Autor Wątek: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent  (Przeczytany 2151 razy)

Offline dzn

    • Pani
  • Wiadomości: 3
prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« dnia: 13 Czerwiec 2022, 12:54:53 »
Chciałam poprosić o pomoc w dobrze kawy na prezent dla taty. JA za bardzo się nie znam a Wy widać tak.  Do kolby , tata pije kawe niesłodzoną i bez mleka..Najbardziej dotąd smakowała mu kawa lavazza tierra, lavazza oro ale ta czarna górska - najbardziej chciałabym jakąś kawę z palarni ale żeby miała podobny zapach jak własnie te. Smakowała mu jeszcze bazzara 12. Z palarni do tej pory pił z orca coffe i z czarnej kawki. Pierwsza taka sobie, druga do przyjęcia.  Proszę pomóżcie. Forum czytam i czytam ale i tak nie wiem co kupić. Jeśli chodzi o cenę rozważe każdą opcję więc dowolna. Może być też jakiś  zestaw kaw . Wszystko jedno byleby były dobre i podobne w zapachu ale lepsze od tych dwóch lavazzy.

skansen

  • Gość
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2022, 13:03:05 »
Z Forumowych palarni może to być na przykład Ariadna. Jest to ulubiona kawa mojej żony:
https://mastroantonio.pl/Ariadna-p12

Z kaw typowo włoskich sugerowałbym się datą palenia i wziął coś wypalonego w miarę niedawno. Ja gustuje w kawach Hausbrandt i Antica Tostatura Triestina.

Offline dzn

    • Pani
  • Wiadomości: 3
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2022, 13:22:59 »
myślałam o tej kawie . ale nie wiem na ile jest ona podobna profilem do tej tierry. polecano mi jeszcze kawy Dolce Vita Botticelli  i La Brasiliana Marfisa  ale nie próbowałam ich wiec nie wiem czy to będzie dobry kierunek. ?

skansen

  • Gość
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2022, 13:42:21 »
La Brasiliana Marfisa to kawa którą często piją osoby w pierwszych krokach swojej kawowej drogi. Szukający czegoś lepszego niż kawa z marketu. Nie będę ukrywał, że też kiedyś byłem na tym etapie. Po przejściu z marketowych, mielonych kaw na ziarnistą, świeżą mieloną Marfisę był efekt WOW, najbardziej zachwycona była żona :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2022, 14:31:07 »
La Brasiliana Marfisa
Tyle że w niej jest chyba trochę robusty.

Z marketowych to zbliżona będzie Palombini Roma, a ze świeżo palonych Eurocafe Mujeres.
》tertium non datur《

Offline dzn

    • Pani
  • Wiadomości: 3
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2022, 21:37:31 »
Dziękuję za propozycje .Mujures czy Ariadna która lepsza i bardziej zbliżona do tej lavazzy tierra ? Czy z euro cafe możecie polecić jeszcze jakaś kawę ? Wzięłabym od razu że dwie. Może w podobnym profilu co  bazzara 12 , ta tata też bardzo lubi ? Znajdzie się coś takiego ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2022, 08:45:21 »
Ariadna
Ariadny mają 10 i 20% robusty, Mujeres to 100% arabika. Z Euro Cafe jeszcze podobna będzie ARABICA 9 mix.
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: prośba o pomoc w dobórze kawy na prezent
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2022, 09:02:40 »
Możesz jeszcze spróbować Agust Natura Equa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi