Autor Wątek: Proper Palarnia Kawy  (Przeczytany 52339 razy)

Offline waldun

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Vibiemme Junior
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Kwiecień 2017, 23:28:52 »
Po trzydniowym testowaniu kaw: Brazylia  Sitio Sertaozinho i Etiopia Chelelektu, muszę z przykroscią stwierdzić, że jestem bardzo rozczarowany.
I piszę to, jako zwolennik Śląskości, który stawia na pierwszym miejscu, wszystko co śląskie!

Niestety, jeśli chodzi o metody przelewowe i zaparzanie w phinie, kawy wymienione przeze mnie, są zbyt ciemno palone. Kawy te, są za mało owocowe i za mało słodkie.
Mam jeszcze do wypróbowania kawy Brazylia Yellow Bourbon i Kolumbia San Albert La Alsacia.

Ja do Phina jednak stosuje co najmniej mieszanki z robustą. "Kawa wietnamska" jest dość "słodka" więc robusta daje i słodycz "kopa" :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Maj 2017, 22:05:52 »
Przy okazji uzupełniania zapasu Huehuetanango wziąłem obydwie dostępne kawy na przelewki. Przelejemy, zobaczymy ;)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Maj 2017, 23:35:15 »
Po przetestowaniu kawy do metod przelewowych, Kolumbia San Alberto La Alsacia,  jestem bardzo zadowolony.
Kawa pyszna. Owocowa, świeża, czysta, przyjemne kwaski.
Jedna z najlepszych kaw jakie piłem  :brawa:.

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Maj 2017, 23:40:08 »
 Dzięki ! :) Przygodę z farmą Hacienda San Alberto chcemy koniecznie przedłużyć, ale to już przy kolejnym zbiorze  :) szykuje się na dniach nowość pod dripa z Rwandy, stacja obróbcza Ngoma - za kilka dni dam znać, będzie owocowo :taktak:
 pozdrawiam.
M.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maj 2017, 01:07:42 »
Wiadomo już może coś więcej odnośnie tej nowości pod dripa? :)

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maj 2017, 20:25:27 »
Znalazłem chwilę czasu i otworzyłem Mexico Sierr Azul El Chiapas. Pierwszy przemiał i z 15gr ziarna w 25sek. otrzymałem 40gr kawy. Trochę przydużo, ale crema nie wykazywała oznak niedoparzenia. Zaryzykowałem i spodziewałem się kwasu, a tu wręcz odwrotnie - goryczka. Przestawiłem młynek, przetrzepałem to co w nim zostało, zmieliłem nową porcję. Z 14,5gr uzyskałem w 25sek. 26,5gr produktu. Cętkowana crema w filiżance, gładka słodycz w ustach, żadnej goryczy i żadnego kwasu  [emoji106] Yellow Bourbon również mi smakował, aczkolwiek myślę, że bez wagi (wtedy jeszcze mierzyłem espresso objętościowo) nie udało mi się z niego uzyskać tego co najlepsze ;) Chciałem jeszcze trochę przedłużyć ekstrakcję aby uzyskać 30gr. ale już dostałem reprymendę, że latorośl wzdryga się na dźwięk młynka zza ściany :/ Dalsze eksperymenty jutro.

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2017, 21:42:11 »
Wiadomo już może coś więcej odnośnie tej nowości pod dripa? :)
Rwanda pod drip pojawi się lada dzień, najprawdopodobniej jutro w sklepie on-line, serdecznie zapraszam :-)

Znalazłem chwilę czasu i otworzyłem Mexico Sierr Azul El Chiapas. Pierwszy przemiał i z 15gr ziarna w 25sek. otrzymałem 40gr kawy. Trochę przydużo, ale crema nie wykazywała oznak niedoparzenia. Zaryzykowałem i spodziewałem się kwasu, a tu wręcz odwrotnie - goryczka. Przestawiłem młynek, przetrzepałem to co w nim zostało, zmieliłem nową porcję. Z 14,5gr uzyskałem w 25sek. 26,5gr produktu. Cętkowana crema w filiżance, gładka słodycz w ustach, żadnej goryczy i żadnego kwasu  [emoji106] Yellow Bourbon również mi smakował, aczkolwiek myślę, że bez wagi (wtedy jeszcze mierzyłem espresso objętościowo) nie udało mi się z niego uzyskać tego co najlepsze ;) Chciałem jeszcze trochę przedłużyć ekstrakcję aby uzyskać 30gr. ale już dostałem reprymendę, że latorośl wzdryga się na dźwięk młynka zza ściany :/ Dalsze eksperymenty jutro.

Super. Bardzo dziękuję Przemku za szybką recenzję :-) Mogę podpowiedzieć też co do Yellow Bourbona że lubi dłuższe ekstracje w stronę 28-30 sek śmiało  :) Tak tak jak piszesz bez wagi ani rusz. Pozdrawiam serdecznie  :szampan:.
Mateusz

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj 2017, 18:39:04 »
Ja również polecam :) Byłem, widziałem i rozmawiałem. Obie kawy (drop i espresso) zniknęły błyskawicznie, jutro jadę po kolejne.

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Maj 2017, 18:48:11 »
Kochani w dziale ,,pod drip" jest nowa Rwanda. Jeśli chodzi o ziarenka pod espresso to także polecam - ostatnie paczki Brazyli Sertaozinho (87pkt SCA). 
Dla fanów kawiarek i espresso z mniejszą kwasowością całkiem sporo propozycji w dziale ,, pod espresso", dla szukających gładkości kakao i karmelu jest fajny Meksyk Chiapas, wiele pozytywnych opinii dostajemy za Nikarague 11 De La Noche oraz Gwatemale Huehuetenango  :D

Przypominam że teraz do każdego zamówienia min 1kg dowolnych kaw przy wpisaniu ,,forum WOK" w uwagach, znajdzie się mały prezent  :taniec:
Pozdrawiam serdecznie. M.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Maj 2017, 19:31:46 »
U mnie dziś pierwsze doppio z Brazylia Diamond.
19 gram kawy, 38 gram espresso.
Bardzo przyjemna, kwintesencja poprawnego espresso. Łagodna, orzechowa, delikatna czekolada, tylko z lekko zaznaczoną kwasowością.


Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Maj 2017, 07:15:47 »
Niestety zakupy zakończyły się komunikatem - We're sorry, but something went wrong.

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Czerwiec 2017, 00:38:32 »
Strona była ponownie optymalizowana  :-[ Już wszystko powinno wrócić do normy  :ok: Bardzo przepraszam.
Pozdrawiam. M.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Czerwiec 2017, 06:22:04 »
Wczoraj wieczorem złożyłem zamówienie, więc już wszystko działa ;)

Jedynie ten status jest mylący. Niby zamówienie opłacone a link do płatności aktywny. Payu przyjęło płatność.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2017, 06:30:18 wysłana przez intersekt »
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Proper

    • Proper Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Czerwiec 2017, 15:29:54 »
Dzień dobry  :) Drodzy forumowicze sklep on-line w pełni sprawny. Zapraszam do działu kaw pod espresso jest spory wybór, pojawił się Meksyk z regionu Chiapas ze sporą dawką nut kakao. Dla fanów średnio palonego espresso jak i użytkowników kawiarek. Przypominam że po wpisaniu w uwagach kodu ,, forum WOK" każdy zamawiający zostanie obdarowany miłym gratisem  :szampan: Udanego dłuższego weekendu :taniec:
Pozdrawiam.
Mateusz

Offline TheNaturat Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: DeLonghi; Siemens EQ.7; Aeropress; French Press
  • Młynek: Rhinowares; Wilfa Svart WSCG-2
Odp: Proper Palarnia Kawy
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Czerwiec 2017, 21:47:21 »
Kolejne zamówienie zrealizowane. Zamówione w niedzielę i w środę czekało w paczkomacie. Status płatności nadal wprowadza w błąd w profilu na stronie. Dodatkowo gratis degustacyjny do zamówienia - został już posmakowany.
specjalistycznyspecjalista.blogspot.com

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi