Autor Wątek: Simens EQ 6  (Przeczytany 11010 razy)

Offline Boszka

    • Decor Dom
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Simens EQ6 series700
Simens EQ 6
« dnia: 29 Sierpień 2018, 20:15:12 »
Witam
Od nie dawna jestem posiadaczką Expresu Simens EQ6series 700,jest super po za jedną rzeczą która mnie denerwuje
-co tydzień muszę odkamieniać expres  >:(
Odkamienie a już po 2 dniach wyświetla się komunikat że odkamienianie potrzebne za ok 20 kaw,wlewam wodę filtrowaną,i tak jest ustawiony.Ostatnio zainwestowałam w filtr ale komunikat i tak się wyświetla nawet po 15-tu kawach.
Czy to normalne w tym expresie?Wcześniej miała Crups i odkamieniałam co ok 2 miesiące
Do tego robi coraz mniejsze kawy,tzn pobiera mniej mleka.Ma długi początek zanim zacznie lać się mleko to cykl już się kończy,kawe podaje ilościowo dobrze

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:20:02 »
Kiedy ostatnio uklad mleczny był czyszczony chemią do tego dedykowaną?
Jaki stopień twardości wody jest ustawiony w ekspresie?
LMWDP #469

Offline Boszka

    • Decor Dom
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Simens EQ6 series700
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2018, 08:29:42 »
Witam
Układ mleczny przepłukuje pod kranem,(jak jest opisane w instrukcji)już doszłam do tego że pomimo nie widocznego zatkania trzeba przemyć układ spieniający mleko i jest ok,ale dalej co 20 kaw trzeba odkamieniać. Twardość wody ustawiona jest na -system zmiękczający(bo jak wspominałam wlewam wode przefiltrowaną do tego zamontowałam filtr do expresu.

Bożena

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrzesień 2018, 08:36:47 »
Tego się nie przepłukuje pod kranem, chodzi o czyszczenie wnętrza układu spieniania. Tam dużo nie brakuje do powstania nowej cywilizacji... Chemią to wyczyść.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2018, 09:31:58 »
Raczej bym obstawił elektronikę sterującą chyba że robicie 100  kaw tygodniowo ;)

Offline kaczmar91

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Miele Cm 6300 Jura z5 II gen Siemens EQ6
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2018, 22:21:18 »
W tym ekspresie jest specjalny program clean milk ktory trzeba właczyc po każdym zrobienu kawy mlecznej(można zrobic i 5 mlecznych na raz ale zawsze trzeba konczyc to czyszczeniem milk clean).
Może program odkamieniania jest zrobiony nie tak jak trzeba i dlatego taki komunikat szybko wyskakuje. Zrobic calc and clean program zgodnie ze sztuką.

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Simens EQ 6
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2018, 23:35:42 »
Jeśli ekspres jest u Ciebie od niedawna to po prostu serwis. To mi wygląda na elektronikę wiec jeśli coś na początku użytkowania jest nie OK to wezwij serwis fabryczny i już.
Widziałem już taki przypadek a miałem styczność że sporą ilością tych urządzeń.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi