Autor Wątek: O kinematografii i uprzedzeniach  (Przeczytany 4951 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Listopad 2020, 12:32:47 »
Na pytanie @kulka - gdzie dokładnie jest to w filmiku powiedziane nie odpowiedziałeś.
Tak odebrałem treść z filmiku. Jeśli tak nie jest to zaraz po moim pierwszym postem ktoś mógł powiedzieć - "hej, mylisz się, obaj mieszkają w Polsce". Wtedy nie pozostałoby mi nic innego jak napisać: "Przepraszam że wprowadziłem kogoś w błąd, opatrznie zrozumiałem tę treść". Ale zamiast tego obrońca demokracji i konstytucji (ale tylko na zasadach dopasowanych do siebie) krystains zaczął insynuować, że dzielę ludzi na lepszych i gorszych na podstawie narodowości, że mam listę "lepszych Polaków"  i jakby tego było mało, na moją odpowiedź że to są kłamstwa domaga się przeprosin. Jak można pozostać spokojnym wobec takich absurdów?

Zgadzam się z tym, że powinniśmy promować polską żywność i staram się zamiast chodzić do dyskontów to na bazar/targ od dłuższego czasu, ale też czasem pójdę do dyskontu, bo mają inne produkty, które nie zawsze na targu znajdę.
Zamiast kupować ciuchy w sieciówkach ograniczam się do kilku ubrań, które są droższe, ale mam pewność, że były szyte w Polsce.
Staram się kupować kawę w polskich palarniach, ale lubię też Friedhats, czy inne zagraniczne.
Czy napisałem cokolwiek innego? Ale oczywiście ktoś zrozumiał to inaczej i zaczął mnie obrażać.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Listopad 2020, 12:34:40 »
On nie potrafi tego wytłumaczyć, bo to nie jest oparte na żadnej wiedzy, więc jak to wyjaśnić? Sam już chyba się pogubił, bo zarzuca mi jakobym kłamał, ale nie potrafi tego w żaden sposób uzasadnić. Po prostu zwróciłem mu uwagę i już się nie podoba, ale że może się mylić w swoich przekonaniach, to nie chce tego przyznać chyba przed samym sobą.
"TY" - a może ustosunkujesz się najpierw do moich wypowiedzi, bo jak na razie sam sobie odpowiadasz.

Do tego w bardzo miły i tolerancyjny sposób - jest pod wrażeniem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Listopad 2020, 12:43:25 »
@kulka Ty może szanujesz, @krystians na pewno nie.
Oczywiście, że nie szanuję Twojej opinii na temat Javy, bo dla mnie nie zasługuje takie podejście na szacunek, ale na zwrócenie uwagi co uczyniłem.

że dzielę ludzi na lepszych i gorszych na podstawie narodowości, że mam listę "lepszych Polaków"
Nie napisałem, że dzielisz tylko zadałem pytanie, to chyba różnica? Ty natomiast odpowiedziałeś:
Nawet jeśli mam to Tobie nic do tego.


Więc na jakiej podstawie wywodzisz teorię, że ten konkretny Amerykanin i jego pracownicy mniej wnoszą do polskiej gospodarki niż statystyczny Polak prowadzący firmę w naszym kraju? Bo dalej nie odpowiedziałeś.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 12:47:29 wysłana przez krystians »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Listopad 2020, 12:47:31 »
Oczywiście, że nie szanuję Twojej opinii
Równość, demokracja KONS-TY-TUC-JA.

Żałosne.
 

EDIT
Więc na jakiej podstawie wywodzisz teorię, że ten konkretny Amerykanin i jego pracownicy mniej wnoszą do polskiej gospodarki niż statystyczny Polak prowadzący firmę w naszym kraju? Bo dalej nie odpowiedziałeś.
Nigdzie nie napisałem że "wnoszą mniej dla gospodarki", tylko że wolę kupować w innych miejscach. Ale po co dostrzegać tą różnicę.

Nazwij mnie jeszcze "faszystą" na koniec.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 12:51:45 wysłana przez Kasper »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Listopad 2020, 12:49:16 »
Koledzy PIS   :ups: PEACE
Pewnie zwyczajnie się nie zrozumieliście, jaki sens to ciągnąć dalej? Ale nawet jak każdy ma swoje zdanie, swoją logikę myślenia czy może inną funkcjonalność lewej półkuli mózgowej to zachowajmy spokój i powściągliwość  :blue:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Listopad 2020, 12:55:35 »
Nigdzie nie napisałem że "wnoszą mniej dla gospodarki", tylko że wolę kupować w innych miejscach. Ale po co dostrzegać tą różnicę.
A to?
wolę wybrać palarnię, w której zarówno pracownicy jak i właściciele wydadzą cały zarobek u nas.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Listopad 2020, 13:25:59 »
"Wnoszenie czegoś dla gospodarki" jest dla mnie na tyle szerokim i wielopoziomowym pojęciem, że nie utożsamiam go jedynie z "wydawaniem pieniędzy". Dla mnie to nie jest równoznaczne.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Listopad 2020, 13:45:42 »
Nie rozumiem co w ten sposób chciałbyś wytłumaczyć, ani na jakiej podstawie zakładasz jak wydają pieniądze osoby w firmie Java? Bo to nie są jacyś statystyczni ludzie tylko konkretni.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Listopad 2020, 13:50:13 »
Rezygnujesz z konfrontacji na innej przestrzeni niż tu, więc EOT.

EDIT - Ty jako jedyny obraźliwie insynuowałeś na mój temat, jednocześnie uważając że to ja Ciebie obrażam - to jest już sprawa osobista, a nie forumowa, więc jej kontynuację widzę na innej przestrzeni.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 13:58:42 wysłana przez Kasper »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Listopad 2020, 13:53:55 »
Wnoszenie czegoś dla gospodarki" jest dla mnie na tyle szerokim i wielopoziomowym pojęciem, że nie utożsamiam go jedynie z "wydawaniem pieniędzy".

Abstrahując od innych komentarzy, ten jest wg mojej subiektywnej opinii jak najbardziej okay.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Listopad 2020, 13:59:16 »
Ale nie dyskutujemy tutaj o tym czym dla Kaspra jest wnoszenie czegoś do gospodarki, tylko na jakiej podstawie ocenia, że ludzie pracujący w Javie mniej wydają w Polsce niż inni obywatele. Bo z jego wypowiedzi wynika, że po obejrzeniu filmiku i dostrzeżeniu, że współzałożycielem jest Amerykanin.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 14:05:57 wysłana przez krystians »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Listopad 2020, 14:13:33 »
@krystians
Ja jestem zwolennikiem liberalizmu gospodarczego a @Kasper , chciałby, aby Polacy jak najwięcej kupowali polskich produktów, żeby byli mniej kosmopolitami, tyle że w dzisiejszej rzeczywistości, w erze globalizacji, jest to niemożliwe.

Tak ja to zrozumiałem.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Listopad 2020, 14:23:51 »
Ja też jestem za tym, aby wspierać rodzime firmy. Jednak nie może to prowadzić do absurdu typu w firmie Y założyciel pochodzi z innego kraju to już jest be. Prowadzi uczciwie firmę w Polsce, sprzedaje dobrej jakości towar, to dlaczego mam traktować taką firmę gorzej niż inne? Jestem przeciwny wymyślaniu bzdur na temat innych ludzi tylko na podstawie tego, jaką mają narodowość czy jak się ubierają, czy chodzą do kościoła czy nie itp.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 14:27:27 wysłana przez krystians »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Listopad 2020, 18:43:12 »
Szanowni, albo i nie, patrząc na poziom dyskusji. Wątek wydzieliłem i upominam. Dalsze prowadzenie dysputy na tym poziomie skutkować będzie nagrodami bez względu na płeć, kolor skóry, przekonania polityczne i seksualne.

Fux
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi