Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443052 razy)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Czerwiec 2013, 23:33:21 »
Sprzedaż 100kaw dziennie to nie problem.
30-50kaw dziennie nie jest problemem sprzedać w przeciętnym motelu na wsi (wiem z doświadczenia). Wystarczy dostosować odpowiednie ceny.
Na samej kawie kawiarenka nie pociągnie i to jakby logiczne, dochodzi do tego ciasto, zimne napoje, herbata, może jakieś koktajle? Drinki bezalkoholowe (podobno takie ktoś pija..).
Wystarczy chcieć, mieć rozum, zapał do pracy i pomysł na reklamę ;) . Ale jeśli za biznes biorą się ludzie którzy nie wiedzą o tym niemal nic to ja się nie dziwię, że jest jak jest.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Czerwiec 2013, 09:31:49 »
Ziomiwan, zatem daj jakiś przykład, sam uruchom kawiarnię. To nie niskie ceny kształtują powodzenie kawiarni. Najważniejsza jest lokalizacja. Z dala od traktów możesz sobie sprzedawać kawę nawet za 1zł, a być może przyciągniesz nowych i zatrzymasz stałych klientów. Jest to ciężka i żmudna praca. A w dobrych lokalizacjach i z dobrym konceptem niezbyt niskie ceny będą tylko korzyścią...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Czerwiec 2013, 11:37:05 »
Na sam Zus zapracować to trzeba sporo kawy sprzedać, a jest jeszcze wiele innych kosztów.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Czerwiec 2013, 10:03:07 »
Żeby tylko chcący otworzyć kawiarenkę czytali ze zrozumieniem - sprzedaż 30, 50 czy 100 kaw to nie problem - ale przeczytajcie w poprzednich postach o założeniach finansowych - a zwłaszcza o szeroko pojętym zysku oraz kosztach prowadzenia. Te dwa parametry zostały dobrane tylko w celach prezentacyjnych, ale idąc ich tropem każdy może wyliczyć sobie czy chce mu się w kawiarnię angażować.

Jak pisze Antonio - lokalizacja to podstawa. A dobra lokalizacja podnosi koszty. Na mojej wiosce miałbym koszta znikome ;) ale na więcej niż 10-15 kaw dziennie bym nie liczył. A i to wersja optymistyczna ;)
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Czerwiec 2013, 11:23:54 »
Na taka tablicę nadepnąłem w niedziele -  taniej chyba nie można ;) Mnie osobiście, nawet gratisowa by nie zwabiła pod tą nazwą ale widać ze istnieją i tacy restauratorzy z wbudowanym, umiarkowanym apetytem na cudzą kieszeń.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Czerwiec 2013, 11:26:47 »
:) to sugeruje, że lavazza jest prawie dwa razy lepsza niż MK. Śmiałe twierdzenie.

Pytanie tyko czy to kawa czy espresso było :)
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Czerwiec 2013, 12:07:16 »
idąc ich tropem każdy może wyliczyć sobie czy chce mu się w kawiarnię angażować.
No i o tym właśnie pisałem. Jeśli ktoś nie zakłada, widzi, że nie jest wstanie wyrobić minimum 100 kaw dziennie, to nie ma mowy o biznesie. Pomijam ekstremalne przypadki emerytów z własnym lokalem i nienormowanym czasem otwarcia lokalu.

Ale odeszliśmy od sedna. Czy łatwiej sprzedać 100 kaw po 3,2zł? czy 64 po 5zł?.


Jeśli o mnie chodzi:
na espresso po 2 zł wpadałbym przy każdej okazji (oczywiście nadal mówimy o prawidłowym espresso z ciekawych ziaren),
na espresso po 5 zł wpadałbym jeśli miałbym ochotę,
na espresso po 8 zł trzeba mnie namawiać.

Idąc tym tropem, średnio na miesiąc przy cenach 5-8 zł kawiarnie mają ode mnie dochód (czy przychód?) w wysokości od 0 do 5-8zł (najczęściej jednak jest to zero), a mogłyby mieć (przy cenie 2 zł) 6-12zł.

Powiedzmy, że mowa o espresso na stojaka -- nie zajmuję stolika i powietrze wewnątrz wdycham maks przez 10 minut z zamówieniem włącznie. Niestety, jest szansa, że jestem wyjątkiem w statystyce.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Czerwiec 2013, 12:23:58 »
Hmmm, to taki ciekawy model biznesowy przejęty chyba z rządowych instytucji, w których klient jest najmniej istotnym ogniwem. Może niektórych po prostu cieszy że maja firmą i to im wystarcza?
Faktem jest, że cena 2-3 zeta za espresso funkcjonuje na polskim rynku, szkoda tylko, że jakość naparu jest zwykle zdecydowanie okropna.
Ja to rozumiem tak:
- w pewnych miejscach po prostu nie wypada oferować dobrej kawy z niskiej cenie (rynek, starówka, deptak itd) - są to lokalizacje atrakcyjne i drogie. Na cenę ma wpływ nie tylko czynsz, ale również otoczenie biznesowe i chęć przynależności do pewnej kategorii (drogi=lepszy)
- w miejscach gdzie jest sporo młodzieży/studentów najberdziej wciąż jest istotna cena - jakość niestety ma znaczenie drugoplanowe
- pozostają jeszcze sieciówki i "modne" kawiarnie - cena w żaden sposób nie jest adekwatna do jakości bo nie ona ja kształtuje
- ostatnia grupa to kawiarnie pasjonatów, gdzie zwykle za przeciętną ceną stoją nieprzeciętne ziarna i napary (np. kawiarnia Antonia czy choćby PasjoCafe) - to niestety najmniejsza choć rosnąca grupa. Problemem jest brutalne zderzenie z rzeczywistością, ZUSem, SANEPidem itd.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Czerwiec 2013, 09:19:25 »
Sad but true  :'(

Niestety - póki konsument się nie zbuntuje i nie da wyraźnie do zrozumienia, że nie chce już produktów klasy B to nic się nie zmieni i nadal będziemy mieć to co mamy.

Cytuj (zaznaczone)
Minimalne różnice polegają na modyfikacji samego smaku kawy, co wynika z życzeń naszych klientów

Ja nie wiem czy ludzie lubią być oszukiwani? To jak z odchudzaniem ptasiego mleczka, sprowadzanymi samochodami...
LMWDP #469

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Czerwiec 2013, 16:15:06 »
Antonio- ale czy kawa musi być jedyną rzeczą jaka jest dostępna w takim miejscu?? A gdzie ciacho, gdzie napoje, czy też może jakieś drinki (nie mówię o piwie i czystej wódce)??
Żyjemy w takich czasach, w których nie można liczyć tylko na jedno zajmując się biznesem, niezbędna jest dywersyfikacja.

Czy tak aby najważniejsza jest lokalizacja?? Nie do końca. Jest ważna, ale o powodzeniu decydują również (niemal tak samo) właśnie ceny oraz jakość.
Każdy biznes to ciężka i żmudna praca! Nie mów mi proszę Antonio, że prowadzenie kawiarni jest najcięższym z możliwych do prowadzenia biznesów, tu klient sam się pcha o ile miejsce jest ciekawe i ma dobre produkty...
"A w dobrych lokalizacjach i z dobrym konceptem niezbyt niskie ceny będą tylko korzyścią..." i tak i nie. Oczywiście, trzeba wyjść na swoje, ale z racji dobrej lokalizacji sztuczne podbijanie ceny nie jest korzyścią. Sprzedasz mniej, niby więcej zarobisz, ale gdybyś sprzedał nieco taniej sprzedałbyś więcej i dużo więcej zarobił (nie wiem czy wszyscy będą wiedzieć o co mi się rozchodzi).   
- w pewnych miejscach po prostu nie wypada oferować dobrej kawy z niskiej cenie (rynek, starówka, deptak itd) - są to lokalizacje atrakcyjne i drogie. Na cenę ma wpływ nie tylko czynsz, ale również otoczenie biznesowe i chęć przynależności do pewnej kategorii (drogi=lepszy)
I tu właśnie jest problem, większość z nas uważa (a zwłaszcza przedsiębiorcy), że drogi=lepszy, a często dzieje się tak, że drogi jest taki jak ten tani, a nawet i gorszy.
A pseudo "biznesmeni" uważają, że wysokie ceny dają im oraz ich lokalowi prestiż  :NO: :NO:.

Ale skoro uważasz, że lepiej nie sprzedać kawy i nie zarobić ani złotówki to chyba gdzieś tu jest problem nie uważasz?

Łatwo jest narzucić kosmiczne ceny i płakać, że to społeczeństwo to złe, głupie i w ogóle prostaki, bo nawet do kawiarni/restauracji nie chodzą.
Jak mają chodzić, skoro cena espresso jest niemal taka jak 2l benzyny?? 

DrUsagi- chyba właśnie polski klient zaczyna się buntować, co poniekąd widać w tym temacie, ale i po tym, że szuka produktów naturalnych i dobrej jakości.  I mam nadzieję, że będzie się to tylko nasilać. 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Czerwiec 2013, 07:13:58 »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Czerwiec 2013, 08:59:05 »
Fajne artykuły piszą na WP. Szok! Kawa, która trafia do mnie na stół jest lepsza od niemieckiej. Trzeba kupować polskie wypieki, a nie "czibo eksklusyf"

Drugi artykuł lepszy. Kawa nie uzależnia wcale. Ilu z nas jest w stanie normalnie funkcjonować przez cały dzień bez kawy ?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Czerwiec 2013, 14:00:52 »
Czasem mi się zdarza nie pić kawy kilka dni i nie odczuwam negatywnych skutków.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Czerwiec 2013, 14:21:07 »
W weekendy staram się zresetować i zregenerować organizm. Jeżeli jestem dłużej spoza domem, to ten okres regeneracji może się przedłużyć do pierwszej dobrej okazji ale w żadnym przypadku nie czuję głód za kofeiną.     

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi