Autor Wątek: Kinugrinders  (Przeczytany 95605 razy)

Offline ach

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Olympia Cremina, Arrarex Caravel, Aeropress, Delter, v60, French Press
  • Młynek: Mazzer Major, Comandante C40 MK3
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #420 dnia: 23 Grudzień 2019, 12:59:36 »
Dzięki za opinię. Zastanowię się w takim razie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #421 dnia: 25 Grudzień 2019, 12:44:21 »
Wg mnie różnica między Classic a Simplicity nie jest warta dopłacenia. Kupiłem mojego Phoenixa kiedy nie było jeszcze Simplicity. Mimo faktu, że Phoenix ma więcej plastiku w budowie to sprawia wrażenie bardzo solidnego. Gdybym obecnie miał wybrać jeden z tych 3 wersji wybrałbym Simplicity (jest ewentualnie opcja dokupienia do niego zbiorniczka na zmieloną kawę z magnesami z wersji Classic).
Warto kupić Phoenixa? Korci strasznie...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #422 dnia: 25 Grudzień 2019, 12:47:39 »
W obecnej cenie (ok.800-820 zł) zdecydowanie warto

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #423 dnia: 25 Grudzień 2019, 14:33:39 »
Zastanawia mnie tylko czy warto dołożyć do Simplicity, bo ten w sumie różni się tylko kosmetycznymi rzeczami... Kilka gram różnicy pojemności czy lejek z ABS nie zrobią mi różnicy, tak jak i pojemnik z magnesami - także Classic raczej nie ma sensu, za drogi. Za to mam zgrzyt między Simplicity a Phoenix - tu już sporo więcej różnic konstrukcyjnie(głównie plastikowa stabilizacja żaren), ale w cenie Simplicity jest Phoenix z żarnem do alternatyw i jeszcze na kawę zostanie... Tyle tylko, że żaden nie jest przenośny i wygodny tak jak Aergrind.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #424 dnia: 25 Grudzień 2019, 15:49:48 »
Ja bym zdecydowanie wybrał Simplicity z tych trzech. Chyba głównie z tego powodu:

Za to mam zgrzyt między Simplicity a Phoenix - tu już sporo więcej różnic konstrukcyjnie(głównie plastikowa stabilizacja żaren)

Natomiast żarna do alternatyw można przecież kupić za jakiś czas. Jeśli fundusze nie pozwalają zrobić tego od razu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #425 dnia: 25 Grudzień 2019, 18:35:55 »
Tyle tylko, że żaden nie jest przenośny i wygodny tak jak Aergrind
No właśnie po co Ci ten młynek masz aergrinda, masz jak pamiętam Mazzera do espresso i pewnie jeszcze coś.. Nie lepiej zostawić kasę na jakieś fajne warsztaty/wydarzenie/ziarna?  :)
W nowym roku w Warszawie jest World of Coffee 18-20 czerwca
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2019, 18:39:14 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #426 dnia: 25 Grudzień 2019, 21:25:44 »
Nie mam Mazzera już(musiałem oddać), Wilfa nie daje mi w sumie więcej niż Aergrind(nie mielę dużych porcji) a ten trzeci to, hm, nie dość, że paskudny to po delikatnym przywróceniu do ładu trafi do kolegi, żeby mógł się nauczyć normalne espresso robić. Jest jeszcze opcja zostawienia Aergrinda na wyjścia i Kinu do domu do espresso, no ale to już drogie wyjście.

Offline Hubert

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: PicoBaristo, Kawiarka, AeroPress, Chemex, Drip
  • Młynek: Kinu M47 Classic
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #427 dnia: 14 Marzec 2020, 18:58:51 »
Cześć forumowicze, kumpel u mnie ostatnio mielił moim kilkuletnim M47 classic I bardzo mu się spodobał. Chciałby kupić, ktoś chętny na zakup grupowy?

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #428 dnia: 20 Marzec 2020, 18:06:50 »
Cześć forumowicze, kumpel u mnie ostatnio mielił moim kilkuletnim M47 classic I bardzo mu się spodobał. Chciałby kupić, ktoś chętny na zakup grupowy?

Jeżeli jesteś w stanie negocjować dobre ceny to pewnie przytuliłbym dwa Simplicity

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #429 dnia: 20 Marzec 2020, 20:40:19 »
Classic też bym był zainteresowany

Offline Zielim

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: aeropress, chemex
  • Młynek: ręczny
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #430 dnia: 15 Kwiecień 2020, 12:34:42 »
Akurat szukam i skłaniam się ku Kinu. Natomiast jak już ktoś zauważył na jakiego rzędu zniżki można liczyć? Czy będzie to konkurencyjne z tym co można dostać na  rostory?

Nie wiem. Stawiam moje pierwsze kroki w temacie kawy, a im więcej czytam to forum tym jedno moje pytanie zastępują dwa nowe.  Jak żyć?


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #431 dnia: 16 Kwiecień 2020, 13:28:19 »
Szczerze powiedziawszy, to wątpię przy obecnym kursie EUR, żeby bardziej opłacało się kupować bezpośrednio od Kinu. Chyba, że zebrałoby się koło 10 osób chętnych.
Ja jestem zadowolony ze swojego młynka po kilku latach użytkowania.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #432 dnia: 16 Kwiecień 2020, 13:45:47 »
Akurat szukam i skłaniam się ku Kinu. Natomiast jak już ktoś zauważył na jakiego rzędu zniżki można liczyć? Czy będzie to konkurencyjne z tym co można dostać na  rostory?

Nie wiem. Stawiam moje pierwsze kroki w temacie kawy, a im więcej czytam to forum tym jedno moje pytanie zastępują dwa nowe.  Jak żyć?



Classic to ponad 1600 złotych. Na rostory jest phoenix i ten drugi w dobrych cenach
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #433 dnia: 16 Kwiecień 2020, 13:46:17 »
Kurs euro, koszty wysyłki, czas oczekiwania. To chyba nie jest dobry moment na bezpośrednie zamówienie z Niemiec. Chyba że będzie te kilkanaście osób, jak pisze @krystians. Jedyny mankament, że rostory nie ma wersji classic, przynajmniej na stronie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #434 dnia: 16 Kwiecień 2020, 13:58:17 »
Rostory to też niemiecka firma, ale to nie ma znaczenia. Wersja simplicity od wersji, która była na początku i którą ja posiadam różni się tylko hopperem - jest cały z tworzywa zamiast z metalowymi nakładkami jak było w pierwszej wersji. Dla mnie bez znaczenia.  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi