Autor Wątek: Yerba Mate  (Przeczytany 89179 razy)

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Listopad 2013, 21:54:35 »
Wody nie doprowadza się do wrzenia, a trzymanie temperatury załatwia termos... :taktak:

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Listopad 2013, 22:17:02 »
O, nie doprowadzasz do wrzenia? Znaczy tylko podgrzewasz do oczekiwanej temperatury, czy jednak pozwalasz aby zawrzało, a potem dmuchasz aby już nie wrzało?

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Listopad 2013, 17:26:23 »
Cytuj (zaznaczone)
...MIT: Wodę do yerba mate gotuje się, a następnie studzi, albo dolewa zimnej, by osiągnąć wymagane 70-80 stopni.
FAKT: Woda nie powinna być przegotowana; sugestia na niektórych opakowaniach (…no hacer hervir el aqua) nie pozostawia chyba co do tego wątpliwości. Yerba mate zalana wodą, która się zagotowała, to lavado – popłuczyny. Nieporozumienie wynikło zapewne w związku z polskim pojęciem: „zaparzanie”. Owszem, istnieje wiele ziół, które należy zaparzać zalewając je wrzątkiem (i parzyć pod przykryciem), ale yerba mate do nich nie należy.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2013, 17:28:44 wysłana przez slavik »

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Listopad 2013, 18:18:07 »
No właśnie, gdzieś taka informacja mi się już obiła o uszy, dlatego zapytałem czy aby dobrze zrozumiałem.

Ciekawe jak się to ma do herbaty i kawy -- trzeba będzie sprawdzić w przypływie chęci eksperymentów porównawczych.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Listopad 2013, 22:11:34 »
Niby powinno się podgrzać, aż woda zrobi się biała tzn. aż pojawią się pęcherzyki powietrza, ale tak możemy robić jeśli mamy pewność, że woda nadaje się do picia prosto z kranu, albo gdy używamy źródlanej.

Ja zalewałem zawsze ostudzoną wodą i yerba była wyborna, nie do odróżnienia jeśli chodzi o zagotowaną i tylko podgrzaną.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Listopad 2013, 18:51:39 »
Jaką bombillę możecie polecić? Przeglądam oferty sklepów ale nic nie wpada w oko. Moja pierwsza jest zwykła, najtańsza i drapie w gardle.

n-krzychu

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Listopad 2013, 22:21:20 »
Bomlilla - tylko nierdzewka lub lepiej jeszcze alpaka. Nigdy nie bierzcie niklowanych!
Np  http://www.materkowo.com/bombilla-alpaka.html
Ja osobiście lubię sprężynkowe.
No chyba, że erve brazylijską pijesz, to nie. Ale bo wtedy byś wiedział jaką masz mieć.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Listopad 2013, 16:43:52 »
Nie polecam sklepu materkowo.com. Zamówiłem w promocji  palo santo + bombilla za 199zł 14listopada i do dnia dzisiejszego czekam.
Zero odzewu z ich strony, nie odbierają telefonu, a ja wtopiłem  dwie stówki. Tak kupiłbym w innym sklepie bez problemu  >:(

n-krzychu

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Grudzień 2013, 00:04:08 »
No aż mi głupio, bo widzę, że pokazując bombille dałem link do tego sklepu.
Przepraszam - miałem na celu tylko "zobrazowanie" przedmiotu. 
Powiem tylko, na usprawiedliwienie, że kiedyś coś zamawiałem i nie było problemu.   

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Grudzień 2013, 01:57:14 »
Nie nie sugerowałem się twoim linkiem, materkowo widziałem już dawniej i mają duży wybór, chociaż ceny takie sobie.
Na allegro jest sklep poyerbani i mają dobre ceny - matero z palo santo już od 39zł.

Ziarenko

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Grudzień 2013, 14:13:28 »
Ja spróbowałam yerbę po raz pierwszy kilka dni temu i na razie szczerze powiem, że nie jestem zachwycona... Ale nie zrażam się. Podobnie miałam z czerwoną herbatą. Po raz pierwszy jak piłam, to w ogóle mi nie smakowała. Nie dopiłam do końca. Ale po kilku razach pokochałam ten smak i piję prawie codziennie :) Mam nadzieję, że z yerbą będzie podobnie :)

n-krzychu

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Grudzień 2013, 20:59:41 »
Mam nadzieję, że z yerbą będzie podobnie
No nie chcę Cię martwić - będzie ;-)

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Grudzień 2013, 17:03:19 »
Ja też tylko raz próbowałam,ale tak szczerze mówiąc to wywarła na mnie pozytywne wrażenie,juz sam zapach jakoś tak "pobudza" w i smaku tez nie jest zła,myślę że to tylko kwestia naszego przyzwyczajenia i nastawienia.

kawka

  • Gość
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Grudzień 2013, 13:41:02 »
Ja uwielbiam Yerba Mate. Po południu zamiast kawy czasem sie napije.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Grudzień 2013, 14:12:17 »
Ja na odwrót, mając do wyboru ekspres Saeco, wolałbym yerby się napić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi