridgeless (gładkie ścianki) 18 gramów. Doza: 17 - 19 g Wysokość: 24,2 mm Średnica zewnętrzna: 60 mm Tamper: 58,3 - 58,4 mm)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Kwiecień 2019, 11:30:38 »
Powinien być ok.

Czyli co, zdanie Ojca Chrzestnego przyjmuje się bez dyskusji, czy ma sens, czy nie?

Daruj sobie osobiste wycieczki niskich lotów. Przecież nie pisałem, że tunel do sitka jest zły. To znane od lat i cenione rozwiązanie. Może trochę drogie, dlatego zaproponowałem osłonę, której czasem używam. Kłopotliwszą w użytkowaniu, ale dziesięć razy tańszą. Co w tym złego? Zakazu proponowania innych rozwiązań też nie ma.

Próbowałeś zrobić WDT z lekkim lejkiem, który luźno leży na portafiltrze?

Oczywiście, nie ma z tym problemów. Ale jak bardzo będziesz chciał coś rozsypać, to dasz radę.

Jak ma być tanio - najlepszy jest kubek po lodach Grycana.

Cały blat w kawie?

A bezsensowne kłótnie to twierdzenia w rodzaju „przy ustawionym dozowaniu wody, 40 ml kawy będzie w filiżance niezależnie czy użyjesz 7 czy 21 g kawy”. Zwłaszcza, że chwilę później napisałeś coś innego.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Kwiecień 2019, 12:11:46 »
osobiste wycieczki niskich lotów.
Sam zacząłeś. Ja tylko chciałem Ci pokazać, że nie masz racji, a zaczynasz przemawiać ex cathedra, więc się nie strzelaj teraz focha.

ale dziesięć razy tańszą
Tańszą (i równie dobrą lub złą - jak kto woli) jest kubeczek. Osłony nigdy bym nie użył, bo:
1) Nie masz żadnej gwarancji, że pokrycie przeciwodblaskowe nie jest toksyczne,
2) Nie przekonuje mnie wciskanie gwintu drobnozwojowego w sitko portafiltra,
3) WDT trzeba robić bardzo ostrożnie, żeby nie osłona nie spadła - patrz punkt 2.
4) Powierzchnia wewnętrzna zwykle jest rowkowana, co nie służy utrzymania czystości.
5) Jest zrobiona z aluminium, a tego staram się unikać.

40 ml kawy będzie w filiżance niezależnie czy użyjesz 7 czy 21 g kawy
Fakt, tu się trochę omsknąłem - był wieczór, więc przerwałem dyskusję. Chcesz ją kontynuować? Mogę Ci jeszcze raz wyłożyć swoje doświadczenia.

Offline Matey

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, Hario V60-02
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 MK3
Odp: Pierścień do kolby (Ascaso Steel Duo)
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Kwiecień 2019, 17:44:01 »
Odchodząc od piłowanych jogurtów - czy przedstawiony na początku tunel oraz zalinkowany pierścień z ali express mają bardzo zbliżoną funkcjonalność?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi