Autor Wątek: Cafelat Robot  (Przeczytany 86736 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #270 dnia: 11 Listopad 2020, 07:50:50 »
Ten upgrade jest kompatybilny. Tamper jest też nowy, ale cena zaporowa (60 USD).

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #271 dnia: 14 Listopad 2020, 17:08:42 »
2 pytanka.

1. Jaki tamper inny niż ten standardowy będzie pasował do sitka robota - 57 czy 58 mm?
2. Czy jest jakiś dystrybutor do kawy, który mógłby dobrze współpracować z robotem/mod do takowego. OCD czy dystrybutory Motta są do robotowego sitka przecież zdecydowanie 'za płytkie'. Macie tu jakieś doświadczenia?

Dodatkowo:,

Robot pojawił się w  polskim sklepie EkoKapsulki - i wychodzi sporo taniej niż z niemcowni. Nie mam nic wspólnego z tym sklepem, więc nie krzyccie, że  :spam:
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad 2020, 17:16:26 wysłana przez Jack S. »

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #272 dnia: 18 Listopad 2020, 09:32:27 »
Mam pytanie do użytkowników Cafelata, którzy mieli okazję pobawić się Kazakiem - co przemawia za Cafelatem a co za Rotą? Chcę sobie sprawić ekspres manualny i wybót padnie między Cafelatem Barista Pro a Rotą - Cafelat bardziej mi się podoba, ale na home-barista wyczytałem, że wymaga mega dobrego porzemiału (a mój Toimemore G1 świetnie sprawdza się do dripa, ale nie wiem czy da radę dobrze zmielić pod espresso; jedzie do mnie 1Zpresso JX, więc może uratuje sytuację). W rocie podoba mi się natomiast mechanizm i możliwość wsparcia lokalnego biznesu. Czy ktoś pokusiłby sie o porównanie tych dwóch ekspresów. Dzięki.


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #273 dnia: 18 Listopad 2020, 11:12:08 »
Valerii w tym wątku napisał krótko, ze Robot to świetny sprzęt dla początkujących, Rota dla bardziej zaawansowanych. Większa recenzje napisał @pj.w chyba w wątku o Rocie.

Weź pod uwagę, że do Roty potrzebujesz przemiału prawie tak drobnego jak do tygielka. Timemore da radę, ale nie będzie szybko ani łatwo.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #274 dnia: 18 Listopad 2020, 11:28:41 »
Gdybym kupował sprzęt do użytku w domu, wybrałbym Robota.
Do domu i podróży - Rotę. (opinia na podstawie pierwszej wersji Roty, projekt jest stale ulepszany co widać w odpowiednim wątku).

Co nie wybierzesz, będziesz mógł zrobić świetne espresso.

JX uratuje sytuację :)

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #275 dnia: 18 Listopad 2020, 12:01:42 »
Gdybym kupował sprzęt do użytku w domu, wybrałbym Robota.
Do domu i podróży - Rotę. (opinia na podstawie pierwszej wersji Roty, projekt jest stale ulepszany co widać w odpowiednim wątku).

Co nie wybierzesz, będziesz mógł zrobić świetne espresso.

JX uratuje sytuację :)

Dzięki za odpowiedź:) Czy twoim zdaniem w robocie spinać się na wersję z nanometrem, czy niekoniecznie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #276 dnia: 18 Listopad 2020, 12:21:24 »
Zależy czy masz doświadczenie z espresso i dźwigniami manualnymi?
Jeżeli tak, to nie trzeba.
Jeżeli to Twoja pierwsza tego typu maszyna manometr będzie przydatny, w szczególności, jeżeli nie zamierzasz podróżować z Robotem.

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #277 dnia: 18 Listopad 2020, 13:16:26 »
Zależy czy masz doświadczenie z espresso i dźwigniami manualnymi?
Jeżeli tak, to nie trzeba.
Jeżeli to Twoja pierwsza tego typu maszyna manometr będzie przydatny, w szczególności, jeżeli nie zamierzasz podróżować z Robotem.

Ok, wielkie dzięki za odpowiedź i pomoc.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #278 dnia: 18 Listopad 2020, 16:48:07 »
Cena bardzo dobra, kontakt też. Pytałem o dostępność wersji Barista. Odpowiedzieli w kilka godzin, że będą mieli na magazynie w połowie grudnia. Obiecali, że dadzą znać, jak dostawa dojedzie. Sklep słowacki, twierdzą, że są oficialnym przedstawicielem Cafelata.
https://www.ekokapsulki.pl/cafelat-robot
Ktoś coś już może u nich kupował i może polecić, albo odradzić interesy z nimi? Mam wielką ochotę pobawić się Robotem :)

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #279 dnia: 18 Listopad 2020, 17:36:35 »

Dzięki za odpowiedź:) Czy twoim zdaniem w robocie spinać się na wersję z nanometrem, czy niekoniecznie?


Ja kupując nie miałem wyboru, bo brałem to co oferował pj.w czyli bez manometru. :) Na początku myślałem że może być ciężko i manometr wydawał się niezbędny. Jednak szybko udało się opanować robota i teraz jakoś nie czuje potrzeby patrzenia na wskazówkę. Jedak jeśli masz możliwość wyboru i nie szkoda Ci tych kilka stówek, to na pewno ułatwi szybsze opanowanie. Przy ewentualnej odsprzedaży też będzie to dużym plusem:)

Cena bardzo dobra, kontakt też. Pytałem o dostępność wersji Barista. Odpowiedzieli w kilka godzin, że będą mieli na magazynie w połowie grudnia. Obiecali, że dadzą znać, jak dostawa dojedzie. Sklep słowacki, twierdzą, że są oficialnym przedstawicielem Cafelata.
https://www.ekokapsulki.pl/cafelat-robot
Ktoś coś już może u nich kupował i może polecić, albo odradzić interesy z nimi? Mam wielką ochotę pobawić się Robotem :)

Mam nadzieje że wprowadzą też uszczelki i ceny za przesyłkę maja spoko.

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #280 dnia: 18 Listopad 2020, 18:30:41 »
Cena bardzo dobra, kontakt też. Pytałem o dostępność wersji Barista. Odpowiedzieli w kilka godzin, że będą mieli na magazynie w połowie grudnia. Obiecali, że dadzą znać, jak dostawa dojedzie. Sklep słowacki, twierdzą, że są oficialnym przedstawicielem Cafelata.
https://www.ekokapsulki.pl/cafelat-robot
Ktoś coś już może u nich kupował i może polecić, albo odradzić interesy z nimi? Mam wielką ochotę pobawić się Robotem :)
Kupiłem u nich wersje z manometrem w tym miesiącu. Świetna obsługa, bardzo szybka dostawa. Wcześniej miałem robota bez manometru wiec mam porównanie, zdecydowanie warto dołożyć.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #281 dnia: 18 Listopad 2020, 19:43:22 »
Z racji drobniejszego mielenia myślę że z Roty może być ciekawiej smakowo w filiżance. W sumie chętnie bym na 2 tygodnie zamienił się do testów. Robot chyba lepiej się prezentuje w kuchni, korbka Roty z kolei wydaje się wygodniejsza, dystrybucja kawy też.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #282 dnia: 18 Listopad 2020, 21:44:02 »
Mam pytanie do użytkowników Cafelata, którzy mieli okazję pobawić się Kazakiem - co przemawia za Cafelatem a co za Rotą? Chcę sobie sprawić ekspres manualny i wybót padnie między Cafelatem Barista Pro a Rotą - Cafelat bardziej mi się podoba, ale na home-barista wyczytałem, że wymaga mega dobrego porzemiału (a mój Toimemore G1 świetnie sprawdza się do dripa, ale nie wiem czy da radę dobrze zmielić pod espresso; jedzie do mnie 1Zpresso JX, więc może uratuje sytuację). W rocie podoba mi się natomiast mechanizm i możliwość wsparcia lokalnego biznesu. Czy ktoś pokusiłby sie o porównanie tych dwóch ekspresów. Dzięki.
Sporo już koledzy napisali. Ja dodam od siebie - używam Robota (wersja z, wcześniej bez manometru), przez kilka tygodniu używałem Rotę v1. Obydwa robią świetną kawę. Używałem do nich młynków: Comandante, JX, JE PLUS - wszystkie przemiał jak trzeba. Robot w porównaniu do Roty ma prostszy workflow (porównuję do Rota v1). W Robocie do parzenia kawy dochodzi się szybciej niż w Rocie - nie trzeba wiele rozgrzewać, przelewać, wylewać (chyba, że bardzo jasne kawy). Ten workflow w Rocie można potraktować jako rytuał i jak ktoś lubi i ma czas - to jest fajna sprawa. Ja wybrałem Robota, bo używam go nie mając czasu na rytuały.
Teraz wersja z czy bez manometru: kupiłem wersję bez manometru, na potrzeby nauki zaopatrzyłem się w wagę do ważenia ludzi (taką nieelektroniczną) - ciśniesz do uzyskania około 17 kg (wg instrukcji). Ostatecznie kupiłem kit z manometrem, bo nie jestem aż takim wprawnym dźwignistą - i taką wersję polecam, łatwiej się połapać, profilować, wymieniać doświadczeniami z innymi użytkownikami.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #283 dnia: 18 Listopad 2020, 21:46:47 »


2 pytanka.

1. Jaki tamper inny niż ten standardowy będzie pasował do sitka robota - 57 czy 58 mm?
2. Czy jest jakiś dystrybutor do kawy, który mógłby dobrze współpracować z robotem/mod do takowego. OCD czy dystrybutory Motta są do robotowego sitka przecież zdecydowanie 'za płytkie'. Macie tu jakieś doświadczenia?

Dodatkowo:,

Robot pojawił się w  polskim sklepie EkoKapsulki - i wychodzi sporo taniej niż z niemcowni. Nie mam nic wspólnego z tym sklepem, więc nie krzyccie, że  :spam:

1. Używam z powodzeniem stockowego. Cafelat wypuścił wersje poziomującą, ale jest cholernie droga.

2. Polecam sputnik. Samorobkę, albo od Valeriego - i WDT. Używam zarówno do Robota jak i dużego ekspresu.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Cafelat Robot
« Odpowiedź #284 dnia: 19 Listopad 2020, 14:54:48 »
Starszy brat ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi