Autor Wątek: La Peppina vs Brunella  (Przeczytany 2087 razy)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
La Peppina vs Brunella
« dnia: 19 Wrzesień 2018, 09:30:38 »
Dzień dobry,
przymierzam się do zakupu dźwigni - jednej z tych w tytule. O ile w temacie Peppiny coś niecoś na naszym forum znalazłęm, o tyle w przypadku Brunelli już mniej. Może ktoś z Was chciałby opisać swoje doświadczenia z Brunellą ?
Wybrałem sprężyny z lenistwa ;) a poza tym odpada jedna zmienna (siła nacisku) - zostaje tylko regulacja dozą i tampingiem.
Dla mnie na korzyść Peppiny przemawia mniejsza ilość wody w zbiorniku (szybciej się grzeje), z kolei Brunella bardziej podoba mi się wizualnie.
Za wszelkie sugestie i informacje dziękuję :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Peppina vs Brunella
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2018, 11:22:53 »
Nigdy nie miałem w ręku Brunelli, ale jeśli jej zbiornik/korpus jest z aluminium, to unikałbym takiej konstrukcji. Nie ze względu na zdrowie lecz ze względu na korozję... Aczkolwiek problem korozji chyba tu nie występuje tak bardzo jak w La Cimbali Liberty.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: La Peppina vs Brunella
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2018, 10:59:48 »
Dzięki za wskazówki. Napiszę chyba do Francesco, powinien udzielić jakiejś informacji w tym temacie. Chociaż - jakby nie patrzeć - ekspres który wytrzymał 50 lat to tak jeszcze z 10 powinien chyba pociągnąć ;)

Offline Demonik

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Brunella, La Peppina, Elektra Mcal, Arrarex Caravel, Kim Pedretti, Microcimbali, Faema baby , alternatywy
  • Młynek: Mazzer Mestre, ręczne
Odp: La Peppina vs Brunella
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2018, 09:26:49 »
Hej. Akurat jestem posiadaczem obu tych dźwigni i nie jestem w stanie napisać, która lepsza. Z pewnością Brunella według mnie jest ładniejsza wizualnie i zdecydowanie mniej spotykana. I dosyć długo na nią polowałem  :)  Teraz szukam jeszcze Kim.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi