Autor Wątek: Trwałość żaren, kiedy wymienić?  (Przeczytany 162 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Trwałość żaren, kiedy wymienić?
« dnia: 13 Maj 2024, 18:03:26 »
Moi drodzy, kiedy należy uznać (albo jak ocenić) że należy wymienić żarna w młynku (płaskie, 64mm, Eureka)?
Licznik pokazuje mi 2260 mieleń podwójnej dozy a młynek mam od 6 lat (można przyjąć że mielę raz dziennie). Czy to już czas?
Właśnie rozebrałem młyn do przeczyszczenia i pod palcem nie są one jakoś szczególnie ostre, tzn. na pewno nie tak ostre jak frezy do drewna ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6270
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Trwałość żaren, kiedy wymienić?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj 2024, 18:42:05 »
2260 namieleń to jest raptem w okolicach 50 kg zmielonej kaw, to jeszcze z 10x tyle powinny wytrzymać. Większość żaren kawowych nie jest ostrych ostrych i daleko im do narzędzi do obróbki drewna :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Trwałość żaren, kiedy wymienić?
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 01:29:52 »
Eureka montuje żarna "DIAMONDinside" w większości swoich modeli od listopada 2019 roku w standardzie.

"DIAMOND INSIDE BURRS
The new patented process for a superior crystal structure of the burrs.

Diamond Inside is a patented process for thermal cryogenic treatment of burrs at temperature -193° C resulting in the formation of a increased crystal structure that guarantees a superior wear resistance and duration.

Diamond Inside is able to preserve the optimal geometry of the sharpening longer than any other burrs typology. It allows to keep the granulometry constant for an exceptionally high quantity of ground coffee: around 1300 kg with burrs of 65 mm, while the total duration can reach up to 1500/1600 kg."
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi