Autor Wątek: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu  (Przeczytany 3711 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2020, 20:05:23 »
jednym z punktów odniesieniu co do sprzętu jest to jak sam się on broni,

Otóż ascaso broni się całkiem dobrze, to świetny sprzęt za nieduże pieniądze [emoji106]
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Styczeń 2020, 11:20:04 »
A tak z drugiej strony firma ma cel - sprzedać produkt, a jeśli ten produkt jest dobry to dlaczego go nie reklamować? Ok produkt obroni się sam, ale przecież te dwie rzeczy się nie wykluczają. Ekspresu nie znam, ale mam młynek tej firmy i uważam, że jest naprawdę ok do espresso.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Styczeń 2020, 18:13:07 »
Mój niepokój wzbudza zdanie "chce nacisnąć przycisk i mieć kawę". Takie rzeczy tylko w automacie. Tylko przy tak rzadkim użytkowaniu więcej z nim pitolenia niż pożytku poza tym nigdy nie zrobi dobrego espresso. Skoro żona jednak dopuszcza kolbę , a ty chcesz zaznać nieco rytuału to przy tak rzadkim użytkowaniu tylko termoblock ze względu na znikomą ilość wody w układzie. A jeśli termoblock to ascaso,a jeśli ascaso i bezproblemowe cappuccino to coś w systemie duo. Tak więc jedyne sensowne rozwiązanie to jakiś duo pid.  Częste pitolenie ze schładzaniem układu na uno jest nieco upierdliwe i może zniechęcić. Jak dodamy do tego możliwość łączenia systemów (kawa z młynka, sypana, kapsułki i saszetki to już w ogóle nie ma alternatyw. A jaki młynek masz w ogóle?

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 431
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Styczeń 2020, 19:25:47 »
to przy tak rzadkim użytkowaniu tylko termoblock ze względu na znikomą ilość wody w układzie.

Ja czasem zostawiam swój sprzęt (np. wyjazd na ~2-3 tygodnie) i nie widzę problemu ;)
Wg mnie HX też się nadaje, woda w bojlerze generalnie nie jest do picia (ja tam co jakiś czas dolewam demineralizowaną), para, to właściwie woda destylowana, a wodę pitną (zbiornik) to oczywiście zawsze wlewam świeżą, a po zrobieniu kawy wylewam resztę... Wg mnie taki ekspres nadaje sie do weekendowego użytkowania.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Sprzęt do espresso przy rzadkim używaniu
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2020, 19:34:32 »
Cafelat Robot, Caravel, La Pav. Też świetnie opcje do sporadycznego espresso.
Jeżeli wygrywa, żona i wygoda, to z kapsułek mi najbardziej smakuje system Illy, np. ekspres Illy Francis.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2020, 19:36:59 wysłana przez pj.w »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi