Autor Wątek: Kolba na większe imprezy?  (Przeczytany 3974 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Styczeń 2020, 11:14:05 »
Jeśli budżet pozwala to lepiej kupić coś z dużymi żarnami, to nie ulega żadnej wątpliwości...

Druga kwestia to karuzela - czy w takiej Eurece OLYMPUS KR dozownik jest rzeczywiście aż tak niedokładny - nie wiem. Na pewno karuzela ma swoje wady, ale ma też zalety i swoich zwolenników. Dla siebie młynka z karuzelą bym nie kupił. Ale karuzela to temat na oddzielny wątek...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Styczeń 2020, 16:09:23 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Styczeń 2020, 16:18:05 »
Też o tym pomyślałem, ale musi być nowy, więc odpada. Choć opcja dobra...

Offline Soares1900

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2020, 13:10:00 »
Nie chce zaczynac nowego tematu wiec:
Polecacie jeszcze jakis sklep internetowy/ hurtownie z porcelana ?
Oczywiscie bez cen z kosmosu to tylko szkło   :ups:

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Luty 2020, 14:31:08 »
Cunil Tranquilo Tron zgodnie ze specyfikacją ma żarna 60 mm i 30 minut ciągłej pracy (na naklejce znamionowej u siebie wyczytałem, że oznacza 30 min ciągłej pracy na 10 minut przerwy), timer z możliwością ustawienia pojedynczej i podwójnej dozy. Koszt nowego ~1400 zł. Nie przekreślałbym go.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Luty 2020, 15:25:16 »
Polecacie jeszcze jakis sklep internetowy/ hurtownie z porcelana ?
Oczywiscie bez cen z kosmosu to tylko szkło   :ups:

Pierwsza lepsza hurtownia gastronomiczna ma do wyboru do koloru (byle białego ;)) filiżanek wszelkiej maści. Ceny od 1 zł netto /szt., ale polecam coś ambitniejszego polskiej produkcji w granicy 5 zł netto /szt. Niektóre komplety są od razu ze spodkiem, niektóre nie, do tego dolicz łyżeczkę i co jeszcze potrzebujesz.
Wg mnie dobrej kawy nie powinno się pić w dziadostwie, ale też nie przepłacaj i miej coś w zapasie. Moje dawne doświadczenia eventowe pokazują, że „klienci” potrafią to i owo poupychać po kieszeniach, lub gdzieś zagubić w stanie pomroczności jasnej.


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Luty 2020, 15:38:04 »
A ja z innej beczki..... rozmawiacie o młynkach ,ekspresach  znacie się lepiej …a z mojego jakiegoś tam doświadczenia wynika że najwolniejszym,najszybciej zagotowującym się  i najszybciej tracącym napięcie w bateriach jest składnik kawiarni--nieważne czy stacjonarna czy mobilna - to składnik ptt człowiek .
Nie wiem jak szybko musiał bym wydawać kawę by zagotował mi się młynek …...trochę tych kaw zrobiłem na różnych imprezach i trafiało się uderzenia po 40 kaw jedna za drugą ( wydawana bez kasowania  bo charytatywnie itp. ) i jakoś nie zauważyłem by mi zabrakło pary w ekspresie do spieniania  czy by palił się młynek. Jasne, są spece  co dadzą rade pracować np.  6 razy szybciej niż ja tylko... no właśnie tylko..

imprezy firmowe czy podobne rządzą się swoimi prawami, na rozpoczęcie jest uderzenie..... to jaki problem namielić sobie chwile przedtem kawy? Ja mam mazerrra i jest ok w zasobniku jest zapas na dobre kilka kaw.

to samo przerwy.jesli to jakieś szkolenia itp.

Raczej bym sprawdził co innego.....poszukał bym  jakiejś zaprzyjaźnionej kawiarni , kupił 1 kg kawy i odpowiednią ilość mleka  ,dogadał się najpierw z właścicielem  i zrobił próbę , uderzenie 25 kaw nagle, na wejście -na rozpoczęcie imprezy czy integracji:) a następnie porównanie, to samo -25 kaw - ta osoba co   ciągle pracuje na tym ekspresie. Porównać czasy i wiemy gdzie jesteśmy ,cos mi się wydaje ze osoba pracujaca  często gęsto na tym samym ekspresie osiągnie o wiele lepszy czas ,wiec to nie kwestia samego ekspresu ,no chyba ze porównujemy 1 do 3 grupowego ,choć właśnie na 3 grupowym były by większe różnice bo robić kawę na 3 grupy to już sztuka:)
Przy okazji były by wnioski co zajmuje najwięcej czasu itp.
Chyba żadne szkolenie nie przygotuje do szybkiego robienia i wydawania kilkudziesięciu kaw.
jasne będzie pomocne- ale to przychodzi z praktyką .
Możecie się śmiać z pomysłu z próbą w kawiarni ale to dobry pomysł-czy ktoś pozwoli to inna bajka -
Nie ma co porównywać robienia kawy w domu dla siebie czy 3 znajomych do nagłej napaści kilkudziesięciu osób w czasie imprezy-przeżyłem to i wiem o czym piszę:0


Offline Soares1900

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Luty 2020, 17:46:32 »
Też właśnie tak myślałem, że jak było by BOOM to przecież można 20 min przed zmielić kawę i nic się jej nie stanie...
Mało tego myślałem żeby dokupić sobie automat żeby był w pogotowiu na szybkie EKSpresso czy latte, A na kolbie trzepac kapuczine i tam się skupiać  :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Luty 2020, 18:13:27 »
Znam miejsca, mobilne, gdzie espresso jest czasem już zaparzone i czeka na wlanie wrzątku na dużą czarna, lub mleka, na cappu...  Ale wtedy, gdy wie, że za 5 minut przyjdzie np 30 osób po kawę...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Luty 2020, 18:16:56 »
Właśnie, widze ze dobrze się rozumiemy.
Jak rozumiem te imprezy  firmowe chcesz obsługiwać zarobkowo?
Automat na kawy automatyczne...jest to jakas opcja ale...czy ci się klienci nie zbieszą.....wziął kase przywiózł automat i tyle....
to tak samo mogliśmy wziąć nasz firmowy  automat z korytarza i byłoby taniej .
W mojej opinii to odstraszy klientów ....ktoś pójdzie po rozum do głowy i poleci  konserwatorowi i  umyślnemu przywieść z biura ichhtni ekspres -często dobry- i będą tłukli na kolejnych imprezach sami kawę …..postawią kogoś

Nie wiem czemu nie chcesz dźwigni? Albo czemu celujesz w nówki? dotacja?

Jak ma to smakować......a do tego nie oszukujmy się …..jak ktoś wynajmuje serwis kawowy na impreze to chce by to też wyglądało......to szukaj czegoś co wygląda niecodziennie.....a dasz rade na tym zrobić porządną kawę i naprawdę spróbuj pogadać z kimś w kawiarni i zrób test, sam zobaczysz jak to wygląda, jak trzeba szybko ogarnąć kilkadziesiąt kaw.
Również pod względem logistyki- miejsce do pracy itp.

W pewnym momencie szczegóły techniczne przestają się liczyć, to jak szybko ekspres będzie grzał wodę i parę i jak to będzie zrobione- technicznie, i ile pary w jakim czasie za sie wytworzyć przestanie mieć znaczenie bo najsłabszym ogniwem będziesz Ty.
Co z tego że ekspres super hiper będzie grzał szybko wodę jak w czasie nagłego ataku kawoszy to ty będziesz spowalniał całą robotę.  Może warto rozważyć 2 grupy ? Patrz również pod innym kątem...tachanie tego ….bo rozumiem ze ogarnianie imprez na zasadzie kącik kawowy itp.?


Offline Soares1900

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Luty 2020, 18:30:45 »
Nigdy nie pracowałem na dźwigni więc trochę słabo będzie się na nią rzucać skoro nie wiem z czym to się je...
Tak to mają być eventowki w postaci baru kawowego ;)
Coś jak drink bar tylko że z kawą (no limit).
Ja wiem że sam automat odstraszy i dlatego napisałem że byłby rezerwowy w razie tabaki. A normalnie robiłbym  na kolbowym 2 grupowym.
Tak musi być nowy, bo dotacja...
No transport będzie dość kłopotliwy bo ten który wpadł mi w oko waży ponad 50 kg więc sporawo

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Luty 2020, 18:31:57 »
No ja się nie znam.....:) ale przygotowanie ekspreso  na 5 minut przed wpadnięciem 30  osób to tak trąci mu budą z zalewajką. Ale ja się nie znam.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Luty 2020, 18:49:38 »
Coś pisałeś o 1 i 2 stopniu. rozumiem że kursy?

To Człowieku....masz większa wiedzę niż większość " barystów " co tłuką kawy na potęgę w kawiarniach.
Ostatniio  niechcący poduchiwałem -bo inaczej się nie dało- rozmowa prowadzona w kawiarni  pełnym głosem- rekuratacja w Świnoujściu w kawiarni...pracowała Pani w kaawiarni…...tak szef pokazał co i jak 2 godziny i tyle szkolenia.A to fajnie.To my już nie musimy Pani szkolić. Proszę to jest ekspres..tu jest kawa..a tu mleko. 
Nie jest tak wszędzie ale bywa.

Wagę bierz pod uwagę:)  jak 2 grupy powyżej 50kg to nie jest źle moja dżwigniowa  astoria 1 grupa ma 40 kg około.

Nie mam żadnego kursu. Wstyd się przyznać:) Ale jakoś z dźwignią daje sobie radę, pewnie lepiej czy gorzej ale trafiło mi się już częstować kilka osób wiedzących co nieco o kawie -właściciele kawiarni itp. i jakoś skarg nie było raczej miłe zaskoczenie.

jeśli chodzi o wygląd-samą idee- nie model ale sam typ ….
https://www.coffee-tech.pl/ekspresy-do-kawy-wega/vela-vintage/vela-vintage-ale

Coś w tym guście, to ma dać dobrą kawę ale i wyglądać.
akurat ten model ma instalacje gazową...…….iiwenty na świeżym powietrzu- bar kawowy na weselach w ogrodzie? jesteś niezależny . Kabel na pompę czy akumulator z przetwornicą zawsze możesz mieć w szafce.

Ważne! jak szukałem ekspresu dla siebie to rozmawiałem z kilkoma serwisantami. Rozbieżność cen części i ich dostępnośc jest ogromna.
Możesz mieć ładny ekspres, dający  się ustawiać  na 10000 sposobów, ale może to być model gdzie ciężko dostać części albo którego nikt w promieniu 200km nie będzie ci chciał serwisować ,serio.

Offline Soares1900

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Luty 2020, 18:49:58 »
Nie przesadzajmy, sposób który podał Damian też jest jakimś tam wyjściem z sytuacji w czasie tabaki  jak jest się samemu A kolejka do drzwi np.;) trzeba czasem improwizowac i sobie radzic w trudnej sytyacji 
Trzeba pamiętać że jesteśmy w Polsce, czyli jak za darmo to i ocet słodki   ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kolba na większe imprezy?
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Luty 2020, 19:00:22 »
Już było ale:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi