Autor Wątek: Kinugrinders  (Przeczytany 96297 razy)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #435 dnia: 16 Kwiecień 2020, 16:02:45 »
Nie ma jeszcze klików :)

Ja się czaję i chciałbym classic. Jakby się zebrało ludzi to się dołączam

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #436 dnia: 16 Kwiecień 2020, 16:32:37 »
Moja wersja też nie ma klików, ale nie czuję potrzeby posiadania, i tak patrzę na cyferblat.

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #437 dnia: 16 Kwiecień 2020, 16:51:35 »
Nie ma jeszcze klików :)

Mam classica z końca sierpnia zeszłego roku i też nie klika, regulacja jest bezstopniowa.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #438 dnia: 16 Kwiecień 2020, 16:55:53 »
To nowy klika. Zobacz w opisie.

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #439 dnia: 16 Kwiecień 2020, 17:10:39 »
Gdzie dokładnie jest taka informacja?
Ja widzę tylko:
"Micrometrical, step-less reproductible and easy grinding adjustment with up to 50 divisions per revolution."

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #440 dnia: 16 Kwiecień 2020, 17:26:34 »
W opisie Classic jest "click feeling system"...

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #441 dnia: 16 Kwiecień 2020, 17:39:05 »
Wejdz na stronę Kinu i spójrz na porównanie trzech młynków. Click feeling system czy jakoś tak.

Zmielę w Kinu 30 g ziarna na raz?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #442 dnia: 16 Kwiecień 2020, 18:06:03 »
U mnie się mieści niecałe 40g jasno palonych. 30g spokojnie powinno się zmieścić nawet jeśli pojemniczek na dole jest mniejszy. Klikanie jest w tych nowych wersjach od jakiegoś już czasu. ale można też ustawić pomiędzy kliknięciami i zablokować, dlatego piszą, że "stepless" a za razem "click feeling".
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2020, 18:08:33 wysłana przez krystians »

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #443 dnia: 16 Kwiecień 2020, 18:35:17 »
Faktycznie, patrzyłem na stronie z opisem M47 Classic, a nie na to tabelaryczne porównanie. Doczytałem jeszcze odnośnie tego Click Feeling System - https://www.reddit.com/r/Coffee/comments/e7c9jv/kinu_m47_classic_vs_kinu_m47_simplicity/
Przypomniałem sobie, że u mnie też jest ten "system" tylko bardzo szybko przestał działać i nic już nie klika, ale w niczym mi ten fakt nie przeszkadza.  ;)
Mielę codziennie 36 g jasno palonych singli do przelewu i spokojnie się mieści, przy 40 g kilka razy miałem już pełny pojemnik - później mieliłem tę ilość "na dwa razy".

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #444 dnia: 17 Kwiecień 2020, 09:23:20 »
Wczoraj przeliczałem i Classic z żarnem pod przelew z Niemiec wyjdzie 1800 zł. Sporo, a chyba nie będzie lepszy niż Comendant czy 1zpresso (ten akurat fajny cały stalowy). 1250 zł wyjdzie Simplicity, czyli też o jakieś 400 zł więcej niż Comendant. Bądź tu mądry :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #445 dnia: 17 Kwiecień 2020, 09:40:19 »
Przypomniałem sobie, że u mnie też jest ten "system" tylko bardzo szybko przestał działać i nic już nie klika, ale w niczym mi ten fakt nie przeszkadza.  ;)
U mnie działa bez zarzutu. Fajny bajer, ale spokojnie można żyć bez.

Wczoraj przeliczałem i Classic z żarnem pod przelew z Niemiec wyjdzie 1800 zł. Sporo, a chyba nie będzie lepszy niż Comendant czy 1zpresso (ten akurat fajny cały stalowy). 1250 zł wyjdzie Simplicity, czyli też o jakieś 400 zł więcej niż Comendant. Bądź tu mądry :)
Rzuć okiem na ten wykres. Wynika z niego, że pomiędzy Kinu a Comandante właściwie nie ma różnicy, jeśli chodzi o rozkład rozmiaru cząsteczek.. Żarno Kinu do metod przelewowych możesz dokupić później. Nie można zaprzeczyć, że ergonomia w ustawieniu poziomu zmielenia w Kinu jest o wiele lepsza. Niemniej cena Classica jest bardzo wysoka. A może gdzie dwóch się bije, tam trzeci (1zpresso) korzysta ;) ?

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #446 dnia: 17 Kwiecień 2020, 09:58:22 »
1zpresso też kusi, a wyże serie są wykonane z SS czy tam alu. Myślę jeszcze co tu zrobić :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #447 dnia: 17 Kwiecień 2020, 10:11:50 »
Panowie specjaliści z laboratorium stwierdzili że mielą równie dobrze, ale oni są z Australii więc mielili do góry nogami ;)

Kinu jest wykonany bardziej bezkompromisowo, ponad kilo praktycznie samej stali przydać się może i przy apokalipsie zombie ;) więc argumenty żeby zapłacić więcej są, czy warte dodatkowego tysiąca? Dla mnie "dwa c40 i na kawę wystarczy" to przesada, ale to już sobie każdy musi odpowiedzieć samemu, z swoim własnym portfelem w ręce.

Powyżej pewnego poziomu nie łatwo jednoznacznie stwierdzić, że jeden rządzi a drugi ssie, jak byś porównywał z hario to by było prościej ;)

Co do ustawiania, Kinu łatwiej przestawiać pomiędzy różnymi metodami, w c40 łatwiej korygować na co dzień, np jak uznaje że mi za szybko drip spływa, to cyk-klik jeden w prawo. Jak bym miał przestawiać do różnych kaw czy metod dwa razy dziennie, licząc kliki od zera, to by mnie trafiło. Sam do tego wolę felda z numeryczną tarczą.


Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #448 dnia: 17 Kwiecień 2020, 10:23:54 »
Z tego co czytałem na HB i redditach, to są mieszane opinie odnośnie żarna pour-over. Mieli trzy razy dłużej od standardowego. A jeśli chodzi o sam efekt w filiżance to nie każdy jest w stanie odróżnić.
Socratica też nie brałbym jako wyrocznię bo generalny problem z mierzeniem dystrybucji przemiału jest taki, że pył przykleja się do większych cząstek.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #449 dnia: 17 Kwiecień 2020, 10:29:06 »
w c40 łatwiej korygować na co dzień
Równie łatwo jak w Kinu -- korygować.
Commandante jest OK do dripu, a cena jest dość atrakcyjna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi