Autor Wątek: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...  (Przeczytany 13805 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Kwiecień 2018, 22:06:04 »
17-18 gram daję
Może masz głębokie sitka, może wysoko prysznic, może jasną kawę...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Kwiecień 2018, 23:05:50 »
Ja mam sitko IMS (b68 2t h24.5 M), pakuje do niego 18g, dostaje 36g naparu. Nigdy nie kombinowałem z tampingiem - dociskam raczej umiarkowanie. Efekt w sitku po ekstrakcji - ciastko zbite, kałuża na górze - wypada jak należy, chyba, że poleży ze 2 godziny i wyschnie. Taki schemat mam niezależnie od kawy. Nigdy nie użyłem sitek rocketowych, mogę spróbować, żeby ewentualnie wykluczyć. Może za mocno ugniatasz tamperem?

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Kwiecień 2018, 02:38:40 »
Powiem tak, doza, ugniot i przemiał mam już tak dopracowane, że nie chcę nic tu zmieniać, ekstrakcja jest jak najbardziej prawidłowa... jaki tu sens zmierzać ku innej konsystencji ciastka ? Nie wiem o co chodzi, w poprzednim ekspresie wszystko ładnie wypadało, zero wody na górze. Skąd w ogóle ta woda skoro działa syfon odprowadzający ciśnienie i wodę z grupy po zamknięciu wajchy ? Dlatego pytałem, czy inni użytkownicy Rocketa mają podobnie ? Czy to przypadłość Rocketa ?

p/s postaram się wrzucić filmik jak to u mnie wygląda...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Kwiecień 2018, 07:02:34 »
Skąd w ogóle ta woda skoro działa syfon odprowadzający ciśnienie i wodę z grupy po zamknięciu wajchy ?

Bo działa (jak to określiłeś) syfon a nie pompa ssąca. Grupa e61 wyrównuje ciśnienie nad kolbą z atmosferycznym odprowadzając co tam znajdzie - wodę, powietrze - ale nie zasysa pod górę.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Kwiecień 2018, 11:14:12 »
Ja mam sitko IMS (b68 2t h24.5 M), pakuje do niego 18g, dostaje 36g naparu. Nigdy nie kombinowałem z tampingiem - dociskam raczej umiarkowanie. Efekt w sitku po ekstrakcji - ciastko zbite, kałuża na górze - wypada jak należy, chyba, że poleży ze 2 godziny i wyschnie. Taki schemat mam niezależnie od kawy. Nigdy nie użyłem sitek rocketowych, mogę spróbować, żeby ewentualnie wykluczyć. Może za mocno ugniatasz tamperem?

Zrobiłem dziś kilka kaw na innym sitku: IMS B70 2TC H24 E (podobne, ale z zaokrąglonym dnem). Efekt jest taki, że ciastko trochę trudniej wypada z kolby - trzeba mocniej walić w odbijak i zwykle się łamie na kawałki. Nie ma na górze kałuży wody (sitko niższe o 0.5mm). Po zostawieniu na godzinę musiałem wygrzebywać fusy - nie dało się ich odbić. Kawy, przemiału, ubicia nie zmieniałem.

Wydaje się, że kałuży pozbędziesz się jak zwiększysz dozę lub dasz niższe sitko (odległość od prysznica).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Kwiecień 2018, 12:16:14 »
No powiem, że po bujaniu się przez 2 dni z tym niesfornym sitkiem(b70 2tc h24 e) wróciłem do poprzedniego (b68 2t h24.5 M).  Fakt - irytujące jest to, że ciężko jest lub nie da się odbić fusów na odbijaku. @color1, jakiego sitka używasz? Ciekawe czy to tylko na tym ekspresie tak się zachowuje.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Kwiecień 2018, 13:26:37 »
Jakim cudem jesteś w stanie używać sitek o dwu różnych średnicach?

Ja stale używam B70 2TC H24 E i nie mam żadnych problemów ani z błotem, ani z wypadaniem ciastka.

Sitka serii M mają rowek dla blokowania sitka w portafiltrze. Mają też znacznie mniejszą powierzchnię z otworami.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 13:46:14 wysłana przez Krakus »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Kwiecień 2018, 15:46:17 »
Jakim cudem jesteś w stanie używać sitek o dwu różnych średnicach?
Te średnice (B68 vs B70) to są zewnętrzne średnice - mierzone na zewnętrznym rancie "wargi" dociskającej do uszczelki na grupie. Obydwa dobrze siedzą w PFie.
https://www.imsfiltri.com/filtri/b70-2tc-h24-e/?lang=en
https://www.imsfiltri.com/filtri/b68-2t-h24-5-m/?lang=en

Na rysunkach technicznych widać jak ta średnica jest mierzona.

Cytuj (zaznaczone)
Ja stale używam B70 2TC H24 E i nie mam żadnych problemów ani z błotem, ani z wypadaniem ciastka.

Sitka serii M mają rowek dla blokowania sitka w portafiltrze. Mają też znacznie mniejszą powierzchnię z otworami.

Mam dokładnie to sitko: https://www.imsfiltri.com/filtri/b68-2t-h24-5-m/?lang=en
Ono nie ma rowka (ridgless) - jeśli o tym samym mówimy, a ma na końcu "M".

Wierzę, że można na tym sitku elegancko wyprodukować ciastko (bez błota i ładnie wypadające). Może mi brakuje jeszcze umiejętności. Ale ok - dam mu jeszcze szansę. Na razie przychodzi mi do głowy, żeby mocniej ubić - kawa będzie bardziej zbita, większa szansa, że wypadnie w całości. Błotko mnie nie boli. Aha - w smaku kawa pomiędzy tymi sitami bez zmian. Chodzi o wygodę czyszczenia kolby między kawami.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Kwiecień 2018, 16:29:07 »
Sprawdź sobie monetą, jaki masz odstęp kawy od prysznica. Być może masz wyżej prysznic niż ja, czyli masz więcej miejsca na wodę, stąd błoto.

PS. Masz dwa tampery? Mój jest dobrze dopasowany do sitka, więc nie wyobrażam sobie takiej różnicy między sitkiem a tamperem.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 16:31:30 wysłana przez Krakus »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Kwiecień 2018, 17:25:45 »
Sprawdź sobie monetą, jaki masz odstęp kawy od prysznica. Być może masz wyżej prysznic niż ja, czyli masz więcej miejsca na wodę, stąd błoto.

Mi kałuża nie przeszkadza, na to @color1 narzeka. Ale zdecydowanie o odległość chodzi, bo przy ciut płytszym sitku nie ma kałuży.

Cytuj (zaznaczone)
PS. Masz dwa tampery? Mój jest dobrze dopasowany do sitka, więc nie wyobrażam sobie takiej różnicy między sitkiem a tamperem.

Mam jeden tamper od Metiu, dopasowany do tego b68, pasuje tez do tego b70 - wewnętrzna średnica wargi się nie różni. Może nie jest tak na tip top dopasowany, ale na pewno są to części milimetra a nie 2 mm.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Kwiecień 2018, 20:15:39 »
OK. Z tamperem masz rację - to rzeczywiście jest zewnętrzna średnica. Wewnętrzna wg. IMS jest taka sama.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Kwiecień 2018, 22:00:14 »
Ja mam sitko IMS (b68 2t h24.5 M), pakuje do niego 18g, dostaje 36g naparu. Nigdy nie kombinowałem z tampingiem - dociskam raczej umiarkowanie. Efekt w sitku po ekstrakcji - ciastko zbite, kałuża na górze - wypada jak należy, chyba, że poleży ze 2 godziny i wyschnie. Taki schemat mam niezależnie od kawy. Nigdy nie użyłem sitek rocketowych, mogę spróbować, żeby ewentualnie wykluczyć. Może za mocno ugniatasz tamperem?

Dziś jeszcze zrobiłem 2 kawy na sitku podwójnym, które przyszło z Rocketem. Efekt w filiżance raczej bez zmian (ja nie wyczułem), ekstrakcja ciut mniej spokojna. Efekt w sitku po ekstrakcji - bardziej błotko niż kałuża, ale przy odbiciu wypada zupełnie swobodnie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Kwiecień 2018, 22:26:08 »
Z rocketowych sitek ciastko wypada ładniej niż np z VST (drobniejszy przemiał) - sitko jest zwyczajnie czystsze. Ziarna też robią swoje, ale ogólnie zauważyłem, że:
- więcej kawy w sitku = mniej błotka
- mniej kawy w sitku = ładniejsze wybicie ciastka
- siła tampingu niekoniecznie przekłada się na czystość sitka
- idealna ekstrakcja (NPF, bez kanałowania, równy strumień od początku do końca jakby czekolada płynęła) gwarantuje czyste sitko. Szkoda, że każdy shot taki nie jest ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Kwiecień 2018, 23:16:26 »
- mniej kawy w sitku = ładniejsze wybicie ciastka

Z tym to jest raczej odwrotnie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Kwiecień 2018, 23:25:33 »
- mniej kawy w sitku = ładniejsze wybicie ciastka
Z tym to jest raczej odwrotnie.
Hmm, sam już nie wiem, ostatnio takie spostrzeżenie miałem. Jasny singiel, nasypało mnie się za dużo i był problem z wybiciem. Później zdecydowanie za mało, ale drobniejszy przemiał i wypadło fajnie. Potestuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi