Autor Wątek: Jak zamawiać kawe/sample? Porady dla head baristy poszukiwane  (Przeczytany 1728 razy)

Offline babybarista

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Simonelli Aurelia II
  • Młynek: Malkhonik
Jak zamawiać kawe/sample? Porady dla head baristy poszukiwane
« dnia: 11 Sierpień 2021, 05:29:13 »
Cześć,

Jak w tytule napisane - zastanawia mnie jak powinien wyglądać proces składania większych zamówień na kawy bezpośrednio u roastera?
Zdarzyło mi się już kilkukrotnie próbować kontaktować z palarniami, jednak bez żadnego odzewu. Prowadzenie kawiarni jest dla mnie czymś zupełnie nowym pod tym kątem, a jako że nie mam możliwości zaczerpnięcia wiedzy od nikogo, pytanie kieruję tu.
Czy wypada pytać roastera o darmowe sample przed zakupieniem czegokolwiek od nich? Jak powinien wyglądać mail z zamówieniem i sposób płatności? Czy są jakieś uniwersalne nauki na ten temat?   ??? Jakie są rzeczy, które należy, a których wręcz nie wypada robić przy składaniu zamówień?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jak zamawiać kawe/sample? Porady dla head baristy poszukiwane
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2021, 11:50:37 »
Zaczynasz swoją przygodę z kawą, zdobywasz swoje doświadczenie. Inwestuj w siebie, nie proś o darmowe... Jeśli zrobisz większe zakupy, to pewnie dostaniesz i darmowe próbki. Ale przecież nie chodzi o to, byś zdobył coś za darmo, lecz doświadczenie i obycie z różnymi kawami.

Jak powinien wyglądać mail z zamówieniem? ;) Np. tak:

Cytuj (zaznaczone)
Dzień dobry!

Słyszałem o Państwa palarni to i owo, tu i tam. Jestem zainteresowany zakupem palonej kawy.
Zamawiam:

-- 5kg Państwa mieszanki/mieszanek do espresso;
-- 5 x 250g kaw single-origin do metod przelewowych;

Poniżej moje dane do faktury i wysyłki. Proszę o fakturę proforma i dane do przelewu.
Pozdrawiam serdecznie,
babybyarista
--
Imię i nazwisko,
Firma

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Jak zamawiać kawe/sample? Porady dla head baristy poszukiwane
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2021, 16:50:12 »
bądź szukaj w swojej okolicy eventów kawowych cappingów  tam zazwyczaj można  przetestować sporą ilość kaw :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi