Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 845018 razy)

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3270 dnia: 11 Marzec 2020, 16:03:27 »
Teraz jednak spójrz na to z perspektywy innych, wieloletnich użytkowników tego forum. Jakie były przyczyny powstania tej niechęci. Coffeedesk, bardzo chętnie korzystało z zasobów tego forum do tego żeby się rozwijać. Jednak gdy sami urośli, przestali pozwalać na to, aby dzielić się na ich grupie informacjami o tym forum.

Rozumiem to i to jest w pełni wytłumaczalne. Firma "zbudowała się" częściowo dzięki forum i użytkownicy tegoż forum są teraz zawiedzeni, że nie są traktowani w wyjątkowy sposób. Ale po drugiej stronie jest przedsiębiorstwo ponoszące odpowiedzialność finansową za swoje działania, w tym również za swoich pracowników i ich rodziny. Jeśli ktoś podjął decyzję (rozumiem, że dla forum trudną) - olewamy wok, bo nie mamy czasu na pierdoły i jest to dla nas, na obecnym etapie rozwoju, tylko obciążenie, to trzeba się z tym pogodzić, bo nie jest to dla nich hobbystyczna pisanina po robocie, tylko zarabianie na życie. I nie "czepiałbym" się, gdyby pojawiały się tu tylko, albo chociaż w przewadze, naprawdę merytoryczne argumenty.

@saslon, grzmisz jak pracownik tej firmy lub ktoś z bardzo bliskiego jej otoczenia.

Jeśli grzmię to chyba nadinterpretujesz. A jeśli brzmię to zaręczam, że oprócz dwóch zakupów jakich u nich dokonałem, nie mam z nimi nic wspólnego i mogliby równie dobrze nie istnieć. Tak samo bym zareagował gdyby podobne uwagi pojawiały się do hipotetycznej firmy _kulka_pl.


I dlaczego krytyczne uwagi nie mogą być tu zamieszczane?

Nie napisałem, że nie mogą być zamieszczane, bo to nie ja ustalam reguły tego forum. Nikt nie broni Ci pisać, że firma jest nieuczciwa bo nie dostałeś 15% rabatu (chociaż go nie obiecywali), albo że jest nieuczciwa bo sprzedaje drożej niż inni (chociaż nie ma obowiązku być najtańszym). A mnie nikt nie zabroni pisać, że taka pisanina jest nie fair, a dyskusja z takimi pseudoargumentami byłaby kopaniem się z koniem.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3271 dnia: 11 Marzec 2020, 16:09:51 »
Widzisz, wyjątkowy - słowo klucz. Oceniasz nas, że chcemy być traktowani wyjątkowo, a rozchodzi się żeby było przynajmniej tak samo jak jeszcze pół roku temu. Szczęście większe zakupy już zrobiłem, a jest coraz więcej ciekawych sklepów. Rynek zweryfikuje.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3272 dnia: 11 Marzec 2020, 16:42:39 »
że nie są traktowani w wyjątkowy sposób.
Nie chodzi o to by forumowicze byli wyjątkowo traktowani. Tylko czemu na grupie, która ma informować o świecie kawy, nie pozwalal się informować o tym, że jest takie forum? Wg mnie domaganie się prawa do informacji nie jest żądaniem wyjątkowego traktowania, tylko traktowania fair. Ale oczywiście jest to grupa CD i mogą robić co chcą. Jednak nie ma się co dziwić, że dla niektórych takie cenzorskie podejście ze strony CD jest irytujące. Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie jak rozwinęła się ich grupa, tutaj przestali się udzielać.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 17:18:45 wysłana przez krystians »

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3273 dnia: 11 Marzec 2020, 22:10:56 »
Tylko czemu na grupie, która ma informować o świecie kawy, nie pozwalal się informować o tym, że jest takie forum? Wg mnie domaganie się prawa do informacji nie jest żądaniem wyjątkowego traktowania, tylko traktowania fair.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie jak rozwinęła się ich grupa, tutaj przestali się udzielać.

Ja nawet nie wiedziałem, że jest jakaś grupa CD. Ale jeśli jest, i należy do nich, to tym bardziej nie można mieć o to pretensji. Takie są prawa rynku. Czy naprawdę uważasz, że kierowanie potencjalnych klientów to tego forum, które jest kopalnią wiedzy o ich konkurencji, leży w interesie tej firmy? Na dodatek w niniejszym temacie (gdzie gospodarzem jednak jest CD) ludzie bez krępacji wstawiają linki do konkurencyjnych firm i podają ceny towarów, udowadniając, że CD jest drogie. To co ten ewentualny pracownik CD ma napisać? Przepraszam, że nie jesteśmy najtańsi na świecie?
Chciałem tylko podkreślić, że roszczeniowość części użytkowników (wręcz tupeciarstwo) jest na poziomie, który dla mnie byłby nieakceptowalny (gdybym był na miejscu tej firmy). A to, że nie jest idealna to pewnie prawda, bo nikt nie jest. Reasumując: Nie podoba się - nie kupujesz. Masz problem - dzwonisz/piszesz e-mail do nich. Jeśli masz merytoryczne podstawy do kiepskiej oceny - możesz to oczywiście napisać w tym wątku (tak samo zresztą jak i ocenę pozytywną). Natomiast nieuzasadnione zarzucanie nieuczciwości to przegięcie. Jestem z całkowicie innej branży, ale widzę, że wszędzie jest tak samo :).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3274 dnia: 12 Marzec 2020, 00:43:18 »
Kto zarzuca nieuczciwość CD?

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3275 dnia: 12 Marzec 2020, 18:22:28 »
Kolego krystians dałeś się wkręcić  :lol2:, zacząłeś jako prawie adwokat CD, a przez polemikę z ludźmi którzy tak naprawdę nie przeczytali tematu, a wybiórcze urywki w temacie, stałeś się prokuratorem,  mimo, że się nie znamy obaj wiemy, że nie jesteś ani jednym, ani drugim w tej sprawie. Problem z CD to nie jest drogo, tanio, szybko, wolno, a to, że nie postępują fer w stosunku do forum, będąc jego uczestnikiem,  tu dużo swojej reklamy,  a u siebie, to forum wycinamy i to już wszystko.  Jeśli ktoś lubi cwaniactwo to otacza się cwaniakami, często w naszym kraju  błędnie interpretowany wyraz jaki  przedsiębiorczy, zaradny, ja lubię kosmitów, ludzi z pasją, to otaczam się kosmitami, mam gdzieś czy u cwaniaka jest 1zł taniej, czy jakaś promocja, eliminuje ich ze swojego życia w miarę możliwości wyboru, przez to łatwiej i przyjemniej mi w życiu, choć czasem nie jest to najtańsze wyjście, ale najfajniejsze. 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3276 dnia: 13 Marzec 2020, 08:51:17 »
@magas  tak jak mówisz nie jestem ani po jednej, ani po drugiej stronie barykady. Mogę wypowiadać zarówno pozytywy jak i negatywy na temat CD, ze zdecydowaną przewagą pozytywów. Choć uważam, że ich komunikacja z tym forum kuleje i może nowi pracownicy nie czują już specjalnej relacji z naszym forum, to nie nazwałbym nigdy ich złą firmą czy nieuczciwą.  Na tym polega szczera rozmowa, że nie udajemy. Chodzi o to żebyśmy się szanowali wzajemnie i dbali o relacje. Nie oskarżali na podstawie domniemań, ale mogli też szczerze mówić o tym co nam doskwiera. Możliwe że jakaś moja myśl może być niejasna dla innych osób.  Jednak zastanówcie się proszę przez chwilę czym są wzajemne relacje i jak sobie wyobrażamy je. Może jestem marzycielem, ale chciałbym abyśmy w różnych kwesiach dążyli do tego, aby się poprawiać i rosnąć razem. Rozwijamy głównie ucząc się na błędach, jednak sami przeważnie nie potrafimy ich dostrzec.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2020, 09:01:50 wysłana przez krystians »

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3277 dnia: 13 Marzec 2020, 18:42:18 »
Kto zarzuca nieuczciwość CD?

Nie Ty. Z tego co czytam to masz raczej rozsądne i wyważone podejście. Żeby daleko nie szukać to na poprzedniej stronie ktoś porównuje brak rabatu do oszustwa. Nie cytuję, żeby nie robić sztucznej wojny, bo moim celem nie jest bicie piany, tylko zwrócenie uwagi na bezzasadną roszczeniowość i pewną etykę wypowiedzi. Na marginesie - równie naganne jest, jeśli to prawda, linkowanie swojej oferty przez pracownika CD na grupie Konesso (czyli konkurencji), o czym też w tym wątku wspomniano.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3278 dnia: 13 Marzec 2020, 19:53:28 »
Czyli linkowanie u konkurencji jest naganne (nie pozwalając na odwrotne działanie - w domyśle) ale już linkowanie na naszym forum nie jest naganne nie pozwalając na odwrotne działanie? Ciekawe.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline groovy

  • Wiadomości: 22
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3279 dnia: 14 Marzec 2020, 12:39:12 »
Zdumiewają mnie te wszystkie negatywne opinie. Zdecydowanie bardziej emocjonalne niż racjonalne.
Klient zawsze głosuje portfelem. Pasuje mu - kupuje. Nie pasuje - nie kupuje. Realia rynkowe są jakie są. Za darmo nie ma nic. Transport kosztuje. Mam wrażenie, że najwięksi krytycy CD nigdy nie prowadzili swojego biznesu.
I w mojej ocenie klient zawsze ma prawo skrytykować sklep, ale ja wolałbym na forum przeczytać, że sklep jest do bani bo towar za drogi, jakość za kiepska, albo termin realizacji niesamowicie długi.
Narzekanie, że podniesiono limit kwoty, od której klient nie płaci za przesyłkę jest w mojej opinii zwykłym malkontenctwem albo przyznawaniem sobie (niezasadnie) prawa do specjalnego traktowania tylko dlatego, że jest się użytkownikiem tego szacownego forum. A twierdzenie że jakakolwiek firma z reklamujących się tutaj wyrosła dzięki forum trąci megalomanią.

PS.
nie jestem w żaden sposób związany z CD, poza tym, że czasem coś tam zamawiam (ale bez sentymentów - wyłącznie wtedy, kiedy uznaję, że mi się to opłaca)

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3280 dnia: 14 Marzec 2020, 13:59:36 »
Czyli linkowanie u konkurencji jest naganne (nie pozwalając na odwrotne działanie - w domyśle) ale już linkowanie na naszym forum nie jest naganne nie pozwalając na odwrotne działanie? Ciekawe.

Tak. Chyba nie chcesz powiedzieć, że nie zauważasz różnicy? Forum to forum. Jest otwarte i gospodarz przewidział możliwość działalności "reklamowej" użytkowników komercyjnych. A firma to firma - nie dopuszcza do działań na jej szkodę. To bardzo proste. Ja, gdybym prowadził taką firmę i chciał rozwinąć ją nieco bardziej niż do małej (rodzinnej/przyjacielskiej/kameralnej) manufaktury, również nie pozwoliłbym linkować do tego forum.
Poza tym administrator forum również może zmienić regulamin i wprowadzić zasadę wzajemności i wtedy sprawa będzie wyglądała inaczej.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3281 dnia: 14 Marzec 2020, 14:26:33 »
Widać dla niektorych biznes wykracza poza granice etyki czy dobrego smaku.
@saslong starasz się poprawić wizerunek CD, mnóstwo osób podejrzewa, że tam pracujesz.
Ja, gdybym prowadził taką firmę i chciał rozwinąć ją nieco bardziej niż do małej (rodzinnej/przyjacielskiej/kameralnej) manufaktury, również nie pozwoliłbym linkować do tego forum.
Eee a co ma firma do forum? Sprzedaż gadżetów do tego jak robić kawę?
Nie wiesz dlaczego ludzie na tym forum uważają, ze CD postąpił nie fair, a starasz się ich usprawiedliwić. Odpuść
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3282 dnia: 14 Marzec 2020, 22:29:02 »


Klient zawsze głosuje portfelem. Pasuje mu - kupuje. Nie pasuje - nie kupuje.
Dokładnie.

Narzekanie, że podniesiono limit kwoty, od której klient nie płaci za przesyłkę (...) twierdzenie że jakakolwiek firma z reklamujących się tutaj wyrosła dzięki forum
Akurat tych punktów nie zauważyłem, rzadko płacę za przesyłki z netu bo jak już zamawiam to konkretnie i zwykle łapię się nad limit, powiem Ci dlaczego ja od dłuższego czasu niczego u nich nie kupiłem: łgarstwa na firmowym blogu. Nie pomyłki czy nieścisłości tylko kłamstwo prosto w oczy, wszystko żeby sprzedać. Bo jeśli barista pisze o młynkach to nie dopuszczam opcji niewiedzy.

Offline Kucias Kobieta

  • Wiadomości: 24
    • Instagram - zapraszam :D
  • Ekspres: French press, chemex, v60, aeropress...
  • Młynek: Comandante
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3283 dnia: 21 Marzec 2020, 10:15:27 »


Live o parzeniu alternatyw i polskich palarniach
Pomóż mi, uczę się 😌

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3284 dnia: 14 Kwiecień 2020, 12:50:32 »
Cześć!

Wiemy, że ostatnio byliśmy tutaj nieobecni oraz nie wszystko z naszej strony było tak jak powinno. Podjęliśmy decyzję o reaktywowaniu funkcji Deskowego. Czujemy się częścią tej społeczności i nie chcemy rezygnować z możliwości wymiany doświadczeń i refleksji jakie daje to miejsce.
Na dobry nowy początek przygotowaliśmy dla was odświeżone kody rabatowe:
- 6% na całe zakupy z wyjątkiem ekspresów Jura i Nivonaz kodem: wszystkookawie
- 10% na kawę i herbatę z kodem: zapasyWOK
- 12% na akcesoria Hario z kodem: HARIOlovesWOK
Kody rabatowe nie łączą się z innymi promocjami i są ważne do 30.06.2020.

Dziś rozpoczęliśmy również Wiosenną Wyprzedaż, a to oznacza ponad 700 produktów w obniżonych cenach! https://www.coffeedesk.pl/promotion/wiosenne-porzadki/

Trzymajcie się zdrowo!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi