Autor Wątek: Słuszny PROTEST mediów!  (Przeczytany 26992 razy)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Luty 2021, 15:39:52 »
To nie miejsce na to

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Luty 2021, 15:44:49 »
To nie miejsce na to

Dlaczego nie? Są na forum wątki o muzyce, o dupie Maryni więc dlaczego nie o polityce?
Ja na przykład nie wchodzę w tematy, które mnie na forum nie interesują. Jeśli kogoś polityka nie interesuje to może nie wchodzić w taki wątek. Jakie to proste :)
Jak wam pis oszczędności na koncie zdewaluuje/znacjonalizuje to się wszyscy polityką zainteresujecie. Prawda?

Warto przypomnieć:
"Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować."

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Luty 2021, 15:51:19 »
Jak wam pis oszczędności na koncie zdewaluuje/znacjonalizuje to się wszyscy polityką zainteresujecie. Prawda?

👍
》tertium non datur《

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Luty 2021, 16:06:40 »
Masz rację, nie powinienem się tym wątkiem interesować. Uważajcie na siebie, bo złość piękności szkodzi

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty 2021, 16:10:56 »
O ile ogólne komentowanie polityki nie ma sensu na forum hobbistycznym, to trzeba pamiętać, że nasze forum to też jest medium i wolność mediów też jest nam potrzebna.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Luty 2021, 16:29:41 »
Wyobraźmy sobie, że forum przejmuje Tchibo i od dzisiaj każdy kto promuje jasno paloną kawę z małych palarni jest ścigany przez tchibowską prokuraturę. Absurd? Przecież to właśnie się dzieje w Polsce.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Luty 2021, 16:50:15 »
Orlen kupił, ale za nasze pieniądze, żeby propagować politykę rządu. Do sytuacji, że Antonio będzie musiał mielić chłam raczej nie dojdzie. Rząd może dołożyć ewentualnie podatek, zgodnie z komunistyczną myślą na kawę jako towar luksusowy, co spowoduje podniesienie znaczne ceny.
Nie za nasze, a za swoje. Większość akcji jest na rynku poza Skarbem Państwa
"Za nasze" było przed IPO (2005 r.).
W kwestii przykładu dot. Antonio nie zrozumiałeś. To była analogia do porównania GostRado'a. Odnoszę się do obecnej sytuacji z restauratorami czy hotelarzami i innym small businessem (pralnie, kwiaciarnie itd.). I bez nowych podatków padają, a chętne do zakupu są sieci = korporacje.  I to jest problem, a nie jakieś żale paru mediów oderwanych 5,5 roku temu od koryta.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 17:18:13 wysłana przez rapoh »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Luty 2021, 16:54:21 »
Wyobraźmy sobie, że forum przejmuje Tchibo i od dzisiaj każdy kto promuje jasno paloną kawę z małych palarni jest ścigany przez tchibowską prokuraturę. Absurd? Przecież to właśnie się dzieje w Polsce.

Jeszcze się nie dzieje, ale niebawem, kto wie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Luty 2021, 17:14:03 »
ścigany przez tchibowską prokuraturę. Absurd

Nie wiem, czy to dobre określonie: "śmiech przez łzy", ale ile osób przestało kupować tę, czy inne światowe brandy po zetknięciu się z WoK-iem?! Jestem tu przykładem i moje pieniążki, jak i innych już nie zasilają ich kont!

Edit:
A poprzez moje promieniowanie: rodziny córek, siostrzeńca (haha to tej pory pili dokładnie Tchibo!), w mojej firmie pracownicy i ich rodziny, zamówiłem ponownie 300kg świeżo palonej kawy, to będzie już 900kg, oni też nie kupują marketowych!
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 17:25:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Luty 2021, 17:49:45 »
Nie za nasze, a za swoje. Większość akcji jest na rynku poza Skarbem Państwa
Ale projekt przejęcia był Skarbu Państwa, i choć to trochę ponad 27% z naszych pieniędzy, to za projekt kto jest odpowiedzialny, kto zabuli jeśli to będzie fiasko? Oczywiście, że my wszyscy.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Luty 2021, 18:50:06 »
Tak na marginesie, to:

https://www.wnp.pl/finanse/wegry-wygraly-z-komisja-europejska-spor-o-podatek-od-reklam,348524.amp?__twitter_impression=true

Największy kwik jest o opodatkowanie reklam googla, fejsa i innych, którzy nie płacą, ZTCW, w PL nic.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Luty 2021, 19:00:55 »
zabuli jeśli to będzie fiasko? Oczywiście, że my wszyscy.

Jakie "wszyscy"? To jest duży prywatny podmiot, zakaz pomocy państwowej. Abstrahując pod tego, że zapłacił grosze (jak na Orlen). Ma wyższe dochody niż przed paru laty, to inwestuje.

Największy kwik jest o opodatkowanie reklam googla, fejsa i innych, którzy nie płacą, ZTCW, w PL nic.

Dlatego podatek przychodowy to jest sposób na takie korpo.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Luty 2021, 19:18:01 »
to inwestuje.

Jak Gazprom w Rosji, żeby poprzez kupione różne media, kreować, jedyny, słuszny putinowski przekaz. Nasz dyktatorek jest pojętnym uczniem.
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Luty 2021, 19:55:04 »
Tak na marginesie, to:

https://www.wnp.pl/finanse/wegry-wygraly-z-komisja-europejska-spor-o-podatek-od-reklam,348524.amp?__twitter_impression=true

Największy kwik jest o opodatkowanie reklam googla, fejsa i innych, którzy nie płacą, ZTCW, w PL nic.

tak na marginesie, to jak chcesz coś uargumentować, to czytaj zawsze co dalej piszą ;) z tego samego portalu: https://www.wnp.pl/tech/wegierskie-sankcje-na-google-wbrew-prawu-ue,376179.html nie wiem nawet co dokładnie napisali, bo paywall mi tylko nagłówek pokazuje, ale jak napisali to co powinni, to google wygrało kolejną przepychankę i aktualnie efekt jest taki, że nie zapłacił kary i dalej nie płaci podatku ;)

Te ustawy nie są ani celem ani skutecznym środkiem do opodatkowania współczesnych gigantów medialnych, to tylko mieszanka ściemy i demagogi ich jedyną funkcją jest przykręcanie finansowania niewspółpracujących mediów.

Odpaliłem przed chwilą tv, niby wiem, ze nic nie leci, ale chciałem, to zobaczyć :) pięknie wygląda :) a na koniec przełączyłem na tvp info, bo w memy z paskami ciężko już uwierzyć, dawno zatarła się granica pomiędzy pastiszem i groteską a żałością i paskiem w tvp ;) Tak czy inaczej zobaczyłem to, zdjęcie z mojego własnego telefonu i własnego telewizora:
Untitled.jpg
To jest coś na co ja nie chcę płacić! to pani LIchocka, ta sama od merdania fakiem podczas poprzednich 2mld na kurskówkę, przypomnę, zę w budżecie na rok bieżący zapisano kolejne 2mld, w lotku kiedyś było miliard w środę miliard w sobotę, w pisie wychodzi średnia miliard co kwartał ;(

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Luty 2021, 19:59:09 »
A po co w ogóle oglądać? Zmiana kanałów daje tylko pozory wolności, wyboru
To jesteśmy zgodni :). Nie zaglądam do żadnej TV od 15 lat, a gdy przypadkiem zajrzę do którejś informacyjnej, dostaję niestrawności i żądzy zemsty.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi