Autor Wątek: Optymalny wybór kolby do domu,  (Przeczytany 27418 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #135 dnia: 08 Grudzień 2017, 13:40:57 »
Koniec roku i mamy spore przeceny, tym którzy się zastanawiają nad ekspresem CASA IV w wyprzedażowej cenie (związanej zapewne z wejściem następcy czyli CASA V), polecam absolutnie.  :ok: :ok: Moim zdaniem w cenie  2990,-  z dodatkowymi  akcesoriami, jest bezkonkurencyjna (stosunek jakości do ceny)

https://www.coffeesite.pl/ecm/262-ecm-casa-iv.html

Chciałem kupić Case ale nikt nie chciał rozmawiać o rabacie na ekspres, jedynie akcesoria proponowali, kupiłem QM.
W młynie: ziarna

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #136 dnia: 08 Grudzień 2017, 16:26:56 »
rzeczywiście koledzy z coffeesite są mało elastyczni w negocjacjach cenowych,ponieważ ich ceny są dosyć konkurencyjne w stosunku do katalogowych cen u innych sprzedawców,jednak kiedy ponegocjujemy z konkurencją to  okazuje się że już coffeesite takich super cen nie proponuje.Wiem bo sam u nich kupowałem we wrześniu Case IV i Macapa oraz tamper i negocjacji prawie nie było,tylko jakaś niewielka obniżka.Przypominam że był to komplet i kompletna kwota gotówki na poziomie 4500 zł.Przyznam,że liczyłem na jakiś gratis,ale się nie doczekałem  :'( O Casie IV ja i MacJaro dobrze piszemy na forum co oczywiście nie wynika z gratisów od coffeesite-ekspres jest bardzo fajny i zasługuje na dobrą ocenę.Marketing coffeesite moim zdaniem nie jest ich najmocniejszą stroną-a szkoda bo sprzedają markowy sprzęt.Żeby już zakończyć temat napiszę,że zakupy u  Rogera lub cafesilesia dają więcej niespodzianek  :)

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #137 dnia: 08 Grudzień 2017, 17:03:01 »
Tak się tylko zastanawiam... czy jak kupujecie każdą rzecz to rozmawiacie o rabaciet?  :mhh:

Offline dziab Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Cafflano Kompresso | DeLonghi Autentica
  • Młynek: Cafflano Krinder
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #138 dnia: 08 Grudzień 2017, 17:38:31 »
To zależy od tego u kogo kupuję. Jeśli zupełnie nie znam sklepu, nie mam zamiaru raczej tam ponownie kupować ani nie jest to rzecz z mojego kręgu zainteresowań, to raczej nie.
Jeśli sklep oferuje produkty z mojego kręgu zainteresowań, w dodatku ma konto na forum, którego dotyczą owe zainteresowania, to zdarza mi się pytać o zniżkę ze względu na "znajomość".

A w temacie... Szukam kolbiaka do espresso. Prawdopodobnie wyłącznie do espresso, bo narzeczona pija cappucino, a ja doppio.
Lubię urządzenia proste i dające się naprawić przy odrobinie wiedzy/dokształcenia oraz chęci majsterkowania. Dlatego też nie stronię od używek.
Czy Gaggia Classic to dobry wybór? Czy sporo niżej jest Gran Gaggia Deluxe? Nada się czy jednak coś ją dyskwalifikuje? Jestem cierpliwy i mogę czekać na okazję, więc jeśli Classic wystarczy (do espresso) i zdecydowanie warto dołożyć, to poczekam.
Jakie inne ekspresy brać pod uwagę w budżecie poniżej 1000?
Ewentualnie, czy Rancilio Silvia to skok jakościowy w porównaniu do Classic, który uzasadnia wydanie kilku stów więcej? Silvię widziałem za 1500.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2017, 17:47:15 wysłana przez dziab »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #139 dnia: 08 Grudzień 2017, 18:35:13 »
Gran Gaggia Deluxe to maszynka za ok 450 pln więc plastic fantastic z fatalnymi sitkami i kiepską kolbą ;-)  Gran Gaggia Classic to segment wyżej ale do RS bym jej jednak nie porównywał, jeśli chcesz dołożyć tą różnicę to ja uważam, że warto a o Deluxe bym zapomniał raczej ;-)  Tania Gaggia z w miarę akceptowalną grupą kawową to Baby Dose, właściwie to chyba w porównaniu do Classica różni się głównie plastikową obudową ;-) 

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #140 dnia: 08 Grudzień 2017, 19:36:58 »
Tak się tylko zastanawiam... czy jak kupujecie każdą rzecz to rozmawiacie o rabaciet?  :mhh:
Nie oczekuje gratisów przy kawie czy innych zakupach ale 3000 zl to niemała suma i 200 rabatu to dla mnie duzo. Jezeli o tyle obnizyli cene na swieta to dlaczego uzytkownikowi forum nie mogli tego zaproponować wczesniej. Inni na tym forum rzeczywiscie sa duzo bardziej elastyczni delikatnie mówiąc.  Nawet Niemcy sa w stanie 100 euro obniżyć.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

W młynie: ziarna

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #141 dnia: 08 Grudzień 2017, 20:25:11 »
Nawet Niemcy sa w stanie 100 euro obniżyć.
To chyba nie jest najlepszy argument.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #142 dnia: 08 Grudzień 2017, 21:30:54 »
Dziab jak tylko do espresso - od Gaggi Classic ciężko będzie znaleźć coś lepszego w tej cenie. Można łatwo samemu rozebrać.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #143 dnia: 08 Grudzień 2017, 22:14:50 »
Też mnie dziwi/irytuje, że szybciej sprzedam coś dając "rabat" np. z 1500zł na 1200, niż jakbym są samą rzecz chciał sprzedać od razu za 1100...

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #144 dnia: 08 Grudzień 2017, 22:26:27 »
Też mnie dziwi/irytuje, że szybciej sprzedam coś dając "rabat" np. z 1500zł na 1200, niż jakbym są samą rzecz chciał sprzedać od razu za 1100...
Kurde mogłem lepiej się targować ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #145 dnia: 08 Grudzień 2017, 23:51:37 »
Też mnie dziwi/irytuje, że szybciej sprzedam coś dając "rabat" np. z 1500zł na 1200, niż jakbym są samą rzecz chciał sprzedać od razu za 1100...
Jeśli to początek ruchu antyrabatowego to się zapisuję!

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #146 dnia: 09 Grudzień 2017, 00:48:16 »
Kurde mogłem lepiej się targować
Kusiło mnie ale tak nie zrobiłem ;)

Strasznie mnie irytuje takie podejście, zarówno sprzedających, jak i kupujących.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #147 dnia: 09 Grudzień 2017, 00:49:46 »
Kurde mogłem lepiej się targować
Kusiło mnie ale tak nie zrobiłem ;)

Strasznie mnie irytuje takie podejście, zarówno sprzedających, jak i kupujących.
Ja robię tak samo. Daję wyższą cenę i schodzę do tej właściwej. Ludzka psychika tak działa i tyle

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #148 dnia: 09 Grudzień 2017, 10:26:24 »
Z tego co orientuję się "mistrzami w rabatach" jest sklep Media Expert. Toć to istny szok w pojmowaniu dla umysłu jest,  bez problemu "załapiesz" się rabat do 70%.
A jak to wygląda w realu.  :mhh: Przykład nie ekspres tylko telewizor.
Cena w sklepie internetowym o 350 zł niższa niż w stacjonarnym. Poszukałem więc sklepu w swojej okolicy w którym był ten model telewizora na stanie w ilości min. 2 szt. Czyli jeden wystawiony na pokaz drugi nieużywany w kartonie. Złożyłem zamówienie w sklepie internetowym z odbiorem w tym konkretnym sklepie gdzie są 2 szt. na stanie.
Po zadzwonieniu na infolinię uświadomiono mi, że tego telewizora nowego nieużywanego zapakowanego w oryginalny karton kupić w sklepie stacjonarnym  nie mogę w cenie jaka jest podana w sklepie internetowym.
Argumentując, "za tą cenę będę Pan miał  telewizor dostarczony z naszego magazynu na drugi dzień do odbioru w tym sklepie" Nie chcąc wnikać czemu tak jest a nie inaczej,  moja reakcja na te słowa i tą "promocję" była błyskawiczna, anulowałem zamówienie.
Parę godzin później pojechałem z synem do Oleśnicy. Kupiłem  telewizor w Neonet ten sam model, nowy nieużywany w oryginalnie zapakowanym kartonie z rabatem co dało praktycznie tą samą cenę jaka jest w "promocji" w Media Expert.
Zapłaciłem gotówką. Sprzedawca zadowolony, ja też. Telewizor data produkcji 11/2017.  :)
Jaki z tego morał, gotówka to konkret.  :)  Kupujący oszczędza,  :ok:  sprzedawca zarabia, :ok:  a bank nie ma z tej transakcji prowizji.   :lol2:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Optymalny wybór kolby do domu,
« Odpowiedź #149 dnia: 10 Grudzień 2017, 18:06:43 »
Z tego co orientuję się "mistrzami w rabatach" jest sklep Media Expert. Toć to istny szok w pojmowaniu dla umysłu jest,  bez problemu "załapiesz" się rabat do 70%.
A jak to wygląda w realu.  :mhh: Przykład nie ekspres tylko telewizor.
Cena w sklepie internetowym o 350 zł niższa niż w stacjonarnym. Poszukałem więc sklepu w swojej okolicy w którym był ten model telewizora na stanie w ilości min. 2 szt. Czyli jeden wystawiony na pokaz drugi nieużywany w kartonie. Złożyłem zamówienie w sklepie internetowym z odbiorem w tym konkretnym sklepie gdzie są 2 szt. na stanie.
Po zadzwonieniu na infolinię uświadomiono mi, że tego telewizora nowego nieużywanego zapakowanego w oryginalny karton kupić w sklepie stacjonarnym  nie mogę w cenie jaka jest podana w sklepie internetowym.
Argumentując, "za tą cenę będę Pan miał  telewizor dostarczony z naszego magazynu na drugi dzień do odbioru w tym sklepie" Nie chcąc wnikać czemu tak jest a nie inaczej,  moja reakcja na te słowa i tą "promocję" była błyskawiczna, anulowałem zamówienie.
Parę godzin później pojechałem z synem do Oleśnicy. Kupiłem  telewizor w Neonet ten sam model, nowy nieużywany w oryginalnie zapakowanym kartonie z rabatem co dało praktycznie tą samą cenę jaka jest w "promocji" w Media Expert.
Zapłaciłem gotówką. Sprzedawca zadowolony, ja też. Telewizor data produkcji 11/2017.  :)
Jaki z tego morał, gotówka to konkret.  :)  Kupujący oszczędza,  :ok:  sprzedawca zarabia, :ok:  a bank nie ma z tej transakcji prowizji.   2:
Smyk i Empik to samo - chciałem kupić synowi grę na urodziny - patrzę w Smyku za 54,99, więc stwierdziłem że nie będę zamawiał, tylko pójdę na miejscu do sklepu. A w sklepie na miejscu 79,99. W Empiku tak samo. Zamówiłem więc z jakiejś księgarni internetowej za ok. 62 z wysyłką kurierską.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi