Autor Wątek: Faema enova a2 - czy warto  (Przeczytany 2947 razy)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Faema enova a2 - czy warto
« dnia: 15 Grudzień 2017, 22:01:19 »
Witam
jak w temacie - czy warto zakupić zestaw
* Ekspres do kawy Faema Enova A2
* Młynek do kawy Casadio Enea on Demand
* Filtr do wody Everpure Claris UltraS
* troszkę drobnicy (kolba x2, odbijak, kosz, szuflada pod ekspres, dzbanki do mleka)
zestaw jest roczny z czego używany był przez ok 6m-sc, mogę sprawdzić ilość wydanych kaw. Cena za zestaw to 17 tyś, ale sądzę że spokojnie na 15 może 14 zejdzie.
A więc czy warto zakupić ten zestaw z myślą o działalności (przez najbliższe pół roku służyłby jako zestaw do nauki, podnoszenia umiejętności)? Jeżeli tak to ile jest wart takowy zestawik ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2017, 22:05:57 »
Ile wart? http://www.primulator.pl/strefa-kawy/Ekspresy-do-kawy/FAEMA-ENOVA/ENOVA-A-2
Czy warto to już ty oceń.
Ekspres raczej z polskiej dystrybucji, Primulator po numerach powinien ci zweryfikować datę zakupu.

Sprawdź u źródła za ile ci sprzedadzą.
LMWDP #469

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2017, 22:24:43 »
byłem na stronie primulator i się z nią zapoznawałem.
Jutro jadę na spotkanie w celu określenia co i jak. Będę miał do wglądu fv z zakupu, książkę serwisową itd - dla gościa zależy na szybkiej sprzedaży więc powinno się coś zbić z ceny.
Bardziej interesują mnie wasze opinie pod względem technicznym plusy/minusy ekspresu, młynka. nie ukrywam że jestem totalnym laikiem w kwestii ekspresów/młynków  więc nie pogardzę żadną radą.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2017, 09:26:41 »
Fragment ze strony podanej przez DrUsagi.


http://www.primulator.pl/strefa-kawy/Ekspresy-do-kawy/FAEMA-ENOVA/ENOVA-A-2

"Doskonałe Espresso gwarantuje system balansu termalnego (patent Faemy), dzięki któremu temperatura wody w każdej grupie może być z łatwością dostosowana do typu używanej mieszanki. Co więcej, system mieszania gorącej wody poprawia jej jakość i pozwala na znaczącą redukcję zużycia energii elektrycznej."

@ SulBar.   Zapytałbym się konkretnie o ten paten Faemy, jak on działa co nowego wnosi do układu i w jaki sposób reguluje się temperaturę w poszczególnych grupach.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2017, 09:34:19 »
Zapytałbym się konkretnie o ten paten Faemy, jak on działa co nowego wnosi do układu i w jaki sposób reguluje się temperaturę w poszczególnych grupach.

Czy uważasz, że sprzedawca ma wiedzę na ten temat. Zresztą sama firma może takie informacje traktować jako know-how nie będzie się dzieliła takimi szczegółami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2017, 09:39:14 »
Przecież to proste. Ten patent jest z lat 60-tych i większość współczesnych maszyn do espresso go tylko powiela...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2017, 09:47:52 »
Nie chcę schematu, przekroju itp. rzeczy. Jest info w opisie, to wyjaśnienie ze strony producenta, sprzedawcy nie jest niczym niestosownym. Wręcz przeciwnie, kota w worku mamy kupować.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień 2017, 09:59:00 »
Twoje pytanie zabrzmiało zdecydowanie inaczej.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień 2017, 15:48:57 »
Czyli za roczny sprzęt- zgaduje ze bez żadnej gwarancji , chcesz dać koło 15 tys.......
Ja tam bym szukał czegoś innego, choćby faema 61 masz za 8 tys na olx z gwarancją- żeby była jasnośc nie znam sprzedającego:)
Plus młyn itp, spokojnie znajdziesz coś fajnego.
Pamiętaj ze taki ekspres  - półautomat - weźmie kilkadziesiąt Wat na samo podtrzymanie elektroniki- no ale jak mobilna -samochodowa- bo zgaduje że to to Ci chodzi- to żaden problem po prostu dokupisz akumulator większy.

Jedna uwaga pytanie... może sie nie znam, to na 100 procent pewne:) ale z tego co widzę to te ekspresy są na 380v -siła ( przynajmniej te co znalazłem w sieci )  masz siłę w chacie? Czy raczej planujesz naukę w warsztacie stolarni?  A usługowo gastronomia - jeśli mobilna to będziesz mieć siłę wszędzie?

Odnośnie ostatniego wpisu- hi_aro -  chłopie zabrzmiało jak zabrzmiało , a jak sprzedawca chce coś sprzedać to z butów wyjdzie a dowie sie co sprzedaje i jak działa a jak wiedza jest dostępna to żaden problem i żadna tajemnica.

I Jeszce jedna sprawa.. jak planujesz  działalność to pomyśl o kupieniu  z faktura - bo zgaduje że ta maszyna to bez papierów- więc nic nie odliczysz... koniec końców wyjdzie cie drożej w rozliczeniu bo możliwość odliczenia 15 tys to potężny plus przy rozkręcaniu działalności


« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2017, 15:52:26 wysłana przez kuń »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2017, 17:50:41 »
A więc tak:
- zakup jest z FV
- gwarancja na całość jest (14m-sc)
- sprzedający jest pewny (znam gościa i zawodowo i prywatnie) - miał wielkie plany, ale realia Olsztyńskiego rynku gastro są tragiczne no i nóżka się powinęła, a szkoda bo profil knajpki był bardzo fajny
- sprzedający nie zna się na aspektach technicznych sprzętu miał do tego baristę który zajmował się obsługą itd, w kwestii technicznej odsyła mnie do producenta
- zarówno w domu, na budowie i w lokalu który wynajmuję mam siłę
- lokalizację w których planuję się ustawiać z mobilną są wyposażone w dostęp do siły.
Na chwilę obecną nie miałem możliwości zobaczyć na żywo ekspresu (obowiązki zawodowo/rodzinne zajmują mi 110% wolnego czasu), spotkanie przesunięte na jutro więc czekamy. Na chwilę obecną kupiłem trochę drobnicy - szkło, porcelana, troszkę gadżetów - powoli do przodu, ceny są przyzwoite więc grzechem by było nie wziąć.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2017, 18:17:49 »
No to zmienia postać rzeczy,
Jak masz i gwarancje i FV to inna rozmowa.

jak gość ma jakiś sprzęt drobiazg na sprzedaż to  jak Ci sie chce to zerknij,spisz i podrzuć na forum może ktoś coś upoluje:)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Faema enova a2 - czy warto
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudzień 2017, 21:03:18 »
Jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę podesłać zestawienie w exel-u, jest trochę chaotycznie spisane ale da się połapać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi