Autor Wątek: Kawowy Wrocław  (Przeczytany 49833 razy)

Offline rados Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #90 dnia: 03 Maj 2018, 18:10:21 »
A dziś,kontynuując wizytę we Wrocławiu, odwiedziłem Gniazdo przy Świdnickiej  :). Były dripy (Peru i Brazylia), espresso Gwatemala (super!  :ok:) i cascara o finiszu suszonej śliwki  :).

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #91 dnia: 20 Maj 2018, 08:58:35 »
W końcu i ja miałem okazję odwiedzić wrocławski kawowy światek. Zaczepiłem Cafe Targowa, Gniazdo oraz Rozrusznik. Niestety przegapiłem Małą Czarną mimo, że byłem obok. Strata :/

W Targowej V60 z kenijskich ziarenek. Wypał (Figa) od samego maestro AP. Koleżanka pięknie wyczarowała napar. Niestety kawka zbyt świeża po wypale (2dni) w związku z tym nieuporządkowana (zdecydowanie musi odpocząć). Czekolada, słodkie cytrusy. Co dalej? Trudno powiedzieć. Zakupiłem paczuchę. Obczaję na swoim terenie ;D. Na zagrychę wziąłem jeszcze espresso - ziarenka z Salwadoru. Wypał Manhattan Roasters. Ciemniejsze. Opisywanie profilu espresso nigdy mi nie idzie. Na pewno piękna czekolada, karmel. Owocowość cytrusów. Smacznie. Pani koleżanka z Targowej zasługuje na pochwałę za kawkę i wiedzę. Miło się gadało.

Innego dnia zaczepiłem Gniazdo na Świdnickiej. Drip z Kality. Ziarno z Nikaragui. Wypał Coffee Proficiency. Poprawne parzenie (chyba, że się mylę). Kawa bez szału. Jakby wszystko co dobre z niej uciekło. W zasadzie nawet za dobrze jej nie pamiętam. Następnie Flat White. Pierwsze poprawne od dawna. Nie pytałem o bazę. Na pewno blend do mleka. Słodko, czekoladowo, aksamitnie prawie do samego końca. Ładnie. Atmosfera trochę drętwa. Zalatani. Może to był powód. Miałem ochotę na kawową przypinkę, ale 15zł to przesada.

Na koniec przygód odwiedziłem Rozrusznik. Super miejsce. Niewielka przestrzeń, muzyka z winyli. Klimat jest. Pani koleżeńsko się przywitała. Dripek V60. Ziarenka Tanzania. Wypał Auduna. Poprawne parzenie. Cały bukiet aromatów i smaków. Bardzo przyjemny napar. Piłem ze smakiem. Szkoda, że nie miałem czasu posiedzieć dłużej.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Maj 2018, 23:14:33 »
Dorzucę i ja swoje trzy grosze do dyskusji na temat wrocławskich kawiarni.
Zacznę od mojego nowego odkrycia, czyli Kawalerka na Benedykta Polaka 12 (obok kampusu Grunwaldzkiego gdzie dane mi jest studiować :) ). Duży wybór jak na nową i tak małą kawiarnię - Aeropress, shake na bazie espresso podwójnego, drip i standardowe pozostałe. Spróbowałem dripa (na tym https://www.coffeedesk.pl/product/6065/Hard-Beans-Colombia-Tolima-Jhon-Leguizamon) wlanego do szklanki z kostkami lodu i był genialny - mocno owocowy, lekko kwaskowy, niska goryczka, dla mnie super (podobne doznania daje Ethiopia Yirgacheffe z Etno albo MkFresh. Próbowałem dodatkowo latte przelanego w lód i był bardzo dobry, a shake kawowy jak to shake był przesłodzony i ledwo wyczuwalny kawowo :(
Kolejna (niestety już nie regionalna) kawiarnia to Etno. Może powiecie że pospolita i zwykła, ale trafiłem na ich regionalnego baristę - Karola. Super koleś, opowiadał ponad godzinę o kawie, parzeniu itd. (stąd np. Gaggia i młyn w drodze :D ) i przygotował bardzo dobrego dripa na lodzie z Ethiopia Yirgacheffe (tego u nich dostępnego). Aeropress poprawny z Wroasters Kolumbia De La Cruz ale mnie nie porwał. Polecam też cold brew - nie będziecie zawiedzeni.
Co do kawiarni, to mogę też polecić Borówkę przy Świdnickiej (na przeciwko Renomy), gdzie dają całkiem ok espresso (ale nie powalające jak drip z Kawalerki) i mają spory wybór kaw wypalanych przez nich na miejscu.

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #93 dnia: 26 Maj 2018, 21:48:47 »
We Wrocławiu szczerze polecam Rozrusznik, Małą Czarną, Targową, ale co do Borówki to nie podzielę pozytywnej opinii. Byłam raz ze dwa lata temu, jak o kawie nic nie wiedziałam i mi nie smakowało. Nie dalej jak pół roku temu kawowa kupiła kilka ich wypałów pod alternatywy i wpadła do mnie z tymi fantami. Moim oczom ukazał się bardzo ciemny włoch, a każda z nich w smaku przypominała drewno lub/i spaleniznę.
"Find what you love and let it kill u"

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Grudzień 2018, 13:33:40 »
Czy gdzieś we Wrocławiu można się napić kawy z phina? Nie po wietnamsku i najlepiej z dobrych, świeżych ziaren.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Grudzień 2018, 14:42:02 »
Nie widziałem nigdzie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Grudzień 2018, 14:47:43 »
Kawy z phina to pewnie w całej Polsce nie uświadczysz, nie tylko we Wrocławiu.

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Grudzień 2018, 16:06:32 »
Dzięki, tego się obawiałem  :(

Choć w całej Polsce to może i by się znalazła wietnamska restauracja, która podaje kawę z phina na deser...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Grudzień 2018, 23:22:47 »
Kawy z phina to pewnie w całej Polsce nie uświadczysz, nie tylko we Wrocławiu.
Uświadczysz, ale widziałem tylko serwowanie w stylu wietnamskim, na skondensowane mleko.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Grudzień 2018, 01:04:38 »
Nie po wietnamsku i najlepiej z dobrych, świeżych ziaren.

;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Grudzień 2018, 01:08:56 »
Kawy z phina [...] nie uświadczysz
;)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Sierpień 2019, 15:29:56 »
Hej
Koło Afrykarium jakąś dobrą kawę można wypić? Może też znajdzie się bar mleczny?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Sierpień 2019, 15:47:37 »
W afrykarium zjesz pseudo etniczne potrawy, kawa z kapsułki albo automatu ;-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Sierpień 2019, 15:53:55 »
Koło Afrykarium jakąś dobrą kawę można wypić?
Kiedyś po drugiej stronie ulicy naprzeciwko muru ZOO była jakaś jadłodajnia jest też sporo knajp przy pergoli, ale raczej nie barów mlecznych. W pobliżu jest kampus, więc na pewno jest też jakaś ekonomiczna jadłodajnia, jeśli o to chodzi. Nie jadłem nic w tamtej okolicy z gastro, więc polecić mi trudno, ale znaleźć coś na pewno można.

Najbliższa dobrej jakości kawa jest oddalona o kilka przystanków tramwajem "Mała czarna" przy wejściu na Stadion Olimpijski.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2019, 15:56:24 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawowy Wrocław
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Sierpień 2019, 15:56:23 »
przy wejściu na Stadion Olimpijski
Albo, jak kto woli, przy pętli tramwajowej Stadion Olimpijski ;) Tobie akurat zdecydowanie polecam podjechać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi