Autor Wątek: Pizza  (Przeczytany 63802 razy)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Pizza
« Odpowiedź #270 dnia: 01 Grudzień 2023, 08:25:41 »
Dużo ciekawej i praktycznej wiedzy, coś tam sobie nawet wykorzystałem. Ale też trzeba dużo przewijać, bo przy oglądaniu kilku filmów pod rząd te jego teksty irytują... Czemu pizzy nie wymyślili norwegowie... ;-)

Offline ILogger

  • Wiadomości: 2
Odp: Pizza
« Odpowiedź #271 dnia: 08 Grudzień 2023, 14:15:20 »
Stracciatella z  Ciao A Tutti (Niepodległości):

Z Ciao a Tutti na Niepodległości jestem mega niezadowolony. Nie wiem czemu pizza na Merliniego lepiej mi smakowała (ten sam lokal). Dużo lepiej oceniam Mąka i Woda - byłem na Duchnickiej. A w domu po pracy lubię czasem w domu zrobić coś swojego, ale zdjęć wrzucał nie będę, bo wstyd :]


Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #272 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:03:18 »
[emoji106]
Tak sobie czytam od początku i zastanawiałem, czy ktoś poruszy temat miksera do ciasta [emoji3]
Piknie.
Właśnie czekam na mnie Grilletta, jak pojadę na Święta do rodziców, to od razu robię pizzę.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Pizza
« Odpowiedź #273 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:08:27 »
Ja czasami kupuję ciasto wyrobione spiralnym i do takiego wyrabianego ręcznie to jest przepaść. Na ten moment doszedłem do etapu, gdzie przy pomocy miksera planetarnego połaczonego z wyrabianiem ręcznym osiągam rezultaty zbliżone do tych, które daje wyrabianie mikserem spiralnym ale na pewno jest to osiąganem większym nakładem pracy. Długo mi też zeszło żeby nabrać wprawy chociaż przyznam, że obcowanie z dobrze wyrobionym ciastem dużo mi pomogło bo łatwo sobie wtedy uświadomić, że coś z czego dotychczas byliśmy zadowoleni, jest jeszcze dalekie od ideału.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #274 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:08:49 »
Oczywiście wypróbuję.
Gruzińską i Turecką z mięsem.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #275 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:14:29 »
Spirala to jest przede wszystkim wygoda/luksus. Ręcznie też można zrobić dobre ciasto, ale trochę wysiłku trzeba w to włożyć 😉

Zanim kupiłem Sunmixa nie byłem przekonany czy warto wydać aż tyle kasy, ale z perspektywy czasu to była naprawdę świetna decyzja.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #276 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:25:22 »
Nie wiem czemu moje wpisy nie pokazują oryginalnych wpisów osób do których się odnoszę...
Pierwszy był do wpisu Pafcio z 2020r, drugi do wpisu Rango aby wypróbować chaczapuri.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #277 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:30:53 »
No widzę, że temat miksera forumowiczom nie jest obcy. To fajnie.
Ja też będę właśnie przechodził z planetarnego na spiralny.
Wiem że mogłem ulepszyć wyrabianie ciasta ręcznie po planetarnym ale jakoś mi to nie szło.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #278 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:43:25 »
Korea83,. również zajęło mi trochę czasu uzasadnienie samemu sobie, takiego wydatku ale myślę, że przyda się [emoji3].
Na początku był pomysł na zakup jak najtańszego chińczyka bez regulacji prędkości ale to nie był by dobry pomysł.
Lepiej wydać więcej i kupić sprawdzony produkt i z możliwością regulacji prędkości.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pizza
« Odpowiedź #279 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:47:43 »
Zanim kupiłem Sunmixa nie byłem przekonany czy warto wydać aż tyle kasy, ale z perspektywy czasu to była naprawdę świetna decyzja.
Czy robisz w nim tylko ciasto na pizzę? Nie wątpię, że z chlebem sobie poradzi (bo też nie trzeba go jakoś super wyrobić), ciasto na pizzę ma wysoką hydrację. Próbowałeś ciasta na domowy makaron? Z planetarnym nie ma co podchodzić, owszem wymiesza, ale nie wyrobi, za każdym razem muszę ręcznie (stąd robię od święta). Gdybym miał pewność, że spiralny podoła, to szukałbym na niego miejsca w kuchni.

Offline Gravis Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Pizza
« Odpowiedź #280 dnia: 13 Grudzień 2023, 15:57:37 »
Ja jakiś czas temu też przeszedłem z Aicoka z hakami na KYS Pro Baker Mini. Udało mi się go ściągnąć w całkiem niezłej kasie i no wygoda i to jakie ciasto wychodzi ze spirali to przepaść ;D
Lelit Anna PL41TEM
NPF Portafilter & Ascaso 57mm Precision Competition Filter 14g
Młynek Eureka Mignon Specialita @ Single Dose
Waga SearchPean Tiny2S
Pierścień dozujący ze stali nierdzewnej 57mm
Dystrybutory Kazak Sputnik & italparts 57mm
Tamper Motta 57mm
Dzbanek Joe Frex 350ml
Odbijak DeLonghi

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Pizza
« Odpowiedź #281 dnia: 13 Grudzień 2023, 17:30:40 »
Próbowałeś ciasta na domowy makaron

Z makaronem nie próbowałem, po kilku próbach kulenia ręcznie przerzuciłem się na suchy makaron i do świeżego pewnie nie wrócę 😜

Chleby i jakieś inne wypieki o wysokiej hydracji raczej bez problemu. Mój mikser ma obroty od 100 do 200 więc jest trochę zakresu.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Pizza
« Odpowiedź #282 dnia: 13 Grudzień 2023, 17:47:25 »
Są dania, takie jak makaron z owocami morza czy z pesto, dla których te 2-3 razy w roku się męczę. I chciałbym częściej, ale przydałby się robot. Taki dedykowany do makaronu to 2k, teraz już chyba nawet 3, to by mnie żona z domu wyrzuciła ;) wyszukałem jeden film z Sonmix i ciastem na makaron, wyglądało ok no ale nie widziałem efektu końcowego.

A jak z biszkoptami, ciastami ucieranymi itd, da radę? Żona jest torciarą więc może z tej strony ją podejdę ;)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #283 dnia: 13 Grudzień 2023, 17:47:37 »
Ja jakiś czas temu też przeszedłem z Aicoka z hakami na KYS Pro Baker Mini. Udało mi się go ściągnąć w całkiem niezłej kasie i no wygoda i to jakie ciasto wychodzi ze spirali to przepaść ;D
Też fajny sprzęcik.

A co do Vito LaCopelli, to teraz sprzedaje miksery sygnowane swoimi nazwiskiem a jak widzę to jest sprzęt firmy resto Italia, o taki...
https://www.restoitalia.it/prodotti_ri/pina-line/
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Pizza
« Odpowiedź #284 dnia: 13 Grudzień 2023, 17:54:12 »


Są dania, takie jak makaron z owocami morza czy z pesto, dla których te 2-3 razy w roku się męczę. I chciałbym częściej, ale przydałby się robot. Taki dedykowany do makaronu to 2k, teraz już chyba nawet 3, to by mnie żona z domu wyrzuciła ;) wyszukałem jeden film z Sonmix i ciastem na makaron, wyglądało ok no ale nie widziałem efektu końcowego.

A jak z biszkoptami, ciastami ucieranymi itd, da radę? Żona jest torciarą więc może z tej strony ją podejdę ;)

Sunmix, cicho pracuje gdyż naped przenoszony jest pasem klinowym.
Co jednak może nie być za dobre do wyrabiania ciasta na makaron.

Famag ma napęd spirali przenoszony łańcuchem, podobno daje radę przy makaronach. Na pewno będę kiedyś chciał go wypróbować w tym temacie.

Ciasta, torty itp, to robot planetarny, on ma dużo różnych końcówek wymiennych do takich zadań.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi