Autor Wątek: Espresso trippio  (Przeczytany 6536 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Espresso trippio
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Luty 2018, 12:49:53 »
O widzisz, nie wiedziałem czym się różni flat white od cappuccino [emoji106]

Flat white od cappuccino, oprócz porcji kawy różni się też sposobem przygotowania mleka. Mleko jest lżej spienione, za to równie dobrze podgrzane. W wielu kawiarniach, w których to zamawiam totalnie to olewają.

Edit:
No dobra, ciężko chyba o spójną definicje. Różne źródła, różnie mówią. Wg Wikipedii na przykład w FW może być również pojedyncze espresso.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2018, 12:54:21 wysłana przez rubin »

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Luty 2018, 12:59:09 »
Raczej podwójne, ale o mleku dobrze napisałeś. Powinno być inaczej spienione niż do cappu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Luty 2018, 16:44:31 »
Bo to długa droga z Włoch przez Australię do Europy. Najczęściej w naszej części świata będzie to intensywniejsza wersja cappu o jeszcze mniej spienionym mleku, ale oficjalnej normy nie ma więc zawsze warto dopytać jak jest w danym miejscu.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty 2018, 20:29:28 »
Bo to długa droga z Włoch przez Australię do Europy. Najczęściej w naszej części świata będzie to intensywniejsza wersja cappu o jeszcze mniej spienionym mleku, ale oficjalnej normy nie ma więc zawsze warto dopytać jak jest w danym miejscu.

To czy przez Australię ta droga prowadzi tez nie jest pewne :)
http :// www.telegraph.co.uk/news/worldnews/australiaandthepacific/australia/11895654/Who-invented-the-flat-white-Row-breaks-out-between-Australian-and-New-Zealand-cafe-owners.html

(@Admin proszę o korektę linka - za młody tu jestem)

Stanic

  • Gość
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2018, 22:11:56 »
V Zakopanem istnieje cukiernia oferująca "duże cappuccino" - 400 ml kubek i potrójne espresso

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Luty 2018, 13:34:36 »
cappucino jak już nie serwują, bo tu raczej chodzi że w cappucino spienia się tak kawę, że się nie da malować...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Luty 2018, 15:24:31 »
Czemu się nie da na cappu? Przecież to tylko +25% objętości.

Stanic

  • Gość
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Luty 2018, 06:33:20 »
 chodzi o to że tradycyjne cappuccino powinno wyglądać jak brat kapucyn, brązowy habit i biały kaptur..

Offline lordsnow Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: sanremo Milano LX
  • Młynek: sanremo SR30E
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Luty 2018, 15:40:51 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jak ktoś zamówi np. cappuccino to filiżanka podkładana jest tylko pod jedną wylewkę a z drugiej espresso idzie do kosza (zlewki)?

Mozna i tak, ale jak tam jest małe sitko to przecież do tej samej filizanki jednocześnie można z dwóch wylewek, w końcu filiżanka do capu malutka nie jest.
Już tak długo jestem na forum i tyle wątków przeczytanych ale ciągle się dowiaduję coś nowego...:)
Jakby szefowa zauważyła, że pod drugą wylewką nie jest podstawiona filiżanka, to zaraz by mnie ukatrupiła. Dlatego do podwójnej mielić jak do pojedynczej? Przepraszam, że pytam, ale jakie to ma znaczenie? :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Luty 2018, 15:47:30 »
Poczytaj ten wątek. Zwróć uwagę na zależność nastawy młynka do rodzaju kawy, do dozy, do czasu ekstrakcji. Zwróć uwagę na problemy z pojedynczym espresso, pod kątem kanałowania. Wyciągnij wynioski, czy opłaca się zmieniać nastawę młynka dla pojedynczego i podwójnego espresso za każdym razem biorąc pod uwagę retencję. Zastanów się, czy warto mieć dwa młynki dla jedynej kawy z nastawą dla pojedynczego sitka i dla podwójnego sitka, czy lepiej w każdym z tych młynków mieć inną kawę do wyboru dla klienta.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline lordsnow Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: sanremo Milano LX
  • Młynek: sanremo SR30E
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Luty 2018, 15:51:41 »
Widocznie jakoś nieuważnie czytałem ten wątek. Przeczytam jeszcze raz, bardziej zrozumiale :)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty 2018, 15:55:56 »
Jeśli przy tym samym ustawieniu młynka jesteś w stanie uzyskać poprawne espresso z pojedynczego i podwójnego sitka to nie ma problemu. Jesteś w stanie?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty 2018, 15:58:56 »
Miałem sitko IMS the single 9g w komplecie z IMS bodajże 12-18. Teoretycznie powinno mi się udać zrobić pojedyncze espresso na tych samych ustawieniach co podwójne. Nie wyszło, dałem sobie spokój po pierwszych próbach.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty 2018, 16:09:09 »
Na pojedynczym sitku, gdzie sypałem jakieś ~11g miałem na wyjściu 22g w podobnym czasie jak robiłem z podwójnego 17,5g in 35g out. Chociaż jak dla mnie pojedyncze sitko jest bez sensu :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Luty 2018, 19:43:33 »
Jesteś w stanie?
Poprawne: tak; takie samo w smaku: nie. Pytanie jaki mamy próg akceptacji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi