Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224000 razy)

Offline Zrób mi przelew Kobieta

  • Wiadomości: 6
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1170 dnia: 19 Listopad 2023, 17:24:05 »
a czy może ktoś by polecił kawusię o profilu smakowym podobnym do hayb się przelewa owoc ??

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1171 dnia: 20 Listopad 2023, 12:24:49 »
Dzisiejszy poniedziałek 20.11.2023 r. jakiś taki senny, pochmurny się zrobił a że trochę się nudę to zrobiłem sobie espresso takie swoje wymieszane z tych kaw co widać i w takiej proporcji co tam podałem.

20231120_105940.jpg

Waga

20231120_110006.jpg

Uzysk

20231120_113717.jpg

Q....jakie to wyszło dobre takie czekoladowe nic tylko pić pić i jeszcze raz pić aaaa cenowo +/- 100zł za 1kg. mi to wyszło.

20231120_113739.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1172 dnia: 05 Styczeń 2024, 18:00:44 »
Na chłopski rozum albo logicznie i naukowo.
1) Jeżeli chce zrobić v60 i użyć dwóch różnych kaw to czy będzie różnica jeśli najpierw zmielę 10 gramów kawy abc i wsypie do drippera, a później 10 gramów kawy xyz i wsypie na kawę abc w dripperze i dopiero zaleje to wodą, niż jak zmiele i wsypie je razem?
2) jeśli chce użyć dwóch kaw do v60, ale z roznym mieleniem (jedna powiedzmy 19 klików, druga 22) to która powinna być na dole? Czy lepiej wymieszać?

Ktoś bawił się w takie rzeczy?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1173 dnia: 12 Styczeń 2024, 13:54:06 »
20240111_172306056_iOS.jpg
Stąd: https://www.goodcoffee.pl/kolumbia-javier-alvear-id-282

Bardzo fajne ziarenka. W espresso faktycznie bardzo wyraźny aromat pomarańczy. Zdecydowanie dominuje. W aftertaste czuć czekoladę. Marakui nie kojarzę smaku, czereśnie IMHO zdominowane całkiem przez pomarańcz, przynajmniej w espresso. 
Cena 200 zł za kilogram i darmowa wysyłka wtedy. Ziarenka palone po zamówieniu więc jest szansa spróbować ziarenek tuż po wypaleniu 2-3 dni i obserwować samodzielnie jak kawa zmienia się z czasem.
Godna polecenia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1174 dnia: 12 Styczeń 2024, 14:16:22 »
Piłem w przelewie, też polecam, pod zamieszczonym przez Pawła linkiem, jest moja opinia, którą zamieszczę też tutaj.

Bardzo ciekawa, złożona, dość lekka, ale wyrazista. Przyjemnie gładka na podniebieniu. Jak dla mnie dużo ciekawych słodko-kwaskowych aromatów tropikalnych owoców oraz ciekawe kwiatowe aromaty. Bardzo odpowiada mi wyważenie kwasowości, która jest przyjemna i łagodna.

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1175 dnia: 06 Luty 2024, 18:47:08 »
Przyszła dzisiaj paczka z Konesso. Na pierwszy strzał poszła Coffee Plant Sweet Wishes. Co prawda powiedziałbym raczej, że jest wypalona na ciemno, a nie średnio, jak stoi na opakowaniu, ale ... te ciasteczka w aromacie i smaku... idę robić drugi strzał i następnym razem wleci kilogram. Jakie to jest dobre.


Wysłane z mojego Pixel 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1176 dnia: 12 Marzec 2024, 17:44:09 »
Pijesz nieoczywiste kawki, takie wynalazki, jakieś ziarna duszone w kiszonej kapuście, czy zrywane o północy przez dziewice, słowem dzikie węże 😁 a potem wracasz do dobrej, średnio palonej Brazylii specialty i nieodmiennie jesteś zachwycony najpierw przyjemnym zapachem po otwarciu torebki, następnie obezwładniającym aromatem zmielonego ziarna i na koniec świetnego espresso o smaku kakaowo-orzechowo-karmelowym przełamanym owocowymi nutami. Tak było, przed chwilą :kawa:
》tertium non datur《

Offline Biki14 Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Quick Mill Rubino +
  • Młynek: Graef CM802
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1177 dnia: 12 Marzec 2024, 18:57:06 »
 :-D
Pijesz nieoczywiste kawki, takie wynalazki, jakieś ziarna duszone w kiszonej kapuście, czy zrywane o północy przez dziewice, słowem dzikie węże 😁 a potem wracasz do dobrej, średnio palonej Brazylii specialty i nieodmiennie jesteś zachwycony najpierw przyjemnym zapachem po otwarciu torebki, następnie obezwładniającym aromatem zmielonego ziarna i na koniec świetnego espresso o smaku kakaowo-orzechowo-karmelowym przełamanym owocowymi nutami. Tak było, przed chwilą :kawa:

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1178 dnia: Dzisiaj o 13:08:00 »
Uganda Culamuk z palarni Blend. Wypał średni, trochę w stronę jasnego. Najsłodsze espresso, jakie piłem, z ciekawym smakiem i długim przyjemnym posmakiem i egzotyczno-owocowym tłem.

Bardzo dobra też we FP, dość drobno zmielona.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi