Autor Wątek: Grindripper  (Przeczytany 15393 razy)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2013, 12:26:02 »
@spinka, musisz przyjechać oglądnąć na żywo.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpień 2013, 12:27:44 »
Nie szedł bym w ten zestaw. Wolałbym kupić porcelanowy dripper, a resztę kasy odłożyć na porządny młynek, mniej pylący.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Sierpień 2013, 12:33:53 »
e tam, ja ten zestaw używam w podróży od dawna i jestem bardzo zadowlony.
Dla jednej osoby jest to idealne rozwiazanie, najbardziej "kompaktowe" z mozliwych.
 
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Sierpień 2013, 12:38:29 »
No i Pani oddzwoniła - tuba jest w zestawie ale... nie ma zestawów :)

@Roger - wybiorę się, niech się tylko zrobi chłodniej :)

@WS - w grindripperze podoba mi się własnie jego kompaktowość (kawę bez mleka w rodzinie piję tylko ja), nie mam doświadczenia z dripowaniem więc kupuję "oczami" :redface: Jaki młynek polecisz?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Sierpień 2013, 13:56:09 »
Kompaktowość zestawu pewnie jest zaletą, dla mnie akurat nie ma większego znaczenia. Grindripper bez pojemnika na przemiał, to trochę lipa. Mielenie bezpośrednio do drippera na suchy filtr, nie przelany gorącą wodą, w ogóle nie wchodzi w grę. Zwłaszcza przy dedykowanych filtrach Tiamo, które mają dosyć mocny, papierowy posmak.
Poza tym cena Grinddrippera jest podobna do ceny zestawu Tiamo, młynek + porcelanowy dripper. Spinka ma już taki młynek, nie wiem czy drugi jest mu potrzebny. Ponoć te młynki dosyć mocno pylą. Przy aeropressie ma to mniejsze znaczenie, ale przy dripie jest to moim zdaniem wada, niekorzystnie wpływająca na smak naparu.
Dlatego zasugerowałem odłożenie kasy na lepszy młynek. Może wystarczy Bodum Bistro, mający dosyć dobre opinie, ale niewielkie żarna. Tego nie wiem, nie używałem tego młynka. Żarna to istotna część młynka, im są większe, tym lepiej. Chociaż Antonio pisał, że ten jego sklepowy DIK czy jakoś tak, pyli mimo 80 mm żaren.
Z ręką na sercu i czystym sumieniem ;), mogę polecić młynek jakiego używam od dwóch lat, sklepowy Fiorenzato F 6 Drogheria z 83 mm żarnami. Bezpośrednio porównywałem go przy przemiale dripowym z Mazzerem Super Jolly i był pod tym względem lepszy.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Sierpień 2013, 14:01:54 »
Żona by mnie z domu wygnała, gdybym obok Mazzera postawił Fiorenzato :)
Tiamo jest w pracy, w domu Mazzer. Nie chce mi się przestawiać ciągle mazzera z ekspresu na alternatywę - szkoda mi tych kilkunastu gram kawy do wyrzucenia przy każdej zmianie. Wolę kupić coś taniego, małego i dedykowanego wyłącznie do alternatywy. Wydawało mi się, że młynek z grindrippera wystarczy...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Sierpień 2013, 14:27:09 »
Jeśli chcesz się po prostu napić kawy, to wystarczy (tak jak wystarczy ten drewniany, który testowałem). Natomiast jeśli chcesz się rozsmakować w dripach bez kompromisów, to wymagania są równie wysokie jak przy espresso. Kwestia oczekiwań.

Pył w dripie bywa uciążliwy, ale bywa, że nie przeszkadza. No i zawsze można sitko użyć, a aeropress przyjmie wszystko, więc się nie zmarnuje.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Sierpień 2013, 15:54:13 »
@WS ale co mają filtry Tiamo do Grindrippera? cos mi sie wydaje że Twoja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie wyobrażeń a nigdy nie miałeś tego w ręce :)

ps. nie ma nic lepszego w podróży z małym bagażem niż młynek Fiorenzato lub Mazzer w walizce :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Sierpień 2013, 16:31:24 »
Wolę kupić coś taniego, małego i dedykowanego wyłącznie do alternatywy. Wydawało mi się, że młynek z grindrippera wystarczy...

Pewnie, że wystarczy, zależy jak wysoko mierzysz. W tej kwestii zgadzam się z Donkiszotem, wybór młynka zależy od oczekiwań. Różnice w smaku są, a czy istotne, to już indywidualna sprawa. Niby małe młynki są dedykowane do alternatywy, ale z lepszego młynka jest przemiał lepszej jakości, co się przełoży na jakość naparu.

@WS ale co mają filtry Tiamo do Grindrippera? cos mi sie wydaje że Twoja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie wyobrażeń a nigdy nie miałeś tego w ręce :)
ps. nie ma nic lepszego w podróży z małym bagażem niż młynek Fiorenzato lub Mazzer w walizce :)

Oczywiście, że nie miałem Grinddrippera w ręce, oglądałem go w akcji w internecie. Muszę go przeprosić za filtry, myślałem, że dzieckiem Tiamo, stąd te przypuszczenia. Ale tak czy owak, niezależnie od producenta, trzeba je przepłukać przed ekstrakcją.
A na wyjazdy zabieram młynek Saeco MAC, waży ze 3 kg.

Żona by mnie z domu wygnała, gdybym obok Mazzera postawił Fiorenzato :)

Za młynek żona z domu cię raczej  nie wygoni. Co innego gdybyś ją zdradził na trzeźwo, bo po alkoholu, to jest mniejsza szkodliwość czynu ;).
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2013, 16:35:47 wysłana przez WS »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sierpień 2013, 20:15:22 »
Stało się, od kilkudziesięciu minut jestem właścicielem grindrippera (dzięki Roger!). Nie wiem jak wytrzymam z testami do czwartku...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:36:49 »
Wytrzymasz, innego wyjścia nie masz. A w czwartek to jakieś święto mamy.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:38:00 »
No właśnie na to czekam.  ;)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:40:25 »
dasz radę, dzięki za odwiedziny :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:56:54 »
Spinka, jakbym wiedziała, że jedziesz do Rogera to dostałbyś zadanie bojowe.  :diabelek: Tobie Rog by nie odmówił... Masz za sobą jeden argument, którego ja nie posiadam - siłę.

Rog, co z moją prośbą???  :ogien:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Grindripper
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:59:59 »
Roger wcale nie jest taki filigranowy, poza tym miał ochroniarza :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi