Autor Wątek: Flatex  (Przeczytany 38159 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Flatex
« Odpowiedź #150 dnia: 23 Sierpień 2016, 08:41:19 »
Kto chętny na C2? Jutro mogę przesłać dalej.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #151 dnia: 23 Sierpień 2016, 12:58:30 »
Michał jakieś wnioski? :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Flatex
« Odpowiedź #152 dnia: 24 Sierpień 2016, 18:56:20 »
malkos jutro odsyłam go do Was i postaram się jak najszybciej napisać moją opinie  kawka
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #153 dnia: 25 Sierpień 2016, 14:12:43 »
ok dzięki
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Sierpień 2016, 11:03:51 »
ok dzięki

hej hej hej, czy ktoś jeszcze testuje?
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Flatex
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Sierpień 2016, 11:52:10 »
Co prawda nie udało się odesłać filtra do właściciela  :Bicz: ale jakoś się dogadaliśmy :)
Filtr dojechał do mnie w bardzo eleganckim pudełku, które może się podobać i fajnie sprawdzić jako prezent dla maniaka kawowego. Test przeprowadziłem wraz z baristkami z naszej kawiarni co powiększyło grono testerów.
Porównywaliśmy flatex z papierowymi filtrami hario na dwóch kawach przy takim samym przemiale, gramaturze itd. Pierwsza rzecz, która mnie strasznie denerwowała to to, że flatex ciężko było dobrze ułożyć w dripie tak by przylegał do ścianek, ale jakoś da się to zrobić :)

Pierwszą kawą którą parzyliśmy była Peru Tunki od Butterworth&Son i próbowaliśmy to zrobić na dość grubym przemiale, jak się okazało trochę za grubym dla flatexa. W papierowym filtrze kawa kapała do 3:20 a w metalowym do 2:20 - przypomnę że wszystkie parametry włącznie z polewaniem były wręcz identyczne.  Flatex przepuszcza więcej drobinek i na zdjęciu widać różnicę w klarowności naparu + na końcu w filiżance zostaje trochę osadu. Jeżeli chodzi o walory smakowe i aromaty to w tym wypadku zdecydowanie lepiej wypadła kawa z filtra papierowego, ale na pewno było do spowodowane "lepszym" czasem ekstrakcji dlatego nie skreślamy flatexa i próbujemy innej kawy z nieco drobniejszym przemiałem i trochę zmienioną techniką polewania (oczywiście dla obu filtrów).

Do młynka wrzucamy Java Kenia Karindundu z polskiej palarni i jeszcze raz robimy porównanie. Tym razem obie kawy parzą się w podobnym czasie, około 3:30, różnica w klarowności jest nadal ale już nieco mniejsza. Przy tej kawie i takich ustawieniach młynka zbliżony czas parzenia spowodował, że kawy były bardzo podobne, jednak w tej z flatexa było wyczuwalne coś strasznie gryzącego w podniebienie i nieco zanikły nuty porzeczek wyczuwane w kawie z filtra papierowego, ale różnica nie była tak duża jak w przypadku testu pierwszego.

Ogólnie kawę w flatexie parzyłem wcześniej i później jeszcze kilka razy bawiąc się ustawieniami i stwierdzam że można w nim przygotować fajną kawę, ale podchodząc do niego całkiem inaczej niż do filtra papierowego. Dla mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ z umyciem chwilę schodzi i wygodniej jest mi wyrzucić papier z fusami do kosza. Tak jak wcześniej ktoś pisał kawa z flatexa nie jest ani gorsza ani lepsza jest po prostu inna. Dzięki za fajną akcje i możliwość przetestowania filtra.
Pzdr.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Sierpień 2016, 12:07:18 »
Super. Dzięki za świetną opinię.
Czyli potwierdza się, że w zasadzie nie ma co porównywać Flatexa do filtrów papierowych, a potraktować go jako oddzielna metodę zaparzania.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Flatex
« Odpowiedź #157 dnia: 26 Sierpień 2016, 12:08:50 »
hej hej hej, czy ktoś jeszcze testuje?
Tak. C1 u mnie do końca tygodnia. Potem prawdopodobnie idzie do korea83. Jeszcze się ugadam na PW.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Flatex
« Odpowiedź #158 dnia: 26 Sierpień 2016, 15:03:10 »
Mam C2 i już chyba mogę wysłać kolejnej osobie albo właścicielowi... Jacyś chętni?

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Flatex
« Odpowiedź #159 dnia: 30 Sierpień 2016, 11:19:31 »
Flatex C1, lista:
1. dopeman
2. joonecky

3. Karol
4. korea83
5. Wojtek


Kolega korea83 zrezygnował z testu:
Cześć
Dzięki za propozycję, ale nie ma potrzeby. Zostanę jednak przy papierowych filtrach.
Pozdrawiam
Michał/korea83

Piszę PW do kolegi Karol.

Swoja opinię opublikuję niebawem. Dziękuję za możliwość przetestowania filtra  :poklon:

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Flatex
« Odpowiedź #160 dnia: 31 Sierpień 2016, 12:41:59 »
Niestety kolega Karol, również zrezygnował na chwilę obecną z testu.

Ktoś chętny na C1? Zapraszam na PW, oczywiście za zgodą sklepu.

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #161 dnia: 31 Sierpień 2016, 14:20:27 »
Kto jest chętny na testy C2 ? Egzemplarz który mam mogę odesłać w przyszłym tygodniu. Jeśli nikt nie zgłosi się do niedzieli, odeślę do sklepu. Wrażeniami podzielę się w wkrótce.   ;)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #162 dnia: 01 Wrzesień 2016, 08:52:01 »
Dzięki wszystkim za testy i opinie. Wygląda na to, że zamknęliśmy je z ciekawym wynikiem.

PS. Jeśli ktoś chciałby kupić potestowe egzemplarze Flatexa to zapraszam do kontaktu.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Flatex
« Odpowiedź #163 dnia: 02 Wrzesień 2016, 15:22:07 »
Off-Topic:
Proponuje przenieść do działu "altertywne metody zaparzania...". Chciałem dziś znaleźć ten temat i musiałem korzystać z wyszukiwarki...

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Flatex
« Odpowiedź #164 dnia: 05 Wrzesień 2016, 09:11:43 »
OK. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za testy. W związku z brakiem chęci kupna proszę o odesłanie flatexów do naszej siedziby do Poznania.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi