Autor Wątek: Eureka Zenith E65  (Przeczytany 37359 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #150 dnia: 01 Październik 2020, 22:44:00 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #151 dnia: 01 Październik 2020, 23:12:13 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
Będziesz zadowolonym ja mam 60e zenita i złego słowa nie powiem ,

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #152 dnia: 02 Październik 2020, 00:48:57 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
Będziesz zadowolonym ja mam 60e zenita i złego słowa nie powiem ,
Ale jednak postanowiłeś sprzedać?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #153 dnia: 02 Październik 2020, 07:13:14 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
Będziesz zadowolonym ja mam 60e zenita i złego słowa nie powiem ,
Ale jednak postanowiłeś sprzedać?
Tak , to wina tego forum czytam i zaczynam chorować na coś większego....  Człowiek stary a głupi bo ciągle jakies upgrade i gonienie królika.  Dobrze że to opanowałes , gdzieś są granice

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #154 dnia: 02 Październik 2020, 11:58:12 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
Będziesz zadowolonym ja mam 60e zenita i złego słowa nie powiem ,
Ale jednak postanowiłeś sprzedać?
Tak , to wina tego forum czytam i zaczynam chorować na coś większego....  Człowiek stary a głupi bo ciągle jakies upgrade i gonienie królika.  Dobrze że to opanowałes , gdzieś są granice

Tak, postawiłem sobie granicę, nauczony doświadczeniem ze sprzętem audiofilskim i samochodami :) z kawą już się nie dam ;)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #155 dnia: 22 Grudzień 2020, 22:13:26 »
Ja chyba dołączę do grupy użytkowników Eureki ale z modelem ATOM 60E. Miałem okazję testować model i spełnia moje oczekiwania. Przemiał bardzo dobry, jest cichy (ktoś napisał "mieli szeptem" :) ) i szybki podwójna doza 18g  w 8s. Mały hopper w standardzie.
Będziesz zadowolonym ja mam 60e zenita i złego słowa nie powiem ,
Ale jednak postanowiłeś sprzedać?
Tak , to wina tego forum czytam i zaczynam chorować na coś większego....  Człowiek stary a głupi bo ciągle jakies upgrade i gonienie królika.  Dobrze że to opanowałes , gdzieś są granice

Tak, postawiłem sobie granicę, nauczony doświadczeniem ze sprzętem audiofilskim i samochodami :) z kawą już się nie dam ;)
Na czym fajnym grasz? :)

I pytanie docelowe.
Koleżanka będzie korzystać  z mojej Eureki Zenith E65.
Chce sobie zmielić pod kawiarkę.  Może Ktoś ma pomysł co Jej powiedzieć,  na który numerek powinna ustawić grubość.
Ja tylko pod espresso miele i nawet nie miałem możliwości sprawdzić grubszych przemiałów

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #156 dnia: 08 Listopad 2021, 13:05:11 »
Witam, trochę odświeżę wątek, dzisiaj dotarł do mnie Zenith 65e HS, z opcjami małego blow up hopper i  żarnami Red Speed. W międzyczasie poczytałem trochę zagraniczne forum i okazało się że bardzo łatwo wymienić żarna na 75mm z mythosa, wystarczy zmienić mocowania żaren i gotowe. Chłopaki bardzo sobie chwalą taki upgrade i twierdzą że jest różnica pod względem jakości przemiału, poprawy smaku i mniejszej retencji młynka.
Wygląda że niepotrzebnie zamawiałem z opcją żaren Red speed bo teraz pewnie pójdą na sprzedaż i pewnie trochę na tym stracę ale jakoś to przeboleję.☹️ Ciekaw jestem czy ktoś tutaj na forum zrobił taki upgrade i czy ma takie same spostrzeżenia. Mocowania żaren na 75mm już zamówiłem teraz zastanawiam się nad żarnami bo są chyba dwa rodzaje Red Speed od Eureki i SSP. Te pierwsze kosztują ok połowy ceny i też mam pytanie czy ktoś porównywał je i czy są jakieś różnice że tak bardzo się różnią cenowo?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #157 dnia: 19 Listopad 2021, 13:48:20 »
Update,
Jako że mój wyższy wpis nie ma żadnego odzewu na temat przeróbki żaren na 75mm, postanowiłem zamówić najpierw same mocowania żaren w razie czego bym odesłał. Po otrzymaniu i sprawdzeniu dobra wiadomość wszystko pasuje. Żarna Red Speed 74mm mythosa zamówione, powinny zjawić się z Włoch w poniedziałek. ;) Jak skończę, wrzucę parę zdjęć z przeróbki przed i po.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1629
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #158 dnia: 19 Listopad 2021, 14:01:04 »
@Artisz mam tę Eurekę. Jestem żywo zainteresowany. Możesz podać ile Ciebie to kosztowało?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Listopad 2021, 14:35:36 »
@Artisz mam tę Eurekę. Jestem żywo zainteresowany. Możesz podać ile Ciebie to kosztowało?
Mocowania kupiłem w Polsce obydwa z przesyłką wyniosły ok 370zł, ale widzę że łatwo przerobić oryginalne i jak ktoś ma maszyny do obróbki metalu to wygląda dosyć łatwo i można zaoszczędzić.😉
Żarna Eureka Red Speed 75mm z przesyłką ok 160 EUR na Elektros.it, jak ktoś woli to zwykłe wyniosą dużo taniej.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1629
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Listopad 2021, 21:14:43 »
Jest gdzieś opis tego, jakaś pomoc?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Listopad 2021, 21:29:12 »
Jest gdzieś opis tego, jakaś pomoc?
Ja napotkałem się na angielskim forum ale to bardzo łatwe.
https://www.coffeeforums.co.uk/topic/18965-zenith-65e-burr-cleaning-and-removal/page/3/#comments
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2021, 21:40:37 wysłana przez Artisz »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1629
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #162 dnia: 19 Listopad 2021, 23:02:20 »
Dzięki  :)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #163 dnia: 25 Listopad 2021, 09:39:23 »
Witam ponownie, przedwczoraj dotarły do mnie 75mm żarna,  zamówione z Elektros.it
Dzisiaj rano miałem trochę wolnego czasu więc zabrałem się za przeróbkę. Jak już wspomniałem wcześniej sprawa jest dość prosta, odkręcamy orginalne mocowania żaren i zakładamy większe przeznaczone do Eureki Olympus czy Atom 75. Grubość mielenia trzeba ustawić od nowa, jak obracałem ręką po wymianie to słychać było że żarna ocierają o siebie więc ustawienie jest inne niż na oryginalnych, widocznie większe żarna albo mocowania są troszkę grubsze. Różnica w przemiale jest odrazu zauważalna, jest bardziej puszysto i mniej zbryla, doza 18g wcześniej ledwo wystawało ponad sitko teraz jest spora górka. Przypuszczam że retencja się zmniejszy także poprzez zmniejszenie wolnej przestrzeni pomiędzy żarnami a obudową. Czas mielenia, akurat chyba najmniej istotna rzecz w warunkach domowych skrócił się prawie o połowę, na 65mm żarnach mielenie 18g zajmowało średnio z ok. 7,8 sekundy, na 75mm zajmuje teraz 4,8. Moim zdaniem przeróbka jak najbardziej warta, myślę że młynek zostanie już na długie lata dlatego zaryzykowałem i zakupiłem odrazu żarna Red Speed choć wydatek sporo większy od zwykłych to już wybije mi z głowy jakiekolwiek zmiany. ;)
Teraz pora wystawić na pchli targ 65mm mocowania i i żarna Red Speed które przyszły z młynkiem, może ktoś będzie zainteresowany zrobieniem przeróbki w swoim Club 60 na 65mm, przypuszczam że różnica także będzie zauważalna i będzie warto. :taktak:
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2021, 10:44:03 wysłana przez Artisz »

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Eureka Zenith E65
« Odpowiedź #164 dnia: 29 Listopad 2021, 10:19:11 »
Czy analogiczna przeróbka jest możliwa dla Nuova Simonelli MDX?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi