Autor Wątek: Bezkofeinowa  (Przeczytany 4364 razy)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Bezkofeinowa
« dnia: 02 Listopad 2020, 17:17:59 »
Czy jest kawa bezkofeinowa pod przelew lub espresso godna uwagi?  Ktoś coś może polecić?
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2020, 17:36:40 »
Ja mogę

Bezka.
W tej chwili jest Gwatemala Primavera Swiss Water. Ma trochę kwasowości, ale ogólnie bardzo fajna czekolada/karmel/owoce - palenie jest takie, że można też z powodzeniem przelewać [emoji106] Mogę spakować próbkę jakbyś jeszcze kiedyś coś zamawiał tylko trzeba się przypomnieć w konentarzu do zamówienia.

Ekstrakcja bezkofeinowych w ekspresie jest krótsza i to normalne. Tak 25-27 sekund zamiast 30+ i dużo drobniejsze mielenie pod ciśnienie. Jak mielę do lokalnej kawiarni, to tak w okolicy tygielka.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2020, 17:37:23 »
Decaf od Square Mile był bardzo dobry. Brzoskwinie i czekolada. Ale to było ponad rok temu i pewnie już nieraz zmienili skład
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2020, 17:48:51 »
Decaf od Square Mile był bardzo dobry
Właśnie miałem pisać :) Mam z końca sierpnia i daje radę, czuć że to kawa z Etiopii.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2020, 18:45:54 »
palenie jest takie, że można też z powodzeniem przelewać  Mogę spakować próbkę jakbyś jeszcze kiedyś coś zamawiał

na pewno będę prędzej czy później (z naciskiem na prędzej) zamawiał bo Indonezja Flores Bajawa, którą obecnie piję przebojem wskoczyła do pierwszej 3 najlepszych dla mnie kaw i jako pierwszą zapisałem sobie w zeszyciku żeby kiedyś nie powiedzieć.....kurczę jak się ta kawa nazywała co mi tak bardzo smakowała :D

Ekstrakcja bezkofeinowych w ekspresie jest krótsza i to normalne. Tak 25-27 sekund zamiast 30+ i dużo drobniejsze mielenie pod ciśnienie. Jak mielę do lokalnej kawiarni, to tak w okolicy tygielka.

wszystkie bezkofeinowe tak mają, że trzeba drobniej mielic? w moim śmiesznym Delonghi i tak nic specjalnego by nie wyszło i bardziej idę w stronę kawiarki, którą mam od kilku dni i mnie zachwyciła :) - czyli pod kawiarkę mielenie jak pod espresso?:)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2020, 18:59:55 »
Mielenie zmienia się przy przywzoitej kolbie, kawiarka to kwestia wyregulowania kwasków pod siebie.

Automaty, tańsze ekspresy marketowe - tutaj normalnie i raczej kruche ziarno jest atutem, dzięki któremu maszyna łatwiej sobie poradzi.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2020, 19:49:27 »
Prawdopodobie tez trochę zależy od procesu wypłukiwania kofeiny. Przy decafach z Square Mile nie zauważyłem potrzeby drobniejszego mielenia. Oni maja zazwyczaj co2 process gdzie ziarna wyglądają dość normalnie. Przy decafach swiss Water ziarna wyglądają na trochę pofalowane/karbowane/prążkowane. 
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2020, 20:23:35 »
Potwierdzam, zaparzyłem dziś bez zmiany ustawień młynka po Espresso special, fajna jakby "maślana" brzoskwinka, prawdę mówiąc lepiej mi smakuje jak trochę poleżała :)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2020, 20:35:48 wysłana przez pietro »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2020, 00:23:18 »
Prawdopodobie tez trochę zależy od procesu wypłukiwania kofeiny. Przy decafach z Square Mile nie zauważyłem potrzeby drobniejszego mielenia. Oni maja zazwyczaj co2 process gdzie ziarna wyglądają dość normalnie. Przy decafach swiss Water ziarna wyglądają na trochę pofalowane/karbowane/prążkowane.
Ciekawa sprawa w sumie - obojętnie która metoda, to ziarna są bardziej kruche i surowiec ma inny kolor. Brazylia Co2 śmierdzi jak karma dla psów Nigdy w sumie nie porównywałem co2 do Swiss Water 1:1 szot za szotem Szkolenie SCA też mówi o krótszej ekstrakcji, ale palarnia ma niebagatelny wpływ na opór w kolbie i tutaj chyba trzeba po prostu słuchać zaleceń lub pytać o przepis

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2020, 15:58:04 »
Przy jakimś kolejnym zamówieniu chyba chętnie się skuszę na całą paczkę. @mr_blend czy wkład/skład Bezki często się zmienia?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad 2020, 16:27:13 »
Przy jakimś kolejnym zamówieniu chyba chętnie się skuszę na całą paczkę. @mr_blend czy wkład/skład Bezki często się zmienia?
10kg Gwatemala Swiss Water, później Kolumbia Swiss Water. Bezka idzie głównie do lokalnej kawiarni w Świdnicy dzięki czemu jest rotacja świeżości. Do końca roku powinno starczyć Gwatemali, bo gastro siadło ostatnio [emoji106]

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2020, 16:28:59 »
Przy  następnym zamówieniu wezmę 250 Bezki na testy bo próbka nie wystarczy na rzetelne przetestowanie w różnych sprzętach i konfiguracjach 😉
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2020, 09:12:24 »
Przerabiałem temat i zawsze coś tej kawie brakowało. Najlepsza opcja to low caf od The Barn.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopad 2020, 10:52:24 »
Od kilku miesięcy, kawa stała się dla mnie głównym napojem w ciągu dnia i już nadmiar kofeiny zaczyna mnie telepać więc warto spróbować, na pierwszy strzał idzie 0, 5kg Bezki więc zobaczymy. Człowiek na kupował tych wszystkich sprzętów do zaparzania kawy to teraz nie mogą się kurzyć  :mhh:
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Bezkofeinowa
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad 2020, 11:03:44 »
ale to może poprostu za dużo, kawa jednak nie jest najlepszym sposobem uzupełniania płynów, a herbaty? może tzw owocowe, ja np lubię sam hibiskus parzyć, na allegro można łatwo kupić ładne całe kwiaty, to tez nie musi być mielonka aromatyzowana w toreblach.

Chyba że będziesz jak jeden koleś z którym kiedyś pracowałem, pił tylko kawę, zero innych płynów, do czasu a konkretnie do ślubu, krótko po żona kazał mu pić dodatkowo wodę i przynosił codziennie butelkę, którą musiał w pracy wypijać :D na każdego się bat znajdzie :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi