Autor Wątek: Pierwszy ekspres  (Przeczytany 2052 razy)

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Pierwszy ekspres
« dnia: 20 Wrzesień 2018, 15:52:27 »
Przymierzam się do zakupu ekspresu, myślałem nad Europiccolą ale przeczytałem na forum że do rozpoczęcia zabawy z dźwignią jest potrzebny punkt odniesienia... Mam ekspres delonghi ec 820 i młynek hendi 208878(żarna płaskie 63mm, 1400obr/min) od około 6 mięsięcy.
To wystarczy czy powinienem kupić Ascaso Basic i zabrać się do dźwigni dopiero w przyszłym roku?
Jak wygląda w porównaniu la Pavoni Europicola i Acaso Basic(jak wielka jest różnica w smaku kawy)?
Jestem otwarty na wszelkie propozycje i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pierwszy ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2018, 08:20:51 »
Nie demonizował bym, tak jak opanowanie kolby wymaga trochę czasu tak samo trzeba oswoić dźwignię, poczytać, popróbować, zapamiętać zmienne. O smaku kawy z dźwigni masz całe recenzje i wątki, wystarczy poszukać. Porównanie trochę jak corsy, do 350ZX corsa jedzie a ZX daje frajdę z jazdy, wybór zależy od oczekiwań. Moim zdaniem konsystencja kawy z kolby i frajda podczas ekstrakcji na bardzo wysokim poziomie ale ja lubię proste i sprawdzone rozwiązania nie wymyślone przez księgowych :mrgreen:

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Pierwszy ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2018, 23:00:25 »
Dobry "punkt odniesienia" dają ekspresy dźwigniowe ze sprężyną, jak np. Ponte Vecchio Export. Sam zaczynałem od sprężynowca i jest to do opanowania relatywnie szybko, nie trzeba uczyć się odpowiedniego nacisku na dźwignię.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi