Forum > Herbata, czekolada, ziółka i inne

Herbata

(1/100) > >>

Joanna Bożek:
Tak jak wcześniej pisałam, chętnie się moją wiedzą o herbacie podzielę, aczkolwiek żadnym ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, sama ciągle się uczę  ;)
Herbatą fascynuje się od ponad roku, pijam najczęściej herbaty żółte, oolongi i zielone. Rzadziej czarne, białe i pu-ehr. Prowadzę bloga o herbacie http://liu-mulan.blogspot.com/ gdzie opisuje moje herbaciane doświadczenia.

Pozdrawiam  :D

kafcio:
A gdzie się zaopatrujesz, zakładam że herbata jak i kawa długo nie może leżeć i trzeba ją odpowiednio przechowywać?
Popijam głównie zieloną i czarną. Ostatnio nabyłem w Lidlu Darjeeling First Flush FTGFOP1 (cokolwiek to znaczy) - seria produktów Deluxe  :lol2: za 10PLN/100G i jak na Darjeeling jest moim zdaniem bardzo dobra.
Zielone lubiłem chińskie jak jeszcze tam częściej latałem to przywoziłem, nie wiem gdzie w Polsce kupić tego typu dobrej jakości zielone liście.
Co polecisz dla początkujących?

Antonio:
Do Chin latałeś, Kafciu? :) A gdzie dokładnie?

Joanna Bożek:
Ja nie mam jednego miejsca w którym się zaopatruje w herbatę. Najczęściej kupuje w five star tea, eherbata, Centrum kawy i herbaty. Oprócz tego z zagranicy (często na forum robimy zbiorowe zamówienie) Generalnie wszystko zależy jakiej herbaty aktualnie szukam. ;)

Co do  Darjeelinga  -  First Flush oznacza że herbata jest z pierwszego zbioru (marzec/kwiecień) FTG to w skrócie Finest Tippy Golden  FOP to  Flowery Orange Pekoe czyli opis liści herbaty -  zabiera dużo znakomitej jakości złotych tipsów(delikatnych pączków herbacianych) i generalnie herbata składa się z pączka i dwóch listków 1 oznacza że herbata spełnia najwyższe standardy.
Sądząc po cenie śmiem powątpiewać w to, że herbacie z lidla należy się takie oznaczenie bo herbaty Darjeeling dobrej jakości kosztują około 70zł/100 gramów a ich kwiatowy aromat po prostu powala z nóg.

Z zielonych herbat polecam ci Koreańską Joongjak np, rewelacyjna w smaku jest, taka świeża, owocowa i lekka bez goryczki. Cena około 33zł za 100 gramów


Edit: nie napisałam o przechowywaniu - ja przechowuje szczelnie zamknięte, w słojach z uszczelkami (porcelanowymi najlepiej) albo oryginalnych torebkach jeśli są z porządnego materiału wykonane.

slavik:
Herbatę pijam tylko gdy jestem chory.
Nie wiem dlaczego, ale picie herbaty z cytryną i miodem, pomaga mi na przeziębienie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej